17 czerwca 2019

Odpowiednie oczyszczanie twarzy ma na celu pozbycie się wszystkich pozostałości kosmetyków i umożliwienie odpowiedniego przyswajania witamin i składników mineralnych. Kosmetyki do oczyszczania twarzy są nieocenioną pomocą, szczególnie w przypadku trądziku lub innych stanów zapalnych pojawiających się na delikatnej cerze. Stosowanie preparatów do demakijażu jest zatem niezbędne. Tym bardziej jeżeli używamy kosmetyków wodoodpornych.

Wiele osób zapomina, że niewykonywanie demakijażu wiąże się z zapychaniem porów, zaskórnikami i innymi bardziej uciążliwymi zmianami skórnymi. Zresztą sama wiedza o tym, to nie wszystko. Trzeba również pamiętać, jak i czym takie oczyszczanie wykonywać.

Podstawowe kosmetyki do oczyszczania twarzy z makijażu

Mleczka, płyny micelarne, płyny dwufazowe
Te kosmetyki doskonale radzą sobie z codziennym make up-em i wszelkimi zabrudzeniami. W zależności od bardziej specyficznych potrzeb naszej skóry możemy stosować dany z nich. Dzięki swoim składnikom nawilżają skórę i wnikają w jej głębokie warstwy. Dodatkowo, poza głównym zadaniem, płyny tego typu mogą znacznie poprawiać stan skóry.

Żele do mycia twarzy
To kolejne, bardzo istotne kosmetyki do oczyszczania twarzy. Nadmiernie przetłuszczająca się skóra może być wynikiem wielu czynników, jednak odpowiednia pielęgnacja żelem pozwala znacznie łagodzić objawy i zapobiegać pogarszaniu się stanów zapalnych czy infekcji bakteryjnych.

 Olejki do mycia twarzy
Dla wielu osób jest to absurdalne rozwiązanie, które jednak znajduje swoje potwierdzenie w podstawach chemii. Najprostszym wytłumaczeniem jest fakt, że tłuszcz rozpuszcza tłuszcz. Dlatego stosowane olejki do oczyszczania twarzy są bardzo skutecznym środkiem, który pozbywa się nadmiaru sebum tworzącego się na skórze.

Toniki
Tonik to doskonałe zwieńczenie codziennej pielęgnacji skóry. Doskonale oczyszcza i odświeża skórę. Dodatkowo jego zadaniem jest przywrócenie pierwotnego pH skóry, które może zostać zmienione po użyciu innych kosmetyków do oczyszczania twarzy.

Jak powinien wyglądać prawidłowy demakijaż twarzy?

Pierwszy etap to oczyszczenie skóry płynem mineralnym, który doskonale usuwa makijaż.

Drugi etap to umycie twarzy odpowiednio dobranym środkiem myjącym np. żelem.
Bardzo ważne, aby do osuszania twarzy po myciu stosować jednorazowe chusteczki lub kompresy, delikatnie przykładając je do skóry. Błędem jest osuszanie twarzy ręcznikiem wielokrotnego użytku, który rzadko zmieniany jest siedliskiem bakterii. Mocne tarcie, podczas osuszania twarzy, powoduje mikrouszkodzenia naskórka.

Trzeci etap to stonizowanie tonikiem przywracającym naturalne pH skóry.

Raz w tygodniu powinno się również wykonywać peeling, który, należy pamiętać, jest również niezbędnym elementem oczyszczania twarzy. Po dokładnym automasażu na peelingującym preparacie warto zaaplikować maskę o działaniu oczyszczającym lub innym, dostosowanym.

Odpowiednio dobrane kosmetyki do oczyszczania twarzy są jednym z najważniejszych elementów, które zapewniają skuteczną pielęgnację skóry. Jeżeli nie posiada się doświadczenia lub pewności co do kondycji i rodzaju swojej cery, zawsze można zgłosić się o pomoc do kosmetologa. To właśnie m.in. w dobrych gabinetach kosmetycznych, bez najmniejszych problemów, znaleźć i indywidualnie dobrać można środki do demakijażu do cery wrażliwej, tłustej czy naczyniowej. Dzisiejsze kosmetyki do oczyszczania twarzy pozwalają na dokładne dopasowanie, dzięki czemu są znacznie bardziej efektywne w swoim działaniu – skóra staje się zdrowsza i bardziej promienna.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Wymagana zgoda
Dołącz do nas