zadzwoń
rezerwuj
lokalizacja

Rozpocznij podróż w świat relaksu

Sauna sucha
Nazywana również fińską. Znacznie mniejsza wilgotność niż w łaźni tureckiej, za to wyższa temperatura. W uspokajającym, wyłożonym drewnem pomieszczeniu można na chwilę zapomnieć o całym świecie i poddać się odprężeniu. W bonusie: przyspieszenie przemiany materii, czyli pomoc w pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Sauna różana
To rozwiązanie dla osób ceniących sobie odpoczynek dla duszy i ciała. Zanurzenie się w wonnej kąpieli pochodzącej z naparu z płatków róż działa wyjątkowo relaksująco i aromaterapeutycznie. W tle brzmi harmonijna, wyciszająca muzyka, a odpowiednio  dobrana temperatura (65-70° C) koi zszargane codziennością nerwy. Całość wpływa uspokajająco i kojąco na system nerwowy, pomaga przełamać wewnętrzne blokady, nabrać dystansu i harmonii oraz otwiera na piękno i miłość w relacjach z innymi.

Łaźnia turecka
Egzotyczna nazwa, pod którą kryje się kąpiel w łaźni parowej, pobudzająca czynności wydzielnicze skóry. Co za tym idzie, oczyszczenie organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii i toksyn. Ale to wciąż nie wszystko. Po wizycie w łaźni tureckiej Twoja skóra będzie widocznie lepiej nawilżona. Zdrowie i relaks w jednym. Czego chcieć więcej?

Sauna infrared
Tutaj-podobnie jak w saunie suchej- czynnikiem zdrowotnym i relaksacyjnym jest ciepło. Ma ono jednak inne źródło: promienie podczerwone. Zalety można wymieniać długo: odciążenie nerek, obniżenie ciśnienia krwi, poprawa krążenia i wiele innych. Doskonałe uzupełnienie sauny suchej.

Balia z zimną wodą
Po wizycie w saunie należy ochłodzić organizm, w tym celu mamy dla Ciebie wiadro z zimną wodą. Rytuał z wielowiekową tradycją wyciszający oraz przynoszący odprężenie. Pamiętaj jednak, żeby najpierw schłodzić stopy, dopiero później górną część ciała.

Lodospad
Poddawanie ciała ogrzanego w saunie zimnym bodźcom wpływa pozytywnie na organizm przez m.in. jego adaptację do niskich temperatur, wzmacnia system immunologiczny, zmniejsza częstość zapadania na choroby dróg oddechowych, ciśnienie krwi, zwiększa wydajność organizmu, hartuje, poprawia ogólne samopoczucie.  Schładzanie organizmu daje też pewność, że naczynia krwionośne skurczą się i umożliwią krwi otrzymać odpowiednią dawkę tlenu. A po kąpieli w saunie i schłodzeniu organizmu należy dać organizmowi czas na odpoczynek na „Słonecznej łączce”.

Słoneczna łączka 
Weź głęboki oddech i wypoczywaj na wygodnych leżankach przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki. Za pomocą lamp UV stworzone zostały warunki zbliżone do naturalnego słońca. W przeciwieństwie do solarium, Słoneczna Łączka nie naraża ciała na tak intensywną ekspozycję, służy rewitalizacji po kąpieli w saunie. Pozwala w sposób bezpieczny i pod kontrolą korzystać z dobroczynnego działania promieni UV. Lampy emitują promienie, które zwiększają produkcję endorfin czyli hormonów szczęścia.


Wszystkich Gości zapraszamy również na Rytuały Wieczornej Sauny z piciem pokrzywy – autorskie, kilkuetapowe ceremonie saunowe. Rytuały są płatne dodatkowo. W celu poznania harmonogramu na konkretny tydzień, zachęcamy do kontaktu z Recepcją. Zapisów na seanse dokonywać można tylko osobiście. Liczba miejsc ograniczona.
W trakcie trwania rytuałów Strefa Saun jest wyłączona w użytku.*

Wstęp do Strefy Saun dostępny jest tylko dla osób powyżej 18 roku życia.
W godzinach 11:00 – 13:00 z sauny mogą korzystać również osoby niepełnoletnie.
Dzieci muszą przebywać pod opieką osoby dorosłej.

W godzinach 8:00-9:00 i 21:00-22:00 Park Wodny czynny jest tylko dla osób dorosłych – dotyczy Gości obiektu.

Sauny nad morzem

Sauny nad morzem – połączenie zachwycającego relaksu z właściwościami prozdrowotnymi

Nie bez powodu w ostatnich latach sauny nad morzem cieszą się coraz większą popularnością. Okazują się bowiem nie tylko idealnym pomysłem na odpoczynek i zregenerowanie energii, ale również na zadbanie o swoje zdrowie oraz ciało. Z tego też powodu coraz więcej ośrodków wypoczynkowych zapewnia Gościom możliwość skorzystania z odprężających kąpieli i wszelkiego rodzaju zabiegów, które skutecznie poprawiają kondycję skóry. Decydując się na taki wyjazd, warto jednak zwrócić uwagę na to, aby sauny nad morzem cechowały się różnorodnością i zapewniały efekty dopasowane do naszych potrzeb. Dlatego w naszym obiekcie Primavera Jastrzębia Góra udostępniamy Gościom skorzystanie z kilku rodzajów saun, które pozwalają całkowicie się rozluźnić.

Dlaczego warto zdecydować się na saunę nad morzem?

Podczas planowania wakacji nad polskim morzem wiele osób obawia się zmiennej pogody, która może skutecznie pokrzyżować nam plany udanego odpoczynku. Trudno wyobrazić sobie przyjemne spacery, wypoczynek na plaży czy kąpiele w morzu podczas intensywnych opadów deszczu i niskich temperatur. Z tego też powodu turyści, którzy rozważają wakacje w Polsce, zwracają coraz większą uwagę na to, aby wybrany przez nich ośrodek wypoczynkowy zapewniał łatwy dostęp do różnych udogodnień i atrakcji. Co ciekawe, największą popularnością cieszy się sauna nad morzem. Warto poznać wszystkie zalety takiego rodzaju odpoczynku i dowiedzieć się, dlaczego sauny nad morzem okazują się obowiązkowym punktem podczas wakacji wielu osób.

Rozważając zdecydowanie się na taką formę relaksu jak sauna nad morzem, dobrym pomysłem będzie odkrycie jej najważniejszych zalet. Warto przy tym wspomnieć, że pierwszym odczuwalnym efektem jest z pewnością niezwykłe odprężenie. Nie jest powiem tajemnicą fakt, że sauny kojarzą nam się z relaksem i pomagają w pozbyciu się wszelkich stresów oraz toksyn. Co więcej, sauna nad morzem to także idealny sposób na pobudzenie krążenia i metabolizmu. Mają również pozytywny wpływ na wygląd skóry, odpowiadając za jej lepsze nawilżenie i jędrność. Dlatego też świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie efektów diety oraz ćwiczeń. Warto jednak zapoznać się z różnymi rodzajami sauny, które zapewniają nieco inne rezultaty i z których można łatwo skorzystać w Primavera Jastrzębia Góra.

Czym powinna wyróżniać się godna uwagi sauna nad morzem?

Znajdujące się w naszym obiekcie sauny cieszą się niesłabnącą popularnością w ze względu na duży wybór (oferujemy między innymi saunę suchą, różaną, infrared, lodospad, słoneczną łączkę czy łaźnię turecką) oraz odpowiednie przygotowane. W praktyce oznacza to, że chętnie doradzamy naszym Gościom, na którą saunę warto się zdecydować w konkretnym przypadku i dlaczego. Ponadto zwracamy dużą uwagę na wszelkiego rodzaju przeciwwskazania. Warto również pamiętać o tym, że udzielamy Gościom niezbędnych wskazówek dotyczących prawidłowego korzystania z sauny, dzięki czemu mogą w pełni (i bezpiecznie!) cieszyć się jej korzyściami.

wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas