28 sierpnia 2019

Kiedy kończy się lato i rozpoczyna jesień, wielu rodziców zastanawia się, jak uatrakcyjnić swoim pociechom coraz chłodniejsze i niejednokrotnie deszczowe dni. W okresie jesiennym o nudę nietrudno, dlatego warto zawczasu przygotować sobie propozycje wspólnych zabaw. Pozwoli to oderwać najmłodszych od telewizorów i komputerów, pobudzić ich wyobraźnię, a nawet nauczyć nowych umiejętności. W co bawić się z dziećmi jesienią?

Dzieci uwielbiają zabawy z rodzicami. Pomimo wielu obowiązków, m.in. służbowych, warto więc poświęcać im czas codziennie, zwłaszcza jesienią, kiedy pogoda często nie dopisuje, a jedną z niewielu rozrywek stają się urządzanie elektroniczne. Wspólna zabawa zapewnia dzieciom mnóstwo korzyści: dodaje pewności siebie, rozładowuje napięcie, pogłębia więzi, pomaga się rozwijać.

Zabawy w domu

Jeśli pogoda nie sprzyja zabawom na dworze, trzeba jakoś zorganizować dziecku czas w domu. Możliwości jest mnóstwo i warto wybierać takie jesienne zabawy, które jednocześnie sprawią pociesze radość, a z drugiej strony czegoś ją nauczą. Co robić z dzieckiem, gdy pada deszcz?

1) Lepienie z plasteliny – doskonała zabawa, która rozwija zdolności manualne dziecka i pobudza jego kreatywność. Lepić można różnego rodzaju stworki czy ludziki, zarówno płaskie, jak i przestrzenne. Można skorzystać także z tzw. inteligentnej plasteliny, która przypomina tradycyjną, ale jest bardziej rozciągliwa, a nawet odbija się jak piłeczka.

2) Malowanie – kolejna bardzo kreatywna zabawa dla dzieci. Jak ją urozmaicić? Świetnym rozwiązaniem jest zaproponowanie pociesze malowania na materiale, np. na bawełnianej poszewce, za pomocą specjalnych farb i mazaków.

3) Gotowanie – wspólne gotowanie nie tylko zapewni rozrywkę, ale też nauczy dzieci praktycznych umiejętności. Warto razem przygotować ciasteczka o różnych ciekawych kształtach czy pyszne babeczki. Dekorowanie wypieków to także duża frajda!

4) Przebieranie się – gotowe kostiumy ze sklepu to przeżytek! O wiele lepiej zorganizować w domu mini pracownię krawiecką i razem z dzieckiem przygotować mu wymarzone ubranie. W okamgnieniu może powstać długa peleryna, wymyślna czapka czy inne finezyjne elementy garderoby.

5) Kalambury – wystarczy blok i mazak do pisania. Część haseł można także pokazywać, a nie tylko rysować. Mogą to być tytuły bajek, postaci w nich występujące czy przedmioty codziennego użytku.

6) Kasztanowe ludziki – jeśli rodzic zastanawia się, w co bawić się z dziećmi jesienią, powinien zacząć od spaceru z nimi do parku, by później, kiedy za oknem pada deszcz, móc usiąść przy stole i razem z pociechami tworzyć kasztanowe ludziki czy zwierzątka. W tym celu przydadzą się także zapałki lub wykałaczki, łupiny po kasztanach, żołędzie, bibuła, kolorowy papier.

Zabawy na dworze

W okresie jesiennym bez wątpienia nie trzeba wyłącznie siedzieć w domu. Jeśli tylko nie pada, dobrze jest zabrać dziecko do ogrodu czy na spacer na świeże powietrze. Wystarczy jedynie dobrze się ubrać! Jakie jesienne zabawy można realizować z dzieckiem na dworze? Dobrze sprawdzą się: szukanie skarbów, gra w klasy, skakanie na skakance, puszczanie łódek na kałużach, zbieranie kasztanów, zabawa w chowanego, ogrodowy tor przeszkód itp.

Marzysz o wyjeździe nad morze ze swoją pociechą, ale boisz się o pogodę? Wybierz Primavera Jastrzębia Góra! Naszym Gościom zapewniamy animacje dla dzieci (i dorosłych!) z doświadczonymi i profesjonalnymi animatorami. My wiem, w co bawić się z dziećmi jesienią. U nas zajęcia odbywają się przez cały rok aż 6 razy w tygodniu!

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas