21 sierpnia 2023

Wiele kobiet i mężczyzn marzy o szczupłej sylwetce, a z tego powodu aktywnie trenuje i stosuje zdrową dietę. W niektórych przypadkach jednak całkowite pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej może wymagać zastosowania dodatkowych metod. Jedną z tych, które zyskują w ostatnim czasie na popularności jest kriolipoliza, czyli odchudzanie zimnem. W jaki sposób przebiega tego typu zabieg i jakich efektów można się po nim spodziewać? Dowiesz się tego w niniejszym poradniku.

Kriolipoliza - co to takiego?

Kriolipoliza stanowi zabieg polegający na zamrażaniu tłuszczu. Jest uznawany za jeden z najskuteczniejszych sposobów na odchudzanie, gdyż komórki zbudowane z nasyconych kwasów tłuszczowych wykazują niską odporność na działanie niskich temperatur. W trakcie zabiegu wykonywanego przy użyciu odpowiedniego urządzenia dochodzi do mrożenia, a w konsekwencji wydalania komórek tłuszczowych w trakcie procesów metabolicznych. Kriolipoliza jest dużo bezpieczniejszą alternatywą na odchudzanie od choćby odsysania tłuszczu, ponieważ jest zabiegiem nieinwazyjnym. 

Odchudzanie zimnem - komu jest zalecane?

Odchudzanie zimnem to metoda polecana przede wszystkim pacjentom borykającym się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w wymagających miejscach. Efekty kriolipolizy są bowiem doskonale widoczne w okolicach brzucha, ramion czy pleców. Technikę tę z powodzeniem wykorzystuje się również na udach oraz biodrach. 

Jak w przypadkach innych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych, również odchudzanie zimnem nie jest dedykowane każdemu. Zabieg kriolipolizy może okazać się niemożliwy do przeprowadzenia w miejscach, na których pojawiają się zmiany chorobowe oraz mechaniczne uszkodzenia skóry. Tej metody na odchudzanie nie poleca się również osobom z obciążoną wątrobą, ponieważ metabolizowanie zamrożonych komórek tłuszczowych może być dla nich niebezpieczne.

Jak przebiega zabieg kriolipolizy?

Z uwagi na to, iż efekty kriolipolizy są widoczne po serii zabiegów, koniecznym jest poddanie się temu procesowy kilkukrotnie. Pojedynczy zabieg trwa od 40 do 60 minut, w zależności od obszaru ciała. Odchudzanie zimnem, jak sama nazwa wskazuje polega na mrożeniu wybranego fragmentu ciała przy pomocy aplikatora próżniowego. W trakcie zabiegu narzędzie jest przykładane do danej partii ciała i zasysane do komory, w której znajdują się płytki chłodzące. W efekcie tego procesu następuje pobieranie ciepła z tłuszczu, co przyczynia się do obumierania niechcianych komórek oraz ich rozpuszczania.

Kriolipoliza - efekty zabiegu

Efekty kriolipolizy będą widoczne po około 6 tygodniach. W tym czasie bowiem dochodzi do całkowitego wydalenia obumarłych tkanek tłuszczowych. Choć w pierwszych godzinach po wykonaniu zabiegu może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie, nie należy się nim przejmować. Ten zniknie samoistnie po jakimś czasie, a po zakończeniu metabolizowania komórek tłuszczowych, skóra w danym miejscu będzie wyraźnie odchudzona i bardziej jędrna.

Kriolipoliza idealnym sposobem na odchudzanie?

Należy podkreślić, iż odchudzanie zimnem stanowi jedynie metodę wspomagającą proces utraty zbędnej tkanki tłuszczowej. Metoda ta stanowi idealną na odchudzanie trudnych partii ciała, w których komórki tłuszczowe utrzymują się na dłużej. Choć efekty kriolipolizy są zaskakująco pozytywne, należy mieć na względzie, iż zabieg ten stanowi jedynie uzupełnienie aktywnego stylu życia oraz zdrowej, zbilansowanej diety. Warto również pamiętać, iż z uwagi na różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne, zabieg kriolipolizy nie jest polecany każdemu. 

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas