29 stycznia 2019

Podobno Koreanki, które wiele uwagi poświęcają pielęgnacji, niemal codziennie stosują peeling do ciała i twarzy. Wprawdzie produkty dostępne na rynkach wschodnich różnią się od europejskich (są bardziej delikatne i nadają się faktycznie do codziennego użytku), jednak dobroczynne właściwości peelingu usuwającego martwe komórki naskórka znane są od dawna. Nasza skóra codziennie podlega procesom złuszczania, także regularne głębsze jej oczyszczanie może tylko przyczynić się do utrzymania jej w dobrym stanie. Idealnie nadaje się do tego peeling cukrowy, który można samodzielnie wykonać w bardzo prosty sposób w domu. Pozostawi on skórę w stanie idealnie nawilżonym, jedwabistą i miłą w dotyku.

Zatem jak zrobić domowy peeling cukrowy?

Do przygotowania peelingu cukrowego niezbędny będzie oczywiście cukier oraz oliwa. Warto kupić cukier o większych kryształkach, dzięki ich rozmiarom peeling będzie bardziej efektywny.
Pusty słoik napełniamy w 3/4 kryształkami cukru, po czym wolne miejsce uzupełniamy oliwą. Może być to produkt kosmetyczny, przeznaczony dla dzieci, ale świetnie sprawdzają się także oliwy spożywcze dobrej jakości lub olej kokosowy. W wersji aromatycznej ten drugi rodzaj oleju pozostawi także na skórze przyjemny zapach kokosa. Dodatkowym składnikiem pielęgnacyjnym może być witamina E, którą znajdziesz w olejach tłoczonych na zimno: oleju słonecznikowym, oleju z pestek winogron, oleju rzepakowym, oleju sojowym.

Peeling cukrowy – nie tylko pielęgnuje, ale tez pachnie

Jeśli zależy nam na przyjemnych doznaniach węchowych w trakcie zabiegu pielęgnacyjnego, do mieszanki cukru i oliwy możemy dodać olejki eteryczne. Można kupić je w sklepach ekologicznych lub drogeriach i dodać kilka kropelek, jednak najtaniej i najłatwiej znaleźć je także we własnym domu. Do peelingu cukrowego możemy dodać kilka kropli soku z cytryny i startej z niej skórki lub podobnie uzyskanej skórki z innych owoców cytrusowych, które mają działanie antycellulitowe. Dla uzyskania działania antycellulitowego warto również dodać cynamon oraz chilli. Można również użyć kilka kropel aromatu do ciast, czy po prostu kawę sypaną!

Tak wykonany peeling warto stosować raz w tygodniu pod prysznicem, ciesząc się gładką i promienną skórą.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Wymagana zgoda
Dołącz do nas