21 sierpnia 2023

Dbając o piękny wygląd skóry ciała borykamy się z takimi problemami, jak: cellulit, szorstkość, rozstępy i zanieczyszczenia. Prócz tego, wraz z wiekiem skóra traci na jędrności, staje się mniej elastyczna. W poszukiwaniu ratunku dla skóry uciekamy się nieraz do wyszukanych i pracochłonnych metod. Z ich skutecznością bywa różnie, niektóre okazują się godne polecenia, inne – niekoniecznie. Dla osób wciąż poszukujących idealnego sposobu na zadbane ciało mamy dobrą wiadomość – szczotkowanie ciała na sucho jest rozwiązaniem właśnie dla Was!

Szczotkowanie ciała na sucho – co daje?

Szczotkowanie ciała na sucho pozwala na uzyskanie w stosunkowo krótkim czasie spektakularnych efektów. Najszybciej dostrzegalne jest wygładzenie powierzchni ciała. Skóra staje się w zauważalny sposób gładsza, co jest efektem usunięcia zbędnej warstwy zrogowaciałego naskórka. Również drobne zanieczyszczenia takie jak zaskórniki zostają usunięte wskutek regularnych ruchów szczotki. Szczotkowanie ciała na sucho przynosi również długofalowe efekty, które są wyjątkowo cenne dla kondycji skóry. Samo usunięcie martwego naskórka stymuluje wzrost nowych komórek. Intensywny masaż korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu krążenia, elastyczność i odporność ścianek naczyń krwionośnych oraz sprawia, że działanie układu limfatycznego jest bardziej efektywne. Przekłada się to bezpośrednio na niwelowanie najpopularniejszych bolączek osób dążących do posiadania pięknej skóry. Mamy tu na myśli przede wszystkim cellulit oraz rozstępy. Szczotkowanie nie może wprawdzie usunąć już posiadanych rozstępów, jednak działa profilaktycznie, zapobiegając powstawaniu kolejnych. Z kolei masaż na cellulit jest nieocenionym zabiegiem, dającym naprawdę zadowalające efekty.

Masaż na cellulit szczotką do ciała

Głównym celem większości z nas jest właśnie pozbycie się cellulitu, dlatego warto pochylić się nieco głębiej nad tym zagadnieniem. Cellulit powstaje wskutek przenikania płynu z naczyń krwionośnych i limfatycznych do tkanki podskórnej. Powoduje to powstawanie nierówności, charakterystycznej „pomarańczowej skórki”. Przyczyną odkładania się płynu jest zbyt wolne, nieprawidłowe krążenie krwi i limfy we właściwych im układach. Dlatego pobudzając ich działanie poprzez szczotkowanie ciała na sucho, skutecznie pozbywamy się cellulitu. Biorąc to pod uwagę, masaż na cellulit należy zawsze wykonywać zgodnie z kierunkiem przepływu limfy. Warto przy tym pamiętać, że efekty przyniesie jedynie systematyczne wykonywanie masażu skóry.

Jak wykonać efektywne szczotkowanie?

Szczotka do masażu na sucho powinna być prowadzona zawsze w kierunku serca i – jak już wspomniano – w sposób zgodny z działaniem układu limfatycznego. Wykonując masaż nóg, przesuwamy szczotkę od stóp w górę, podobnie masując ręce, rozpoczynamy od szczotkowania dłoni i kierujemy się do ramion. W okolicach stawów szczotka do masażu na sucho powinna poruszać się ruchem okrężnym, kilkukrotnie masując jedno miejsce. Również skórę brzucha należy masować w sposób kolisty. Nacisk i intensywność masażu zależna jest od osobistych preferencji i wrażliwości skóry. Podczas pierwszych zabiegów masaż może wydawać się zbyt intensywny, lecz z czasem szczotkowanie ciała na sucho staje się wręcz odprężające.

Szczotka do masażu – jak ją wybrać?

Niezależnie od tego, czy naszym celem jest oczyszczenie skóry, czy chcemy wykonywać efektywny masaż na cellulit, musimy pamiętać, aby zaopatrzyć się w dobrej jakości sprzęt. W tym przypadku będzie to oczywiście szczotka do masażu na sucho. W sprzedaży dostępnych jest kilka ich rodzajów. Godne polecenia są przede wszystkim te wykonane z naturalnego włosia. W zależności od preferencji szczotka do masażu na sucho może być wykonana z włosia zwierzęcego lub z włókna pochodzącego z pewnego gatunku agawy. Włókno takie nazywane jest Tampico. Stopień twardości włosia należy koniecznie dopasować do stopnia wrażliwości skóry – najdelikatniejsze są szczotki ze szczeciną, nie z długim włosiem. Szczotki dzielą się również na krótkie – nakładane za pomocą opaski na dłoń oraz na długie, zaopatrzone w uchwyty do trzymania.

Chcesz poznać inne sprawdzone metody pielęgnacji ciała oraz twarzy? Odwiedź zakładkę „Pielęgnacja” na naszym blogu!

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas