19 listopada 2023

Atrakcje turystyczne w Polsce – Puck, Władysławowo, Jastrzębia Góra

Nadmorskie miejscowości są najchętniej wybieranym kierunkiem na letni wypoczynek. Nic dziwnego – wakacje to czas, kiedy chcemy spędzać więcej czasu na łonie natury. Jastrzębia Góra i Władysławo to popularne kurorty położone w bliskiej odległości od Trójmiasta. Dogodna lokalizacja, duży wybór obiektów wypoczynkowych i liczne atrakcje turystyczne w Polsce w tym regionie przyciągają wielu turystów. Co warto zobaczyć w ich najbliższych okolicach, oprócz najczęściej polecanych miejsc? Oto nasz alternatywy przewodnik.

Atrakcje turystyczne w Polsce – Puck

Zanim dotrzecie bardziej na północ, zatrzymajcie się w Pucku. Położenie nad Zatoką sprawia, że to małe, kaszubskie miasteczko cieszy się licznymi wizytami miłośników sportów wodnych. Rozległe (i bezpieczne) płycizny oraz silne wiatry sprzyjają nauce windsurfingu czy kitesurfingu. To tutaj (w porcie rybackim) stoi słupek upamiętniający zaślubiny Polski z morzem oraz równikowy zegar słoneczny. Ciekawą atrakcją turystyczną w Polsce w Pucku jest huta szkła artystycznego, gdzie nauczycie się dmuchać szkło, które zabierzecie na pamiątkę do domu. W odległości zaledwie 6 kilometrów od miasteczka (w Rzucewie) znajduje się Park Kulturowy „Osada Łowców Fok” z epoki kamienia oraz Zespół Pałacowo-Parkowy z XIX wiecznym zamkiem w stylu neogotyckim. Obecnie jest to 3-gwiazdkowy hotel, ale do zwiedzania udostępniona jest sala króla Jana III Sobieskiego, biblioteka oraz rozległe ogrody. Do interesujących atrakcji turystycznych w Polsce w Pucku i jego okolicach zaliczamy również Muzeum „Kocham Bałtyk” w Swarzewie, które na pewno spodoba się dzieciom (konstrukcje z klocków lego oraz trójwymiarowe malunki na ścianach).

Na trasie do Jastrzębiej Góry

Jadąc z Trójmiasta do Jastrzębiej Góry, możecie odwiedzić malutkie wsie, w których również kryją się atrakcje turystyczne. W Polsce (15 kilometrów od Pucka w głąb lądu), w Mechowie czekają na Was wyjątkowe (ze względu na genezę) pomniki przyrody – Groty Mechowskie. Będąc już okolicach Władysławowa, rodzinom z dziećmi polecamy wstąpić do parku rozrywki „Ocean Park”. Jest to miejsce, które bawiąc – edukuje, pokazując podwodne życie zwierząt. Na 20 hektarach znajdziecie m.in.: wioskę rybacką, Papugarnię, 50 modeli ssaków i ryb w skali 1:1, wodospad oraz rozmawiającego wieloryba. Atrakcji turystycznych w Polsce we Władysławowie jest bardzo dużo i nie sposób ich wszystkich opisać.

Już bliżej Jastrzębiej Góry „Dolina Chłapowska” zaprasza na długi, ale przyjemny spacer. Jest to rezerwat przyrody z wąwozem, zwanym przez Kaszubów „Rudnikiem”. Wielbiciele natury będą mieli okazję podziwiać faunę i florę regionu oraz wspaniałe widoki na wody Bałtyku. Wypoczywając na Pomorzu, warto poznać lepiej historię i kulturę tej części naszego kraju. Dlatego atrakcją turystyczną w Polsce (Jastrzębia Góra/Karwia), którą musicie odwiedzić, jest „Muzeum Regionalne” i Zamek w Krokowej. To tam w kaszubskiej rezydencji przejdziecie przez pokoje z dawnych wieków i romantyczny, urokliwy park. Usłyszycie opowieści o czasach rozkwitu zamku i jego mieszkańcach (również o Białej Damie…). A w muzeum po dawnej gospodzie wiejskiej zobaczycie zbiory etnograficzne, pamiątki oraz wystawy historyczne i artystyczne. 

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas