21 sierpnia 2023

Skóra twarzy dzięki codziennej pielęgnacji potrafi skutecznie chronić organizm przed zimnem i ciepłem, urazami mechanicznymi, fizycznymi, chemicznymi oraz drobnoustrojami chorobotwórczymi. Kluczowym elementem do utrzymania pięknego i młodego wyglądu jest codzienne oczyszczanie twarzy, zarówno poranne, jak i wieczorne.

Oczyszczanie twarzy powoduje usunięcie martwego naskórka, nadmiaru kurzu, brudu oraz makijażu. W skrócie: odpowiednie oczyszczenie pozwoli uwolnić się skórze od wszystkiego, co jej szkodzi. Codzienna pielęgnacja wymaga nie tylko oczyszczania, ale również tonizowania oraz nawilżania.

Co najczęściej szkodzi skórze twarzy?

Każdego dnia skóra naszej twarzy narażona jest na działanie wielu różnych, niekorzystnych czynników zewnętrznych. Najczęstszymi problemami są:

 • zanieczyszczone powietrze,
 • dym z papierosa,
 • spaliny,
 • kurz,
 • niskie i wysokie temperatury,
 • promieniowanie UV,
 • wilgotność,
 • wpływ klimatyzacji,
 • a nawet centralne ogrzewanie.

To tylko niektóre czynniki, ponieważ również sam makijaż zawiera wiele chemicznych dodatków, które powodują różnego rodzaju uszkodzenia. Na skórę twarzy ma również wpływ nieprawidłowa dieta, zbyt niskie nawodnienie organizmu i niedokładne oczyszczanie twarzy.

Jeśli nie zadbamy odpowiednio o prawidłową pielęgnację i ochronę skóry twarzy, to pozbawimy ją naturalnego blasku, skóra stanie się matowa, ziemista, przesuszona, a na dodatek pojawią się na nzaskórniki i niedoskonałości.

Jak można robić dokładne oczyszczanie twarzy w domu?

Domowe oczyszczanie twarzy to konieczny zabieg, który powinien być wykonywany codziennie i z dużą starannością. Warto sięgać po naturalne kosmetyki, a nawet produkty spożywcze! Naturalne surowce, takie jak oleje roślinne, zioła i mleko są bardzo łagodne dla skóry i znacznie lepiej tolerowane niż kosmetyki zawierające wiele chemicznych składników.

Oczyszczanie twarzy w kilku prostych krokach:

Krok pierwszy: demakijaż

Pierwszy etap to oczyszczenie twarzy z makijażu. Można użyć w tym kroku płynu micelarnego, olejku lub mleczka, ale nie kończymy oczyszczania twarzy na tym etapie! Płyn micelarny nie oczyści skóry dogłębnie, ponieważ nie wnika głęboko w pory. Funkcją płynu micelarnego jest jedynie powierzchowne oczyszczenie skóry.

Krok drugi: oczyszczanie dogłębne

Po usunięciu makijażu z powierzchni naszej skóry pory zostają odsłonięte i możemy wtedy przejść do ich oczyszczenia. W tym kroku można użyć żelu, pianki lub mleczka.

Krok trzeci: tonizowanie (wyrównywanie pH skóry)

Produkty, których używamy w tym etapie to tonik lub hydrolat. Niestety bardzo często pomijamy ten krok. Trzeba pamiętać, że zawsze po użyciu detergentu myjącego zaburzamy PH naszej skóry. Po to stosujemy tonik, aby przywrócić odpowiednie, lekko kwaśne pH. Takie pH zabezpiecza skórę przed nadmiernym namnażaniem się na niej drobnoustrojów.

Profesjonalne oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetycznym

Salony SPA oferują różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne na twarz przeznaczone dla osób z każdym rodzajem skóry. Profesjonalne zabiegi kosmetyczne na twarz pozwalają dobrać odpowiednią pielęgnację do typu i problemu skóry. Jednym z popularniejszych zabiegów jest peeling kawitacyjny, który złuszcza martwy naskórek, sprzyja zmniejszaniu się porów oraz ograniczeniu wydzielania się sebum, a także delikatnie spłyca zmarszczki.

Skuteczne oczyszczanie twarzy można również wykonać przez mikrodermabrazję. Jest to kontrolowany mikropeeling, który polega na ścieraniu naskórka za pomocą strumienia mikrokryształków lub diamentowych głowic. Ten zabieg skutecznie redukuje niedoskonałości, przebarwienia, rozszerzone pory, blizny i zaskórniki. Mikrodermabrazja może być wykonywana nie tylko w obrębie twarzy, ale także na szyi, dekolcie i plecach.

Jak postępować po zabiegach kosmetycznych na twarz?

Profesjonalne zabiegi kosmetyczne na twarz wymagają tego, aby po ich wykonaniu przestrzegać pewnych zasad. Trzeba pamiętać o tym, że cera potrzebuje czasu na regenerację i dlatego należy:

 • nie eksponować twarzy na promieniowanie słoneczne,
 • unikać stosowania preparatów chemicznych, które mogą podrażnić naskórek,
 • unikać wysokich i niskich temperatur,
 • starać się nie wykonywać tego dnia makijażu

Podsumowując, warto wykonywać codzienne domowe oczyszczanie twarzy, ale również raz na jakiś czas udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, który dobierze odpowiednie zabiegi oraz kosmetyki. Zabiegi kosmetyczne na twarz pomagają utrzymać ją w odpowiedniej kondycji oraz zachować jej piękny i zdrowy wygląd. Trzeba również pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu, zdrowej diecie i unikaniu kosmetyków o mocno chemicznym składzie.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas