31 lipca 2020

Każde dziecko potrzebuje uwagi oraz posiada naturalną chęć poznawania. Łącząc zaangażowanie z potrzebą odkrywania otaczającego świata, łatwo zachęcić dziecko do kreatywnej zabawy, dzięki której w twórczy sposób spędzi czas oraz odkryje nowe możliwości. Kreatywność wpływa na wzrost pewności siebie oraz pozytywnego myślenia u dzieci, dlatego warto angażować dziecko w poznawanie świata na nowo, odkrywanie najróżniejszych sposobów realizacji danego zadania, a także możliwości wyrażania swoich opinii w postaci emocji. Kreatywne zabawy rozwijają zdolności manualne oraz wyobraźnię, umiejętność skupienia uwagi, a także umiejętność dopasowania się do ról w społeczeństwie. Wakacje są czasem beztroski i zabawy, dlatego warto proponować kreatywne zadania dla dzieci, dzięki którym nie tylko nie będą się nudziły, ale wiele się nauczą. Kreatywnie na wakacjach? Jak najbardziej!

Niezapomniane, kreatywne zabawy, idealne na wakacjach

Jak można bawić się kreatywnie na wakacjach? Wystarczy przypomnieć sobie swoje dawne kreatywne zadania dla dzieci, które potrafiły zająć wiele godzin podczas beztroskiej zabawy na podwórku. Czy pamiętasz grę w podchody? Starsze dzieci z pewnością zaangażują się w podążanie śladem kolegów, odkrywanie kolejnych wskazówek i nie będą nudzić się podczas wędrówki. Zabawa w chowanego? Wymyślenie kryjówki na placu zabaw nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Przedszkolaki będą miały mnóstwo frajdy podczas wyszukiwania kryjówek.

Kreatywne zadania dla dzieci idealnie sprawdzą się podczas gorszej pogody. Jeśli jesteście już po spacerze (lub tańcach) w kałużach, warto zaproponować dzieciom kreatywne zadania plastyczne – z niczego można zrobić coś! Pobawcie się w tworzenie biżuterii, mody lub narzędzi z dostępnych w pokoju przedmiotów. Odgrywanie ról znacznie wpływa na kształtowanie się dziecięcej osobowości, niech więc pociechy przygotują tradycyjny teatrzyk lub przedstawienie z tańcem nowoczesnym. Kreatywne zabawy mogą być wyrażone słowami, gestami lub grafiką. Pamiętasz kalambury? Dzieci będą zachwycone, jeżeli dobierzesz kategorie, które są im bliskie (np. tytuły bajek, ulubieni bohaterzy).

Kreatywnie na wakacjach w hotelu

Wybierasz się z dziećmi na urlop i martwisz się, jak zorganizować najmłodszym czas, aby wypocząć, a jednocześnie zapewnić im moc atrakcji? Wybierz obiekt, który poza doskonałymi warunkami pobytu oferuje animacje dla dzieci i kreatywne zabawy. Czy najmłodsi będą zadowoleni, jeżeli będą mogli skorzystać z warsztatów rysowania lub malowania, pokazów gotowania wraz z możliwością samodzielnego przygotowania dań, animacji sportowych lub tanecznych? Dzieci uwielbiają zajęcia w grupach. Kreatywne zabawy na wakacjach to doskonały sposób na integrację w grupach rówieśniczych, a także szansa na odkrycie wyjątkowej pasji, która towarzyszyć będzie dziecku przez wiele lat. Na wakacjach możesz zaproponować dziecku zabawy muzyczne, plastyczne lub sportowe. Którą aktywność wybierze? Pozwól dziecku zdecydować, jaką formę kreatywności chce w sobie rozwijać w wakacje, a także już po zakończonym wypoczynku.

Kreatywne zadania dla dzieci to specjalność Primavera Jastrzębia Góra. Profesjonalni i zawsze przyjaźni animatorzy, prowadzą kreatywne zabawy przez cały rok – 6 dni w tygodniu! Obecna oferta Lato 2020 – Wakacyjne Historie to ogrom zajęć dla dzieci, które pomogą im rozwinąć nowe umiejętności, a przede wszystkim świetnie się bawić. W planie pobytu m.in. zabawa w podchody, warsztaty taneczne, olimpiada sportowa, zajęcia plastyczne.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas