zadzwoń
rezerwuj
lokalizacja

Harmonogram zajęć:

AQUA FITNESS:
poniedziałki, czwartki – godz. 18:30-19.30

POUND:
środy, piątki – godz. 19:00-20:00

ZDROWY KRĘGOSŁUP:
środy – 20:00-21:00

STRETCHING:
piątek – godz. 20:00-21:00

Wszystkie zajęcia trwają 55 minut. W wyjątkowych sytuacjach zastrzegamy sobie prawo do zmiany tematu zajęć

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu PrimaPark na Facebook, gdzie na bieżąco informujemy o ewentualnych zmianach w grafikach zajęć czy ich odwołaniu

Jeśli lubisz samodzielne ćwiczenia lub chciałbyś skorzystać ze wsparcia trenera personalnego zapraszamy także do naszej siłowni >>

CENNIK

Zajęcia sportowe:
Aqua Fitness, Pound, Zdrowy Kręgosłup, Stretching
Jednorazowe wejście: 20 PLN
Karnet 4 wejścia: 70 PLN / ważność karnetu 1 miesiąc od dnia zakupu
Karnet 8 wejść: 120 PLN / ważność karnetu 2 miesiąc od dnia zakupu

Nordic Walking:
Indywidualnie: 50 PLN / Zajęcia grupowe przy 3 os. – 20 PLN / os
(zajęcia odbędą się po wcześniejszej rezerwacji, ustaleniu terminu,  godziny oraz liczb osób w grupie)

AQUA FITNESS

To forma treningu, która doskonale poprawia giętkość ciała, rozwija siłę mięśni, pobudza układu krążenia i układ oddechowy a także wspaniale wpływa na wysmuklenie sylwetki.

POUND

POUND to trening inspirowany grą na perkusji, skoncentrowany na dobrym samopoczuciu, rozwijaniu ciała i umysłu w rytm energetycznej muzyki. Do treningu wykorzystujemy specjalnie zaprojektowane pałeczki Ripstix, ćwiczymy angażując całe ciało w sposób symetryczny, bezpieczny i przynoszący prawdziwą radość. Chcesz poczuć się jak gwiazda rocka? Wpadaj na trening!

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Zajęcia obejmują ćwiczenia rozluźniające, stabilizujące, wzmacniające oraz rozciągające poszczególne grupy mięśniowe. Są to zajęcia profilaktyki schorzeń kręgosłupa a nie rehabilitacja, w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż później leczyć”.

STRETCHING

Zajęcia relaksacyjne, których celem jest zniesienie napięć mięśniowych, praca nad rozluźnieniem ciała i wyciszeniem umysłu przy spokojnej, relaksacyjnej muzyce.

NORDIC WALKING

To forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Nordic Walking angażuje zdecydowanie więcej partii mięśniowych całego ciała niż zwykły spacer. Rozwija się siła i wytrzymałość ramion oraz kondycja ogólna organizmu.

Zajęcia sportowe w Jastrzębiej Górze

Zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty zajęć sportowych. Mamy propozycje dla osób początkujących, średnio- bądź bardziej zaawansowanych. Pobyt nad morzem to doskonała okazja do wzmocnienia kondycji. Pod okiem naszych instruktorów uczestnicy wykonują określone ćwiczenia, ale przede wszystkim znakomicie się bawią.

Aqua fitness nad morzem

Wśród polecanych przez nas zajęć można wymienić aqua fitness. To ćwiczenia wykonywane w wodzie, jednocześnie wzmacniające kondycję oraz ułatwiające pozbycie się stresu. Trening przynosi mnóstwo korzyści dla psychiki, a także dla ciała, począwszy od stymulacji mięśni, a skończywszy na polepszeniu krążenia. Woda delikatnie masuje ciało, ponadto poprzez stawianie oporu podczas ruchu wymaga użycia większej siły. Tym samym aqua aerobik pobudza mięśnie w większym stopniu niż identyczne ćwiczenia na lądzie.

Trudno wymienić wszystkie zalety, którymi wyróżnia się aqua fitness nad morzem. Rewelacyjnie wysmukla sylwetkę, odciąża kręgosłup oraz wzmacnia kondycję. Wpływa na gibkość ciała, stymuluje układ oddechowy oraz układ krążenia. Dodatkowo wspaniale relaksuje.

POUND w Jastrzębiej Górze

Udowadniamy, że trening nie musi być nudny. Tych, którzy obawiają się monotonnych ćwiczeń, z pewnością zaciekawi aktywność znana pod nazwą POUND. Błyskawicznie zdobyła popularność nie tylko wśród młodych bywalców klubów fitness. Polega na trenowaniu całego ciała przy pomocy specjalnie zaprojektowanych pałeczek Ripstick. To bardzo radosna forma rekreacji. W trakcie spotkań uczestnicy rozwijają ciało oraz umysł w rytm muzyki.

Inspiracją treningu była gra na perkusji, a jego twórczynie sprawnie połączyły muzykę z aktywnością fizyczną oraz świetną zabawą. POUND w Jastrzębiej Górze pozwala wyzbyć się nadmiaru energii oraz odnaleźć równowagę w swoim życiu. Zawiera elementy pilatesu, jogi oraz elementy intensywnego treningu cardio.

Zajęcia wzmacniające kręgosłup nad morzem

Prowadzimy zajęcia w ramach profilaktyki chorób kręgosłupa. Nie jest to rehabilitacja, lecz trening obejmujący zestawy dostosowanych ćwiczeń. Zapraszamy chętnych na zajęcia wzmacniające kręgosłup nad morzem. W ich trakcie osoby biorące udział w sesjach skupiają się na rozluźnianiu, stabilizowaniu, wzmacnianiu oraz rozciąganiu poszczególnych grup mięśni.

Regularne ćwiczenia sprzyjają poprawie kondycji oraz samopoczucia. Pozwalają również zminimalizować ryzyko wystąpienia szeregu dolegliwości kręgosłupa. Uczestnictwo w treningach może pomóc uchronić się przed problemami zdrowotnymi, dlatego zachęcamy do nich naszych gości.

Stretching Jastrzębia Góra

Regularnie spotykamy się z chętnymi na zajęcia relaksacyjne. Ich podstawowe zadanie polega na rozluźnieniu ciała, zniesieniu napięć mięśni, wyciszeniu oraz relaksacji. Sesjom towarzyszy łagodna muzyka, przy której łatwo się odprężyć. Stretching składa się z ćwiczeń rozciągających. Poprawia ukrwienie oraz zwiększa elastyczność mięśni. Przeprowadzany systematycznie, ma pozytywny wpływ na sprawność fizyczną danej osoby, w tym gibkość. Znacząco polepsza funkcjonowanie narządu ruchu. Ma to niebagatelne znaczenie w przypadku ludzi spędzających wiele godzin w jednej pozycji, np. przy biurku. Praca przy komputerze (statyczna) negatywnie oddziałuje na kręgosłup oraz stawy. Ćwiczenia mogą złagodzić dolegliwości bólowe związane z małą aktywnością.

Warto wspomnieć o efekcie odstresowującym, którym wyróżnia się stretching. Jastrzębia Góra to miasto, w którym można w ten sposób dotlenić ciało oraz zminimalizować oznaki przemęczenia. Trening wykazuje też właściwości rewitalizacyjne.

Nordic Walking nad Bałtykiem

Nasza ostatnia propozycja to Nordic Walking, rodzaj aktywności polegający na spacerach ze specjalnymi kijkami. Ta forma rekreacji cieszy się rosnącym zainteresowaniem turystów odwiedzających Jastrzębią Górę. Pozwala niejako „przy okazji” zwiedzania czy podziwiania widoków prowadzić trening angażujący całe ciało. W trakcie marszu ze wspomaganiem kijami pracuje więcej mięśni niż podczas zwykłego spaceru. Wystarczy nauczyć się synchronizacji ruchów rąk oraz nóg, aby aktywować do 90% mięśni. Poprawia się ogólna kondycja organizmu, prócz tego zwiększa się siła oraz wytrzymałość ramion.

Do uprawiania tej aktywności potrzeba jedynie odpowiednich kijków. Początkowo nordic walking przyciągał głównie starsze osoby, ale dziś spacerują w ten sposób ludzie w dowolnym wieku. Można poświęcać się maszerowaniu wszędzie i prawie w każdych warunkach, począwszy od słonecznej pogody, a skończywszy na kapryśnej nadmorskiej aurze z podmuchami chłodnego wiatru. Spacery zwiększają wydolność organizmu, odciążają stawy oraz kręgosłup, dodatkowo poprawiają motorykę mięśni. Pomagają w pozbyciu się zbędnych kilogramów oraz dotleniają, dlatego warto przekonać się do kijków zwłaszcza nad morzem.

Zapraszamy na zajęcia sportowe w Jastrzębiej Górze. Spotykamy się regularnie, poświęcając konkretnej aktywności jeden albo dwa dni w tygodniu. W ciągu niespełna godziny pobudzimy do pracy wszystkie układy oraz narządy. Naprawdę warto wykorzystać czas pobytu nad Bałtykiem, aby dotlenić się na naszych zajęciach.

wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas