1 czerwca 2018

Z menopauzą prędzej czy później zetknie się każda kobieta. Szczególnie narażone na zmiany hormonalne są włosy, dlatego menopauza i wypadanie włosów bardzo często występują równolegle. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, jak wzmocnić włosy po 50-tce i cieszyć się młodym wyglądem w dojrzałym wieku.

Menopauzy nie należy traktować jak choroby, a raczej jak nieuchronny etap w dorosłym życiu. Im lepiej się do niego przygotuje, tym łatwiej będzie przez nią przejść.

Jak powstrzymać wypadanie włosów w okresie menopauzy?

Menopauza i wypadanie włosów są ze sobą mocno powiązane. W czasie przekwitania dochodzi do spadku produkcji estrogenów, które wspierają fazę wzrostu włosów. W ich miejsce pojawiają się androgeny, które z kolei mają negatywny wpływ na mieszki włosowe. Niekorzystne zmiany hormonalne powodują, że dochodzi do przerzedzenia się włosów na całej głowie, a nawet cofania się ich linii. Jak wzmocnić włosy po 50-tce i co zrobić, aby zatrzymać proces łysienia?

Zdrowa dieta to podstawa

Łysienie menopauzalne można spowolnić włączając do diety produkty bogate w tak zwane fitoestrogeny – hormony pochodzenia roślinnego, o działaniu podobnym do estrogenów. Do produktów spożywczych zawierających dużą ilość fitoestrogenów należą między innymi soja, owoce cytrusowe, kawa i zielona herbata, rośliny strączkowe, warzywa zielone, zboża, oleje roślinne, siemię lniane i wiele innych.

Zastanawiając się jak powstrzymać wypadanie włosów w okresie menopauzy w inny sposób, można zapoznać się z ofertą suplementów. W aptekach dostępny jest szereg tabletek zawierających fitoestrogeny, z których warto skorzystać, jeżeli z jakichś powodów dostarczenie ich z pożywieniem jest niemożliwe. Jest to skuteczny sposób na to, jak wzmocnić włosy po 50-tce.

Kuracja fitoestrogenami nie przynosi rezultatów z dnia na dzień, dlatego warto rozpocząć ją na długo przed pierwszymi objawami menopauzy.

 

Suche włosy a menopauza

Problem wypadania włosów nie dotyczy wszystkich kobiet, a to kogo spotka, jest w dużej mierze uzależnione od czynników genetycznych. Niemniej zmiany w gospodarce hormonalnej zawsze odbijają się na kondycji włosów. Suche włosy a menopauza to częsty problem, który dotyczy większości dojrzałych kobiet.

Świetnymi sposobami na to, jak wzmocnić włosy po 50-tce są:

  • stosowanie odżywek witaminowych, zwłaszcza takich z dużą zawartością witamin z grupy B, dzięki którym włosy są bardziej nawilżone,
  • używanie profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów dojrzałych, które są dostępne w salonach fryzjerskich i sklepach branżowych
  • ograniczanie korzystania z takich urządzeń jak prostownica czy lokówka, które mogą powodować nadmierne przesuszanie – włosy zachowają najwięcej blasku, jeżeli pozwoli się im wyschnąć naturalnie,
  • zmiana farby na bardziej naturalną – na bazie henny, która nie niszczy włosów.

Podczas mycia włosów i nakładania maski czy odżywki, dobrze również skupić się na wmasowaniu jej ok. 2 min. Masowanie skóry głowy usprawnia krążenie krwi w skórze i pobudza szybszy odrost włosów.

Jeżeli domowe sposoby zdają się nie działać i szukasz profesjonalnych metod na to, jak wzmocnić włosy po 50-tce lub jak powstrzymać wypadanie włosów w okresie menopauzy, nie wahaj się prosić o poradę ekspertów. Lekarz specjalista, jakim jest trycholog, dobierze odpowiednie metody najlepiej dopasowane do twoich indywidualnych potrzeb. Będzie mógł również polecić ci najlepsze warsztaty, które nauczą się jak samodzielnie pielęgnować włosy w okresie menopauzy i bez stresu przejść przez okres przekwitania.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas