17 lutego 2021

Zorganizowanie wolnego czasu pociechom to ogromne wyzwanie dla wielu rodziców. Większość popularnych gier jest bardzo powtarzalna i mało dynamiczna. Dzieci szybko tracą nimi zainteresowanie i są średnio interesujące dla rodziców. Czy można znaleźć gry i zabawy w domu, z których zarówno pociechy, jak i ich opiekunowie będą czerpali radość?

Codzienne aktywności pełne zabawy

Gry i zabawy w domu nie muszą być tylko rozrywką, mogą rozwijać umiejętności maluchów, które przydadzą się im w codziennym życiu. Przykładem może być wspólne sprzątanie – to sposób na zabawę oraz czysty dom/uporządkowany pokój. Aby włączyć dzieci do codziennych obowiązków – które nie wydają się im atrakcyjne – warto je urozmaicić. Dzieci uwielbiają wcielać się w różne role, dlatego zabawy z dziećmi w domu mogą polegać na odgrywaniu konkretnych ról. Król Porządku lub Księżniczka chętniej posprzątają swój pokój przygotowując go na bal. Piraci szybciej schowają swoje skarby (zabawki) w odpowiednie miejsca. Tego rodzaju gry i zabawy w domu mogą być wzbogacone o wesołą muzykę, przebrania oraz drobne nagrody. Podobnie może wyglądać sytuacja ze wspólnym gotowaniem, układaniem zdjęć w albumach lub ćwiczeniami fitness.

Zabawy z dziećmi w domu polegające na wspólnym wykonywaniu codziennych obowiązków okażą się czymś nowym dla dzieci oraz bardzo praktycznym dla rodziców. Przyjemne z pożytecznym!

Edukacyjne zabawy z dziećmi w domu 

Zabawy z dziećmi w domu mogą być również edukacyjne i rozwijające. Edu zabawy to doskonały sposób, aby połączyć rozrywkę z nauką. W tym celu warto skorzystać z propozycji gier dostosowanych do wieku dziecka. Mogą to być proste i niezastąpione gry i zabawy w domu takie jak planszówki, kalambury. Strategiczne, terapeutyczne, naukowe zabawy edu mają szansę wciągnąć wszystkich. Rodzice, którym niestraszne wyzwania mogą wykonać z pociechami bezpieczne eksperymenty. Przykładowo – wystarczy woda, olej, tabletka musująca, czerwony barwnik oraz naczynie, aby wykonać w domu „lawę”. Podczas zabawy z dziećmi w domu można zorganizować kurs szycia. Wspólne projektowanie ubranek dla lalek lub ozdób do pokoju z pewnością przypadnie do gustu dzieciom. Maluchy uwielbiają naśladować dorosłych. Zafascynowanie takimi zawodami jak fryzjer czy lekarz można wykorzystać, aby kreatywnie spędzić wspólny czas. W ramach takiej edu zabawy wystarczy sprezentować dziecku podstawowe narzędzia fryzjera, (grzebienie, spinki) lub improwizować wizytę u lekarza. W sklepach można kupić także gotowe zestawy edukacyjne np. małego mechanika, magika, majsterkowicza.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas