zadzwoń
rezerwuj
messenger

Nasza kuchnia

Każdy z nas ma różny kulinarny gust oraz preferencje smakowe. Dlatego, aby sprostać wymaganiom wszystkich naszych Gości, nasza oferta kulinarna jest zróżnicowana, ale zawsze - pyszna i oparta na jakościowych produktach. W Primavera wierzymy, że odpowiedni sposób odżywiania to kluczowy element zdrowego życia, a także profilaktyki wielu dietozależnych chorób.

Całodzienne wyżywienie bufetowe

Odkryj wyborną kuchnię Primavera

Przemycamy do niej smaki z całego świata, jednak głównie opieramy się o rodzimą kuchnię. Na naszych stołach znajdziecie świeże ryby, przepyszne mięsa, potrawy tradycyjnej kuchni kaszubskiej, śląskiej czy wielkopolskiej. A oprócz podróży po smakach Polski, zabieramy naszych Gości w kulinarne wyprawy do Indii, Ameryki, Włoch, Meksyku (w specjalne dni tematyczne). W naszej kuchni staramy się zawierać, jak najwięcej „PrimaFoods”- produktów o prozdrowotnych właściwościach (m.in.: soczewica, brokuł, burak). Możemy zapewnić, że każdy, nawet najbardziej wymagający Gość znajdzie tu coś dla siebie.

Śniadanie w Primavera to źródło energii na cały dzień. W naszej ofercie znajdują się różnego rodzaju płatki śniadaniowe, dla osób dbających o dietę również te dietetyczne, a dla dzieci – czekoladowe. Sami wypiekamy pyszne, zdrowe i pełnoziarniste pieczywo. W bufetach znajdziecie Państwo świeże owoce, wędliny, sery oraz warzywa, które idealnie pasują pożywnych i „kolorowych” kanapek. Oprócz tego na ciepłych bufetach znajdziecie Państwo lubiane naleśniki oraz jajka w różnej postaci.

Obiady i kolacje w Primavera to podróże po kulinarnych smakach – każdego dnia inspirujemy się inną kuchnią, jednak zawsze serwujemy także bardziej tradycyjne, polskie dania. Zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą dla siebie na naszych bufetach najróżniejsze przysmaki, w formie mięsnej, wegetariańskiej oraz wegańskiej. Zupy, dania obiadowe z mięsem, z rybą, dodatki (np. ziemniaki, frytki, warzywa na ciepło), duży wybór surówek i sałatek i „coś” słodkiego.

Na posiłki zapraszamy naszych Gości w godzinach:

  • Śniadania – 08:00 – 10:00
  • Obiady – 12:30 – 14:30
  • Kolacje – 17:30 – 19:30

DIETA ODCHUDZAJĄCA

Przekonaj się, jak gubić kilogramy w pyszny sposób

W Primavera Jastrzębia Góra „dieta” to nie restrykcyjna głódówka, a zdrowe i zbilansowane odżywianie. Jadłospisy, opracowane przez dietetyk, są idealne zarówno dla osób prowadzących zdrowy tryb życia jak i dla tych, które dopiero uczą się, jak odżywiać zdrowo.
Dania przygotowywane są beztłuszczowo, dzięki czemu są lekkie i pozwalają na wykonywanie aktywności fizycznej. Kompozycja posiłków ustalana jest według najnowszych zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie, dzięki czemu jest to dieta optymalna i bezpieczna dla osób chorych na cukrzycę, nadciśnienie i hipercholesterolemię. Posiłki bazują na kaszach, rybach, warzywach, orzechach, owocach oraz naturalnych produktach nabiałowych. Produkty poddawane są różnorodnej obróbce termicznej, serwujemy dania na ciepło i zimno, surowe, gotowane, duszone, grillowane. Nie dopuszczamy do monotonii w smaku oferując posiłki wytrawne, słodkie, kwaśne, pikantne. Posiadamy trzy rodzaje diet: optymalną, wegetariańską oraz wegetariańską z rybą o różnej kaloryczności (ustalanej na początku pobytu): 1300 kcal, 1600 kcal, 2000 kcal.
Celem naszej diety odchudzającej jest przede wszystkim nauka rozmiaru porcji i odpowiedniego doboru żywności z osiągnieciem efektu redukcji.

ROŚLINNA DIETA DLA ZDROWIA

Zasmakuj w kompozycjach, które przywrócą Ci zdrowie

Dieta roślinna „dla zdrowia” w Primaverze to autorska dieta stworzona przez dietetyk medyczną dla Gości pakietu Wypoczynek dla Zdrowia. Opiera się przede wszystkim na spożywaniu produktów roślinnych oraz sezonowych. Dieta jest serwowana do stolików, aby każdy posiłek był optymalnie zbilansowany i nie zabrakło w nim żadnych odżywczych składników. Odpowiednia dieta ma szczególne znaczenie w zapobieganiu i wspomaganiu leczenia większości chorób cywilizacyjnych. Ścisły związek pomiędzy spożywaną żywnością a stanem zdrowia człowieka i długością życia był dostrzegany już od bardzo dawna. Odpowiednia dieta w kontekście chorób cywilizacyjnych może mieć znaczenie w kilku aspektach – w prewencji, utrzymaniu odpowiedniej kondycji organizmu oraz w leczeniu chorób, łagodzeniu ich objawów i dolegliwości.

CATERING, DIETA PUDEŁKOWA PRIMAFOOD

Ulubione smaki Primavera w Twoim domu

PrimaFood Catering to odpowiednio zbilansowane oraz urozmaicone posiłki opracowane przez dietetyk Sandrę Chrzanowską, która na co dzień współpracuje z Primavera Jastrzębia Góra w ramach pobytów odchudzających. Pozytywne opinie Gości na temat diety redukcyjnej oraz ich chęci do kontynuuowania zdrowego i smacznego odżywiania także po wyjeździe, stały się naszą motywacją do stworzenia cateringu dietetycznego. Różnorodna oferta PrimaFood Catering zawiera diety dla osób o różnych preferencjach żywieniowych m.in. dieta optymalna z mięsem, dieta wege, dieta wege+ryba, dieta niski IG – w wybranej kaloryczności. Dla tych, których głównym celem nie jest odchudzanie, a ułatwienie codzienności, przygotowaliśmy opcję „diety domowej” z 3 smacznymi posiłkami dziennie.

PrimaFood Catering działa już na terenie (prawie) całej Polski!

Zapraszamy na stronę cateringu – primafoodcatering.pl

 

wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas