9 lipca 2018

Miejscowości nadmorskie to bez wątpienia doskonałe lokalizacje wakacyjne. Nic więc dziwnego, że tak wielu Polaków decyduje się na wyjazd nad Bałtyk. Wśród nich duży odsetek stanowią rodziny z dziećmi. Głównym zmartwieniem rodziców jest wówczas zaplanowanie urlopu tak, aby zapewnić dzieciom jak najwięcej rozrywek. Wbrew pozorom to zadanie nie jest wcale takie trudne, bowiem polskie morze oferuje wiele możliwości dla młodych turystów. Jak można atrakcyjnie spędzić z dzieckiem lato nad morzem?

Wielu rodzicom lato nad morzem z dzieckiem nie kojarzy się zbyt zachęcająco. W dzisiejszych czasach młodzież szybko się nudzi, zwłaszcza jeśli odetnie się ją od smartfona czy telewizora. Maluchy natomiast wymagają stałej opieki osób dorosłych, więc trudno o pełen relaks. Jednak lato nad morzem z pociechą nie musi oznaczać ciągłego jej pilnowania, strofowania czy organizowania zabaw, które są dla dorosłych po prostu męczące. O wiele lepiej np. zdecydować się na aktywności, które można realizować całą rodziną! Co warto robić razem nad morzem?

Rower dla każdego – i w drogę!

Doskonałym pomysłem dla rodzin z dziećmi jest udanie się na wycieczkę rowerową. Dziś niemal w każdym nadmorskim mieście można wypożyczyć sprzęt, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W Polsce powstało naprawdę sporo ciekawych tras rowerowych, a wśród nich także takie, które prowadzą przez lasy czy blisko morza. Podczas takiej wycieczki, w trakcie przerwy, można zorganizować piknik, urządzić wśród drzew grę w chowanego czy w formie zabawy nauczyć pociechy najważniejszych zasad ruchu drogowego.

Lornetka w dłoń

Dla młodocianych fanów przyrody idealnym sposobem na wakacyjny relaks będzie spacer krajoznawczy. Polskie morze oferuje wiele ciekawych atrakcji stworzonych siłami natury. Nie brakuje tam także niezwykle interesujących zwierząt. Wśród najbardziej popularnych miejsc w Polsce dla miłośników fauny i flory bez wątpienia wymienić można Jastrzębią Górę, która położona jest na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Można tam zobaczyć nie tylko ponad 30-metrowy klif, ale także stuletnie buki. Pilni i cierpliwi obserwatorzy mają także szansę dojrzeć fokę szarą czy wiele okazów ptaków, np. kormorana czarnego, żurawie czy myszołowy. Lato nad morzem może być więcej nie tylko przyjemne, ale i dydaktyczne.

Rodzinne pluskanie

Lato nad morzem w Polsce nie musi oznaczać wyłącznie kąpania w Bałtyku. Z dziećmi warto także udać się na basen. Zakręcone zjeżdżalnie, sztuczne fale czy baseny z przeciwprądem to wyjątkowe atrakcje dla najmłodszych. Ponadto doskonałym pomysłem jest udanie się do hotelu, w którym jest już basen. Niektóre hotele mają nawet specjalnie wydzielone dla młodych fanów pluskania strefy, np. brodziki czy jacuzzi przeznaczone wyłącznie dla dzieci.

Pomoc potrzebna od zaraz!

Jeśli rodzicom marzy się odrobina spokoju od pociechy na urlopie, powinni zdecydować się na taki ośrodek turystyczny, który oferuje opiekę nad najmłodszymi. W wielu hotelach prowadzone są ciekawe animacje dla dzieci – należy jednak wybierać wyłącznie te miejsca, gdzie zajęcia nadzorowane są przez osoby z przygotowaniem pedagogicznym, które nie tylko będą obserwować maluchy, ale i przedstawią im wiele pobudzających kreatywność zabaw.

Lato nad morzem z dzieckiem może być prawdziwą przyjemnością, wystarczy jedynie wcześniej takie wczasy dobrze zaplanować. Ciekawym pomysłem dla dorosłych jest znalezienie hotelu, w którym można skorzystać z płatnej opieki nad dzieckiem – w tym samym czasie rodzice mogą udać się do SPA i poddać się relaksacyjnym masażom. Dobry hotel na lato z dzieckiem powinien też mieć kącik dla dziecka w sali restauracyjnej, aby dorośli mogli zjeść w spokoju. Atrakcją dla młodzieży będą też boiska, stół do ping-ponga, nowoczesne place zabaw czy mini ZOO.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas