14 maja 2020

Wakacje 2020 będą dla większości z nas wyglądać inaczej niż to sobie planowaliśmy. Utrata pracy, wykorzystane zawczasu urlopy, odwołane zagraniczne wycieczki, strach przed podróżami…Koronawirus w Polsce i na całym świecie zmienił rzeczywistość, w której funkcjonujemy.

Branża turystyczna oraz MICE są jednymi z najbardziej dotkniętych, a koronawirus w Polsce i na świecie znacząco wpłynie na sposób spędzenia nadchodzących wakacji. Ponad 90% Polaków planuje wypoczynek w Polsce i prawie tyle samo badanych będzie wybierać wakacje 2020, patrząc na bezpieczeństwo w hotelu lub obiekcie noclegowym.

Wczasy nad morzem lub w górach, wczasy odchudzające, wakacje w hotelu SPA, wyjazd na sielskie Mazury, czy aktywne zwiedzanie polskich zabytków – wybór jest ogromny i na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Bezpieczeństwo w hotelu – jakie zasady obowiązują obecnie?

Na ten moment, hotele i obiekty wypoczynkowe mogą przyjmować Gości oferując im nocleg oraz wyżywienie w formie Room Service lub „na wynos”. Wszystkie dodatkowe atrakcje, np. baseny, strefa saun, salony SPA, zajęcia w większych grupach (np. animacje dla dzieci lub aktywności fizyczne na sali) – nie są dostępne. Oferta wypoczynkowa musi być więc mocno ograniczona i o wiele mniej atrakcyjna dla Gościa, dlatego wiele obiektów nie zdecydowało się jeszcze na otwarcie. Na ten moment, wczasy odchudzające, wczasy zdrowotne, wakacje w hotelu SPA nie są możliwe, dlatego ilość chętnych na wyjazd jest dość znikoma, co niestety pogłębia kryzys w branży turystycznej.

Bezpieczeństwo w hotelu, wakacje 2020 – czego można się spodziewać?

Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie, koronawirus w Polsce wymaga od wszystkich podejmowania szybkich (i często niepewnych) decyzji. Osoby związane z branżą turystyczną nieustannie śledzą informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa oraz rozporządzenia polskiego rządu i GIS, aby móc wprowadzić niezbędne działania w swoich obiektach. Hotele nad morzem, w górach i w każdym innym miejscu w Polsce pomału już rozpoczęły przyjmowanie Gości, ale większość obiektów czeka na zniesienie kolejnych ograniczeń, które obecnie uniemożliwiają zapewnienie prawdziwie atrakcyjnego wypoczynku.

Wszystko (lub prawie wszystko) ma wrócić do normalnego funkcjonowania w 3 i 4 etapie odmrażania gospodarki, co przewidywane jest na koniec maja/początek czerwca. Jest więc bardzo prawdopodobne, że uda się sprawić, że wakacje 2020 będą równie udane i atrakcyjne, co poprzednie.

Oczywiście pewne zasady i ograniczenia będą musiały funkcjonować, aby zapewnić Gościom i Pracownikom poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu korzystania z usług.

Bezpieczeństwo w hotelu – prognozowane działania i zasady

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych zasad, które będą obowiązywać w Primavera Jastrzębia Góra od momentu ponownego otwarcia, przewidywanego na koniec maja (w 3 etapie odmrażania gospodarki):

  • Goście będą poruszać się po obiekcie w maseczkach/przyłbicach ochronnych. Dotyczy to również wszystkich pracowników obsługi, którzy dodatkowo będą również nosić rękawiczki ochronne.
  • Zapewnimy łatwy dostęp do płynu do dezynfekcji rąk dla Gości oraz pracowników. Dozowniki będą znajdować się przy wejściu do obiektu, w lobby oraz na każdym piętrze przy windach, a także przy wejściu do sal restauracyjnych, części wspólnych hotelu (np. kawiarnia Latte, bar Mokka, siłownia, wejście do Parku Wodnego, Kręgielnia „Camera Bowling” itp.) oraz przy wyjściach z toalet.
  • Wprowadzimy ograniczenie codziennego sprzątania pokoi. Pokoje będą sprzątane wyłącznie na życzenie Gościa.
  • Wprowadzimy odpowiednie, bezpieczne odległości między stolikami / krzesłami w salach restauracyjnych, barze i kawiarni, tak aby zapewnić odległość min. 2 metry między osobami spożywającymi posiłek (z wyłączeniem osób mieszkających w tym samym pokoju).

Zapraszamy do odwiedzenia naszej zakładki „Bezpieczeństwo” https://primaveraspa.pl/bezpieczenstwo/ i zapoznania się z listą wszystkich planowanych działań w Primavera Jastrzębia Góra w celu zapobiegania i ograniczania rozpowszechniania COVID-19 wśród naszych Gości oraz pracowników. Na bieżąco śledzimy rozporządzenia polskiego rządu i dostosowujemy się do oficjalnych zaleceń. Znajdziecie tam Państwo również odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Gości pytania dotyczące pobytu.

Zapraszamy już także na wakacje 2020 w Primavera Jastrzębia Góra – dołożymy wszelkich starań, aby tegoroczne wczasy nad morzem były niezapomniane!


Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas