zadzwoń
rezerwuj
messenger

Rozpocznij podróż w świat relaksu

Sauna sucha
Nazywana również fińską. Znacznie mniejsza wilgotność niż w łaźni tureckiej, za to wyższa temperatura. W uspokajającym, wyłożonym drewnem pomieszczeniu można na chwilę zapomnieć o całym świecie i poddać się odprężeniu. W bonusie: przyspieszenie przemiany materii, czyli pomoc w pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Sauna różana (nowość!)
To rozwiązanie dla osób ceniących sobie odpoczynek dla duszy i ciała. Zanurzenie się w wonnej kąpieli pochodzącej z naparu z płatków róż działa wyjątkowo relaksująco i aromaterapeutycznie. W tle brzmi harmonijna, wyciszająca muzyka, a odpowiednio  dobrana temperatura (65-70° C) koi zszargane codziennością nerwy. Całość wpływa uspokajająco i kojąco na system nerwowy, pomaga przełamać wewnętrzne blokady, nabrać dystansu i harmonii oraz otwiera na piękno i miłość w relacjach z innymi.

Łaźnia turecka
Egzotyczna nazwa, pod którą kryje się kąpiel w łaźni parowej, pobudzająca czynności wydzielnicze skóry. Co za tym idzie, oczyszczenie organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii i toksyn. Ale to wciąż nie wszystko. Po wizycie w łaźni tureckiej Twoja skóra będzie widocznie lepiej nawilżona. Zdrowie i relaks w jednym. Czego chcieć więcej?

Sauna infrared
Tutaj-podobnie jak w saunie suchej- czynnikiem zdrowotnym i relaksacyjnym jest ciepło. Ma ono jednak inne źródło: promienie podczerwone. Zalety można wymieniać długo: odciążenie nerek, obniżenie ciśnienia krwi, poprawa krążenia i wiele innych. Doskonałe uzupełnienie sauny suchej.

Balia z zimną wodą
Po wizycie w saunie należy ochłodzić organizm, w tym celu mamy dla Ciebie wiadro z zimną wodą. Rytuał z wielowiekową tradycją wyciszający oraz przynoszący odprężenie. Pamiętaj jednak, żeby najpierw schłodzić stopy, dopiero później górną część ciała.

 

Lodospad (nowość!)
Poddawanie ciała ogrzanego w saunie zimnym bodźcom wpływa pozytywnie na organizm przez m.in. jego adaptację do niskich temperatur, wzmacnia system immunologiczny, zmniejsza częstość zapadania na choroby dróg oddechowych, ciśnienie krwi, zwiększa wydajność organizmu, hartuje, poprawia ogólne samopoczucie.  Schładzanie organizmu daje też pewność, że naczynia krwionośne skurczą się i umożliwią krwi otrzymać odpowiednią dawkę tlenu. A po kąpieli w saunie i schłodzeniu organizmu należy dać organizmowi czas na odpoczynek na „Słonecznej łączce”.

Słoneczna łączka (nowość!)
Weź głęboki oddech i wypoczywaj na wygodnych leżankach przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki. Za pomocą lamp UV stworzone zostały warunki zbliżone do naturalnego słońca. W przeciwieństwie do solarium, Słoneczna Łączka nie naraża ciała na tak intensywną ekspozycję, służy rewitalizacji po kąpieli w saunie. Pozwala w sposób bezpieczny i pod kontrolą korzystać z dobroczynnego działania promieni UV. Lampy emitują promienie, które zwiększają produkcję endorfin czyli hormonów szczęścia.


Wszystkich Gości zapraszamy również na Rytuały Wieczornej Sauny z piciem pokrzywy – autorskie, kilkuetapowe ceremonie saunowe. Rytuały odbywają się w Strefie Saun we czwartki i soboty w godzinach 20:45 – 22:00 i są płatne dodatkowo. W trakcie trwania rytuałów Strefa Saun jest wyłączona w użytku.*
*dni i godziny rytuałów mogą ulec zmianie. W celu poznania harmonogramu na konkretny tydzień, zachęcamy do kontaktu z Recepcją. Zapisów na seanse dokonywać można tylko osobiście. Liczba miejsc ograniczona.

Wstęp do Strefy Saun dostępny jest tylko dla osób powyżej 18 roku życia.
W godzinach 8:00-9:00 i 21:00-22:00 Park Wodny czynny jest tylko dla osób dorosłych – dotyczy Gości obiektu.

wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas