11 maja 2018

Samotna mama to mama z głową pełną obowiązków i planów. Coś, co dla pełnej rodziny jest normą, dla samotnej matki to już wyzwanie – wyjście na zakupy, do lekarza, odebranie dziecka z przedszkola, zawiezienie na dodatkowe zajęcia czy choćby wyjście do kina. Nie ma urlopu od macierzyństwa, to etat całodobowy. I choć nikt nie daje samotnej matce medalu, z pewnością nieraz na niego zasługuje.

Jak w tym zaplanowanym po czubek głowy życiu znaleźć czas dla siebie? W końcu mama też człowiek – oprócz dbania o całokształt życia rodzinnego, bycia jednocześnie mamą i tatą, zasługuje na odpoczynek. Urlop samotnej mamy z dzieckiem jest możliwy i wcale nie musi być tytułową udręką. Jak go zatem mądrze zaplanować? Przede wszystkim samotna mama na urlopie powinna mieć … wsparcie. Stąd tak ważny jest wybór miejsca wypoczynku z całym zapleczem udogodnień.

Posiłki bez spinki

Banalna sprawa – obiad. Banalne dopóki nie ma się dziecka, które zjada swój posiłek z prędkością światła i kombinuje jak resztę czasu spożytkować z własnej inicjatywy – wtedy wspólny posiłek staje się prawdziwym wyzwaniem. Dlatego wybierając miejsce na pobyt, samotna mama z dzieckiem powinna zwrócić uwagę na obecność kącika do zabaw dla dzieci w sali restauracyjnej, który umożliwi jej zjedzenie posiłku
w spokoju i obserwację bawiącego się nieopodal szkraba.

Atrakcje w ciągu dnia

Dzieci będące wulkanem energii muszą ją jakoś spożytkować, ale odpoczynek podczas tej bieganiny jest wciąż możliwy. Rozwiązaniem jest znalezienie obiektu, który oferuje bogate zaplecze atrakcji dla dzieci. Możliwości jest wiele – warsztaty manualne, kulinarne czy taneczne, zajęcia sportowe, ale – co bardzo istotne – obecność osób, które są w stanie zająć nasze pociechy zabawą od rana do wieczora. Animacje przez cały tydzień, które prowadzą wykwalifikowani opiekunowie to nie tylko frajda dla dzieci, ale przede wszystkim wytchnienie dla rodziców. Samotna mama szczególnie doceni takie momenty, a jeśli jeszcze w tym samym czasie będzie możliwość popatrzeć na malucha podczas jego igraszek, poczytać książkę i napić się kawy – chwilo trwaj!

Basen

Woda to świetny sposób na aktywność dla każdego. Jeśli obiekt, który wybieramy na destynację urlopową dysponuje takowym – świetnie, to dobry sposób na aktywne spędzenie czasu z rodziną. Jednak basen basenowi nierówny – samotna mama wyjeżdżając

na urlop powinna sprawdzić jego dodatkowe wyposażenie, np. czy są dostępne małe baseny, zjeżdżalnie lub grupowe zajęcia dla dzieci pod okiem profesjonalnych ratowników. To także świetny sposób na spędzanie czasu dla dzieci w sytuacji, gdy pogoda szwankuje. W końcu dobra zabawa powinna być bez względu na pogodę!

Udogodnienia dla samotnej mamy z dzieckiem

Diabeł tkwi w szczegółach – w przypadku urlopu samotnej mamy to powiedzenie nabiera szczególnego znaczenia. Szlafroki dla dzieci po basenie, krzesełka w jadalni, biblioteczka z książeczkami do wypożyczenia, podgrzewacze do butelek czy choćby podnóżki, by ułatwić zwykłe, codzienne czynności higieniczne – rzeczy małe, ale świadczące o dzieciolubnym podejściu hotelu i ułatwiające życie samotnej mamy na urlopie.

Opieka nad dzieckiem

Oczywiście miłym akcentem podczas urlopu samotnej mamy będzie możliwość odpoczęcia nie tylko od codzienności, ale także od hałasu, od obowiązków. Taką możliwość daje opcja dodatkowej opieki nad dzieckiem w postaci przedszkola, w której pociecha pod okiem profesjonalnej opiekunki bawi się lub uczy, podczas gdy mama może skorzystać z relaksującego masażu lub zabiegu regeneracyjnego. Taka forma odpoczynku daje nie tylko energię na powrót do codzienności, ale też pewność siebie i poczucie, że w końcu to świat zadbał o mamę, a nie odwrotnie!

Samotna mama po urlopie

Wypoczęta, uśmiechnięta i z energią do działania – samotna mama po urlopie z dzieckiem, które poznało nowych przyjaciół, spędzało twórczo i aktywnie czas. Brzmi jak bajka? Sprawdź ofertę pobytu w wyjątkowo przyjaznym dzieciom obiekcie Primavera Jastrzębia Góra.
Zerknij także do naszego Klubu Primusia i Werki – – każda mama znajdzie tu coś cennego dla swojego dziecka!

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Wymagana zgoda
Dołącz do nas