zadzwoń
rezerwuj
messenger
Blog / Wypoczynek

08 11.2019

Ferie zimowe nad morzem

Ferie to tradycyjnie okres, kiedy większość z nas wyjeżdża w góry. Jest jednak wiele mocnych argumentów stojących za tym, aby zimę spędzić nad morzem w Jastrzębiej Górze. Kiedy plaże pustoszeją, ta popularna latem miejscowość zmienia się nie do poznania. Szukając zdrowego i spokojnego wypoczynku z dziećmi, i ciekawych atrakcji dla całej rodziny z pewnością warto zajrzeć do Jastrzębiej Góry w jednym z zimowych miesięcy. Ferie zimowe nad morzem

4 powody, aby spędzić ferie zimowe w hotelu nad morzem

 • jod

Wyjazd na ferie nad morzem to dla mieszkańców dużych miast szansa, aby w końcu pooddychać pełną piersią. To właśnie zimą stężenie drogocennego jodu w powietrzu jest największe. Zimowe ferie nad morzem to również rewelacyjne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi lub dopiero spodziewających się potomstwa. Jod, pierwiastek niezwykle istotny dla mózgu oraz układu nerwowego, jest niezbędny do ich prawidłowego funkcjonowania. Wpływa także pozytywnie na prawidłowy rozwój intelektualny najmłodszych. Niedobór jodu powoduje niekiedy wolniejszy wzrost, a nawet problemy z koncentracją i pamięcią.

 • bogactwo fauny i flory

Przepiękne, obfitujące w unikatową przyrodę lasy okalające Jastrzębią Górę są wręcz idealnym miejscem na długie spacery. Wspaniałe, bajkowe krajobrazy czekają na odkrycie o tej porze roku. Zaśnieżona i całkowicie pusta plaża, kry lodu unoszące się na sztormowych falach, zmrożone drzewa i jedyny w swoim rodzaju zapach lasu sosnowego.

 • brak turystów

Zima to wręcz idealny czas na wizytę nad polskim morzem dla tych, którzy nie przepadają za tłumami turystów w nadmorskich kurortach podczas letnich wakacji. Kiedy wysoki sezon dobiega końca, oblegana przez turystów w lecie Jastrzębia Góra zamienia się w senne, spokojne miasteczko. Choć nadal jest pełna uroku, po gwarze i tłoku nie ma już śladu, a ferie z dziećmi nie przypominają uciążliwego biegu z przeszkodami w postaci niezliczonych straganów z pamiątkami.

  • zachwycające morze

  Sam Bałtyk skąpany w zimowej aurze to wystarczający powód, aby odwiedzić Jastrzębią Górę w okresie ferii. Spacery po plaży mogą być magiczne nie tylko w środku lata, a dobroczynne skutki tej aktywności są wszystkim znane. Choć silny wiatr znad morza czasami zniechęca, warto pamiętać o zdrowotnych właściwościach wymienionego już jodu, którego największe stężenie w powietrzu występuje właśnie podczas bardzo wietrznej pogody.

  Co zobaczyć w Jastrzębiej Górze?

  Jastrzębia Góra, to jednak nie tylko sama plaża i morze. Ferie z dziećmi w tej uroczej miejscowości to świetna lekcja historii, którą można odbyć nawet przy minusowych temperaturach. Architektura miasta pokazuje, czemu przez minione stulecia tak chętnie przyjeżdżała tutaj polska arystokracja i inteligencja.
  Ulica Bałtycka, przy której stoją zabytkowe budynki robi niesamowite wrażenie na przyjezdnych. Jest to zarazem pierwsza ulica tego miasta i jednocześnie najbardziej wysunięta na zachód. Niesamowity widok stanowią też wille z lat 20-tych dwudziestego wieku. Na ulicy Królewskiej można z kolei zobaczyć dwie pierwsze wille – „Kaszubę” Szymańskiego, a także willę Pawłowicza.

  Ferie nad morzem to rewelacyjny sposób, aby spędzić wyjątkowy czas w gronie rodziny, bez tłumów innych ludzi i zbędnego drenażu kieszeni. Obiekty tj. Primavera Jastrzebia Góra oferują swoim gościom nielimitowany dostęp do Parku Wodnego, a także pasjonujące animacje dla dzieci 6 dni w tygodniu. Morze atrakcji dla najmłodszych to także rzadka chwila relaksu na ich opiekunów.

Czekamy na Twoją odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas