21 sierpnia 2023

Na samą myśl o wejściu do lodowatej, morskiej wody większość osób wykrzywia usta. Jednak nie od dzisiaj wiadomo, że hartowanie ciała poprzez kąpiele w zimnej wodzie ma całą gamę zalet – wpływa pozytywnie nie tylko na układ odpornościowy i kondycję skóry, ale również na wagę i figurę. Ta forma wspomagania odchudzania (morsowanie a odchudzanie) stanowi doskonały dodatek do ćwiczeń, gdyż z jednej strony nie jest dla nas tak męcząca, jak np. bieganie, czy trening na sali, z drugiej ma dodatkowe zalety (np. wpływ na naszą skórę).

Co się dzieje z naszym ciałem w lodowatej wodzie?

W zimnej wodzie do naszego ciała i wnętrza docierają bodźce, które przyczyniają się do odprężenia, zniwelowania efektów stresu i zwiększenia wydzielania endorfin. Oprócz tego, organizm musi się jakoś rozgrzać, co sprawia, że pobiera zasoby energetyczne i tym samym podczas kąpieli w zimnej wodzie spalamy kalorie, zwalczamy cellulit i ujędrniamy ciało!
Dodatkowo, lodowate prysznice pozytywnie wpływają na cały organizm w tym organy wewnętrzne. Są również tańsze od krioterapii (forma zimnolecznictwa wykorzystująca temperatury poniżej 0°C), bo praktycznie nie kosztują nas nic!

Jak zacząć przygodę z zimnymi kąpielami?

Zanim zdecydujemy się na morsowanie, musimy pamiętać o kilku niezbędnych rzeczach, które warto zrobić już na samym początku.
Po pierwsze, nasz organizm musi być wypoczęty i odżywiony. Morsowanie najlepiej wykonywać kilka godzin po śniadaniu, czy innym posiłku.
Po drugie, przed zabiegiem nie powinniśmy pić alkoholu i napojów zawierających kofeinę. Zanim wskoczymy pod zimny prysznic lub do lodowatej wody należy rozgrzać organizm – bieg, szybki marsz lub nacierania ciała dłońmi – oraz stopniowo przyzwyczajać skórę do zimnej wody.
Po trzecie, po zabiegu okrywamy ciało ręcznikiem i zakładamy ciepłe ubrania. Warto również mieć pod ręką coś gorącego do picia. Takie zabiegi korzystanie wpływają na cały organizm i co ważne wcale nam nie szkodzą. Zapewniają zdrowie, kondycję, piękną sylwetkę i całą masę hormonów szczęścia.
Podczas wizyty nad morzem w okresie jesienno-zimowym, rozważ opcję skorzystania z zimnej, morskiej kąpieli. Najlepiej zrobić to pod kontrolą specjalisty. W Primavera Jastrzębia Góra morsowania z pewnością nie odmówi Wam Kasia – nasza pełna energii i zawsze uśmiechniętą instruktorka Wczasów Odchudzających! Morsowanie a odchudzanie idą w parze!

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas