24 marca 2020

Wakacje to dla wielu długo wyczekiwany odpoczynek od trudów dnia codziennego. Pozwalają wyciszyć się, zrelaksować, ale również poznać inne kultury oraz piękno świata. Rodzice najczęściej swój wolny czas spędzają wraz z dziećmi, toteż naturalne jest, że pragną zabrać je wraz ze sobą na wymarzony urlop. Zdarzają się jednakże i takie chwile, gdy opiekunowie pragną przez chwilę się rozerwać – wówczas z pomocą przychodzą im animacje dla dzieci, które są chętnie oraz często prowadzone w hotelach. 

Animacje dla dzieci – charakterystyka

Kompleks Primavera Jastrzębia Góra w trosce o najwyższą jakość wypoczynku zarówno rodziców, jak i ich pociech przez sześć dni w tygodniu oferuje opiekunom możliwość pozostawienia swoich dzieci na zajęciach animacji, które są dostosowane do potrzeb rozwojowych na każdym etapie życia malucha. Aby dzieci nie nudziły się podczas zajęć, każdy dzień posiada inny motyw przewodni. Podopieczni mogą trafić na Dzień Sportu, Dzień Kolorowych Historii oraz wiele, wiele innych tematycznych projektów, które z pewnością okażą się niezwykle atrakcyjne dla każdego malucha. Dzieci, dzięki uczestnictwu w tego rodzaju aktywnościach otrzymują możliwość poznania rówieśników, co sprawia, że uczą się zawiązywać nowe kontakty. Hotel Primavera Jastrzębia Góra stworzył fenomenalne warunki rozwoju dla maluchów, a także miejsce, w którym rodzice mogą zostawić swoje pociechy bez wyrzutów sumienia, gdyż znajdować się one będą w najlepszych rękach. Jednocześnie, sami zyskują chwilę odpoczynku.

Animacje dla dzieci – dlaczego warto z nich skorzystać? 

Animacje dla dzieci w kompleksie Primavera Jastrzębia Góra opierają się głównie na tzw. zabawach na niby. Poprzez takową aktywność maluchy mogą poznać pasujące w społeczeństwie role oraz sami przybrać jedną z nich. Najczęściej wybierają one je zgodnie ze swoją płcią lub ze swoimi zainteresowaniami, jednakże równie intensywnie wychodzą one poza swoje bariery i otwierają się na inne „scenariusze”. Zgodnie z zaleceniami specjalistów, u dzieci około szóstego roku życia wprowadzane zostają zabawy zespołowe, których celem jest integracja maluchów. Zjawisko to znacznie przyspiesza postawienie przed nimi wspólnego celu, do którego osiągnięcia aktywnie dążą. Kluczem do sukcesu jest współpraca pomiędzy dziećmi. Podczas takich aktywności uczy się maluchy współdziałania w grupie, otwiera na nowe znajomości, a także uczy kreatywności oraz logicznego myślenia. Inne zabawy prowadzone podczas animacji dla dzieci w hotelu Primavera Jastrzębia Góra również pełnią funkcje dydaktyczne. Pokazują one maluchom jak należy negocjować, współpracować, zachowywać się zgodnie z zasadą fair play, kontrolować swoje emocje, a także rozwiązywania sporów, chodzenia na kompromis oraz uczą je słuchania swojego partnera i prawidłowego wyrażania swoich oczekiwań. Dzięki temu, zabawa nie jest tylko wypełniaczem wolnego czasu dzieci, ale przede wszystkim pokazuje im, jak należy funkcjonować w społeczeństwie oraz jak zawiązywać kontakty z innymi ludźmi.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas