9 października 2019

Nordic walking nad morzem to doskonała forma aktywności, łącząca w sobie przyjemny spacer na łonie natury z efektywnym treningiem. Dlaczego warto zacząć swą przygodę z tym sportem i jak ćwiczyć prawidłowo? Dowiedzmy się. 

Od kilku lat sport, jakim jest nordic walking cieszy się niesłabnącą popularnością. Jedną z największych zalet, jest to, że na tak zwany spacer z kijkami może udać się właściwie każdy. Nie ma tu ograniczeń wiekowych ani zdrowotnych. Nordic walking nad morzem to doskonała forma aktywnego spędzenia czasu zarówno dla młodych, jak i starszych. Zanim jednak wyruszymy na pierwszy marsz, musimy uzbroić się w odpowiednią wiedzę oraz wyposażenie. Sprawdzimy także, czy w Jastrzębiej Górze są trasy szczególnie przyjazne osobom uprawiającym nordic walking. Odchudzanie z kijkami czas zacząć!

Nordic walking — na czym polega?

Nordic walking to nic innego jak marsz z kijkami. Cała tajemnica tkwi tutaj w naprzemiennej pracy ramion, którą one umożliwiają. Wiele osób mogłoby pomyśleć, że gadżet w postaci kijków jest niepotrzebny przecież taki ruch uzyskać można także bez nich. Nie jest to jednak prawda. Niezbędnym elementem jest właściwe „odpychanie się”, co możliwe jest właśnie dzięki specjalnym kijkom dedykowanym dyscyplinie, jaką jest nordic walking. Efekty osiągnąć można tylko wtedy, gdy wykonujemy ćwiczenie prawidłowo.

Nordic walking — jak chodzić? 

Technik tego sportu jest wiele. Wybór konkretnej uzależniony jest przede wszystkim od tego, jaki efekt chcemy uzyskać przez nordic walking. Odchudzanie oraz poprawa kondycji to najczęstszy argument sięgnięcia po kijki. Na tej podstawie dobieramy tempo treningu, im szybsze, tym spalanie bardziej efektywne. Jednak, aby marsz przynosił upragnione rezultaty, należy wykonywać go prawidłowo. Oto najważniejsze wskazówki właściwego treningu nordic walking. Jak chodzić?

  • naprzemienny ruch rąk i nóg (prawa ręka — lewa noga),
  • ruch prowadzony od ramion,
  • długie kroki, zaczynamy je od pięty,
  • kijek wbijamy za tylną nogą.
  • Nadmorski nordic walking — efektyNordic walking sam w sobie ma niezwykłą liczbę zalet. Przede wszystkim wspomaga odchudzanie. Godzinny trening pozwala spalić około 400 kalorii. Ponadto doskonale poprawia naszą wydolność, polepsza kondycję, kształtuje i wzmacnia sylwetkę. A nordic walking nad morzem to już totalna bomba zdrowotna dla naszego organizmu. Czyste, nadmorskie powietrze wdychane podczas treningu znacznie polepsza naszą wydolność oddechową. Zadaniem spaceru z kijkami jest również poprawa samopoczucia. Szum morza oraz piękne widoki mają doskonałe, kojące działanie, pozwalające na wyciszenie umysłu. Oczywiście nie możemy zapomnieć także, że marsz po piasku znacznie zwiększa efektywność treningu poprzez opór. Jeżeli zaczniemy więc regularnie podejmować aktywność, jaką jest nordic walking, efekty będą wspaniałe.Nordic walking nad morzem — trasy do chodzenia w Jastrzębiej GórzeJastrzębia Góra to miejsce, gdzie wiele osób decyduje się rozpocząć swą przygodę z nordic walking. Odchudzanie połączone z przyjemnością podziwiania pięknych krajobrazów natury oraz aktywnością na świeżym powietrzu, jest doskonałym pomysłem. Na terenie tego miasta znajdują się trzy specjalne trasy dla entuzjastów spacerów z kijkami. Łączna ich długość to aż 32 kilometry. Szlaki mają zróżnicowany poziom trudności (trasa zielona, czerwona oraz czarna), dzięki czemu każdy może wybrać ścieżkę odpowiadającą indywidualnym możliwościom. Tym samym, śmiało można stwierdzić, że Jastrzębia Góra to jedno z najbardziej przyjaznych miast dla uprawiania nordic walking nad morzem. Zapraszamy!


Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas