21 sierpnia 2023

Najnowszy trend odchudzania – dieta Adele 

Dieta Sirtfood, znana szerzej, jako dieta Adele jest jednym z najmodniejszych trendów w odchudzaniu. Spopularyzowana przez brytyjską piosenkarkę, która w krótkim czasie schudła ponad 40 kilogramów i w 2020 roku zaprezentowała światu odmienioną sylwetkę. Szybko znalazła rzeszę zwolenników na całym świecie – ten trend jest już w Polsce.

Opiera się na kilku podstawowych zasadach, których wprowadzenie w życie ma zagwarantować szybką i zdrową utratę kilogramów.

Twórcami idei, jaką jest dieta Sirtfood, są brytyjscy specjaliści do spraw żywienia Aidan Goggins i Glen Matten. Na co dzień doradzają brytyjskim celebrytom i sportowcom, a w 2016 roku wydali książkę, w której przedstawili założenia nowej diety. Ich zdaniem, skuteczną utratę kilogramów ma zagwarantować spożywanie produktów bogatych w polifenole, które są aktywatorami sirtuin, czyli grupy siedmiu enzymów białkowych.

Sirtuiny, zdaniem badaczy, mają pozytywny wpływ na utrzymanie zdrowej i szczupłej sylwetki. Oprócz tego regulują wydzielanie insuliny i pomagają spalić tkankę tłuszczową, bez wpływu na tkankę mięśniową.

Produkty bogate w sirtuiny

Bazująca na Sirtfood dieta (plan odchudzania) opiera się na kilkunastu produktach, które powinny być obecne w codziennym jadłospisie. Dieta Sirtfood zakłada spożywanie gryki, kaparów, kakao, zielonej herbaty, chilli, kurkumy, daktyli, truskawek, jagód, orzechów, czerwonej cebuli i czerwonej cykorii, soi i zielonych liści (m.in. jarmuż, seler, natka pietruszki, lubczyk, czy rukola). Spośród tłuszczów warto sięgać po oliwę z oliwek. Co ciekawe, dieta Sirtfood nie wyklucza też, a wręcz zaleca jedzenie gorzkiej czekolady i picie czerwonego wina oraz kawy.

Produkty, które powinno się wykluczyć z jadłospis to: słodycze, cukier, słodkie napoje gazowane, biała mąka i jedzenie wysoko przetworzone.

Sirtfood dieta – plan działania

Dieta Adele zakłada przejście przez 2 etapy, podzielone na dwie fazy. Podczas 3 pierwszych dni dostarcza się organizmowi około 1000 kalorii, poprzez picie trzech sirtuinowych koktajli i jedzenie jednego posiłku „stałego” bogatego w sirtuiny. Przez kolejne 4 dni zwiększamy kaloryczność do 1500 kcal i spożywamy dwa koktajle sirtuinowe oraz dwa posiłki.

W drugim etapie, kiedy to nadal realizowana jest Sirtfood dieta, plan zakłada spożywanie przez 14 dni trzech posiłków bogatych w sirtuiny i jednego koktajlu. Dopuszczalna jest dodatkowa przekąską, natomiast dzienna kaloryczność nie jest określona.

Ostatnia faza drugiego etapu rozpoczyna się po 21 dniach. Jest to już właściwie długoterminowa zmiana sposobu odżywiania, a nawet zmiana na stałe. Polega na włączeniu jak największej ilości produktów sirtuinowych do swojego codziennego menu. Nie ma już ograniczeń co do kaloryczności oraz ilości spożywanych posiłków, a także określonego czasu jej trwania.

Sirtfood dieta – plan oparty na zdrowych zasadach

Wybierając ten sposób odżywianiatrzeba myśleć o nim w kategoriach: Sirtfood dieta = plan na całe życie. Według twórców idei, celem jest nie tylko zrzucenie zbędnych kilogramów bez efektu jo-jo i utrzymanie szczupłej sylwetki. Ważne jest też dbanie o ZDROWIE. Zalecają zastosowanie się do zasad, znanych też z innych diet. Posiłki powinny być mniejsze, za to spożywane regularnie co 2.5 – 4 godziny. Śniadanie ma być jak najbardziej wartościowe odżywczo, za to kolacja (spożywana najlepiej do godziny 19 lub 3 godziny przed snem) lekka, nie obciążająca układu trawiennego.

Jeśli chcesz spróbować dietę SIRTfood polecamy wczasy odmładzające z dietą SIRT w Hotelu Astor. Pierwszy turnus rozpoczyna się 29.08.2021. Sprawdź szczegóły TUTAJ.

Catering dietetyczny Primafood (dostępny w Trójmieście i okolicach) oferuje możliwość zamówienia diety Sirtfood. Aby otrzymać dietę z dostawą do domu, zapraszamy na stronę PrimaFood

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas