22 listopada 2018

Spotkania integracyjne dla firm budzą różne, nie zawsze dobre skojarzenia. Tymczasem eventy firmowe nie muszą być kolejną szablonową imprezą. Korzystając z własnej kreatywności można uczynić integrację niezapomnianą i niewymuszoną zabawą. Nie trzeba również tracić czasu na organizację. Wystarczy wybrać pomysł i kierunek, a resztą z pewnością zajmie się hotel, lub specjalizująca się w takich wydarzeniach firma. Jak zatem zaskoczyć pracowników?

Eventy firmowe na łonie natury

Jednym z kluczowych czynników wpływających na atrakcyjność spotkania integracyjnego dla firm jest wybór ciekawej lokalizacji. Wydarzenie organizowane w mieście gdzie znajduje się firma, zwyczajnie wieje nudą. Pracownicy dobrze znają okoliczne lokale czy ofertę kulturalną i rekreacyjną. Trudno jest ich zaskoczyć i zaproponować interesujące atrakcje. Z tego powodu warto rozejrzeć się za hotelami w bardziej oddalonych lokalizacjach, np. bezpośrednio nad morzem. Wówczas sam wyjazd na event firmowy staje się dla uczestników czymś innym, nowym, ciekawym. Tym bardziej, że wcale nie trzeba wybierać popularnych ośrodków miejskich. Im bardziej kameralny zakątek, tym większy efekt.

Ekstremalne spotkania integracyjne dla firm

Pobyt w niebanalnym miejscu daje ogrom możliwości. Szczególnie, gdy planujemy eventy firmowe w okresie, kiedy pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Nad morzem na przykład warto zaproponować pracownikom udział w ekstremalnych sportach wodnych. Prawdopodobnie większość osób nie miała jeszcze okazji zasmakować jazdy na skuterze wodnym czy windsurfingu. Podczas imprez integracyjnych w górach można natomiast skusić się na wspinaczkę na szczyt bardziej wymagającą trasą niż najpopularniejsze szlaki. Niezależnie od lokalizacji, wciąż popularne są również skoki na bungee. Takie nieoczywiste eventy firmowe na pewno wzbudzają dreszczyk emocji i podnoszą poziom adrenaliny. Udział w nich jest wspomnieniem na lata.

Luksusowe eventy firmowe

Wiele osób wyobraża sobie, że spotkania integracyjne dla firm mogą być organizowane „po kosztach”. Jest to zazwyczaj sposób myślenia niezadowolonych pracowników. Tymczasem coraz więcej właścicieli firm i menadżerów jest świadomych, jaką wartością w przedsiębiorstwie są ludzie i że warto ich pozytywnie zaskakiwać. Chcąc docenić wysiłek włożony w codzienną pracę warto zaoferować zatrudnionym atrakcje z wyższej półki. Rejs ekskluzywnym jachtem czy dostęp do zabiegów w SPA sprawiają, że goście spotkania czują się wyjątkowo. Możliwość skosztowania odrobiny luksusu jest świetną nagrodą. Korzystają na tym nie tylko uczestnicy, ale i opinia o firmie.

Impreza z nutą orientu

Eventy firmowe nie muszą ograniczać się do wspólnych zawodów sportowych czy innych atrakcji na świeżym powietrzu. Szczególnie w zimowej aurze warto podkręcić temperaturę spotkania. Idealnym rozwiązaniem jest wówczas impreza tematyczna. Zamiast tradycyjnych wieczornych spotkań towarzyskich przy kieliszku, można zaproponować odrobinę pikanterii. Dobrym przykładem jest wieczór w klimatach Bliskiego Wschodu. Pokazy zaklinaczy węży i połykaczy ognia, chodzenie po tłuczonym szkle lub rozżarzonych węglach, taniec brzucha – to wszystko z pewnością zapada w pamięć uczestnikom spotkania. Tym bardziej, jeśli decydują się na aktywny udział w atrakcjach.

Spotkania integracyjne dla firm mogą mieć bardzo różne oblicza. Decydując się na nieszablonowe rozrywki pracodawca może wiele zyskać. Pracownicy czują się docenieni, a wspólne emocjonujące przeżycia wzmacniają więzi w zespole. Dodatkowo wieść o szczególnie atrakcyjnych wyjazdach podnosi renomę firmy i opinię o pracodawcy na rynku.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Wymagana zgoda
Dołącz do nas