17 lipca 2019

Zdrowy styl życia to obecnie nie tylko sposób na długowieczność i piękną sylwetkę, ale wręcz ogólnoświatowa moda. Na chodnikach dostrzec można mnóstwo spoconych biegaczy, na ścieżkach rowerowych coraz gęściej roi się od rowerzystów. Miłośników aktywności fizycznej nie brakuje także na siłowniach, zarówno tych pod dachem, jak i plenerowych. Ćwiczymy rano przed pracą, wieczorami, w weekendy. A co począć z treningiem na urlopie? Dlaczego warto ćwiczyć na wczasach?

Aktywność fizyczna na wyjeździe to ważny temat dla wszystkich fanów ruchu. Wielu nieświadomym osobom wydaje się natomiast, że skoro udają się na wakacje czy ferie należy także dokonać odpoczynku od treningów (wakacje to czasem wymówka, by w ogóle nie ćwiczyć). To jednak nie jest dobre podejście. Na wczasach także warto kontynuować ćwiczenia. Można natomiast zadbać o ich urozmaicenie, np. spróbować aktywności, których wcześniej nigdy się nie uprawiało. To dobry pomysł zwłaszcza, jeżeli czujemy wypalenie.

Aktywność na urlopie – dlaczego jest ważna?

Dlaczego warto ćwiczyć na wczasach i podczas dłuższego urlopu? To pytanie zadaje sobie wielu amatorów ruchu. Prawda jest taka, że nagłe przerwanie ćwiczeń na dłuższy czas może w różnym stopniu cofnąć efekty, które do tej pory osiągnęliśmy i spowodować, że ciężej i bardziej boleśnie po przerwie będzie nam do nich wrócić. Dla przykładu pogorszenie się kondycji odczuwalne może być już nawet po dwóch tygodniach leniuchowania. Panie w szczególności przekona jednak skutek w postaci magazynowania tkanki tłuszczowej nad której „spaleniem” przecież tak ciężko pracowały.
Nie trzeba rezygnować z treningów nawet na krótkich wakacjach i warto kontynuować aktywny tryb życia. Pozwoli to utrzymać nie tylko z trudem wypracowaną figurę, szybkość czy zwinność, ale też zagwarantuje doskonałą kondycję psychiczną.

Jaki sport uprawiać na wczasach?

Wiele osób zastanawia się, jaka aktywność fizyczna na wyjeździe będzie najlepsza. Odpowiedź jest prosta: przede wszystkim taka, która sprawia przyjemność! Na urlopie warto odważyć się na coś nowego, innego od zwykłych, codziennych ćwiczeń. Jeśli do tej pory nie rozpoczynałaś dnia od aktywności takiej jak rozruch poranny, warto to zrobić właśnie podczas urlopu. Dzięki temu w trening nie wkradnie się monotonia i nuda i łatwiej będzie go kontynuować. Ciekawe zajęcia grupowe czy nietypowe aktywności to idealny sposób na udany wyjazd. Czego warto spróbować?
a) Nordic walking – coś dla wielbicieli spacerów, ale i skutecznego spalania kalorii. Nordic walking rozwija system mięśniowo-szkieletowy, dotlenia organizm, poprawia wydolność i zwiększa wytrzymałość.
b) Rozruch poranny – wiele ośrodków wczasowych i hoteli organizuje tego rodzaju zajęcia w postaci bardzo urozmaiconej. Codzienny rozruch poranny nie tylko wpływa na ciało, ale też na umysł. Poprawia metabolizm i dodaje energii na cały dzień. Ponadto pozytywnie oddziałuje na cykl dnia i nocy.
c) Aqua aerobik – czyli gimnastyka w wodzie, to idealna metoda na osiągnięcie smukłej sylwetki i poprawienie sprawności, przy nie obciążaniu stawów. Aktywność ta polecana jest nawet kobietom w ciąży czy osobom starszym.
d) Zumba – doskonałe zajęcia dla fanów tańca i zajęć fitness będące połączeniem treningu cardio z ćwiczeniami siłowymi. Niezwykle ekspresyjne zajęcia, które dają pozytywnego „kopa”.

Jak aktywnie spędzić czas na urlopie i podczas wakacji? Po pierwsze nie szukaj wymówek. Aktywność fizyczna na wyjeździe jest ważna. Wybieraj hotele i ośrodki oferujące w czasie pobytu program zajęć sportowych (będzie mieć zajęcia „podane na tacy”) oraz te z atrakcyjnym położeniem, np. nadmorskim. Zmiana otoczenia i krajobrazu wpłynie na większą chęć do ćwiczeń.
Primavera Jastrzębia Góra położona 100m od morza poza dostępem do wyposażonej siłowni i basenu oferuje również swoim gościom codzienny, szeroki wybór zajęć sportowych oraz możliwość odbycia indywidualnych konsultacji z trenerem personalnym. Sprawdź, jaki pakiet przygotowaliśmy w wybranym przez Ciebie terminie.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas