21 sierpnia 2023

Wiosna to dobry moment na to, by zadbać o ciało i psychikę, zmotywować się do aktywności fizycznej. Wczasy odchudzające nad morzem to pomysł na aktywny wypoczynek w pięknej scenerii. Szczególnie w tym roku, kiedy pandemia koronawirusa miała znaczący wpływ na tryb życia wielu. Obostrzenia odbiły się w dużym stopniu na nastroju i zdrowiu. Jednym z zauważalnych efektów ubocznych pandemii jest przyrost wagi u osób, które stały się mniej aktywne fizycznie i spędzały dużo czasu w domu.

Motywacja do odchudzania

Jak zadbać o wagę, kiedy kluby fitness i siłownie wciąż zamknięte, a wielu z nas pracuje nadal zdalnie? Coraz ładniejsza pogoda pozwala na więcej aktywnych planów. Zdecydowanie warto przenieść swoje treningi na świeże powietrze – do parku czy do lasu. Spacer po leśnej ścieżce, czy krótka przebieżka, wpłynie nie tylko korzystnie na wagę, ale przede wszystkim na samopoczucie. Rolki? Rower? Weekendowa wycieczka za miasto? Dla tych, którzy potrzebują większej motywacji do odchudzania i mają urlop do wykorzystania – najlepsze będą wczasy odchudzające nad morzem.

Ale od czego zacząć odchudzanie? Z pewnością od odpowiedniego odżywiania – w zgubieniu pozimowego tłuszczyku kluczowa będzie zmiana diety na lżejszą i bardziej „wiosenną”. Zwłaszcza, że wraz z nadejściem cieplejszych dni pojawia się więcej warzyw i owoców, które dodadzą kolorów i prozdrowotnych właściwości naszym posiłkom.Od czego zacząć odchudzanie?

Przełom kwietnia i maja to również czas na planowanie urlopów. Być może warto więc zaplanować wypoczynek tak, by połączyć relaks ze sporą dawką zdrowego ruchu, diety a przede wszystkim dodatkowej motywacji do odchudzania. W Polsce wiele obiektów zaprasza na wczasy odchudzające nad morzem, które oferują pobyty zawierające program odchudzający. Zazwyczaj jest on oparty na różnorodnym planie aktywności fizycznych, diecie redukcyjnej, zabiegach SPA. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie wiedzą od czego zacząć odchudzanie.

Wczasy odchudzające – dlaczego?

Należy zwrócić uwagę na fakt, że taki tryb odchudzania, angażujący grupę osób jest zwykle bardziej motywujący. Psychologia tłumu nie pozwala pozostać w tyle, co daje dodatkową siłę do ćwiczeń. Zorganizowane wczasy odchudzające nad morzem często w swojej ofercie posiadają szereg atrakcyjnych zajęć. Np. Nordic Walking, Zumba, poranne rozruchy na plaży, wykłady ze Specjalistami, saunowanie. Duży wybór opcji zajęć sportowych gwarantuje, że uczestnicy obozu nie odczują monotonni codziennych ćwiczeń i znajdą odpowiednią dla siebie aktywność. Z kolei opieka profesjonalnego dietetyka pozwoli dobrać dietę do indywidualnych potrzeb, a skomponowane odpowiednio posiłki – nauczą wielkości porcji i nowych smaków!

Wczasy odchudzające nad morzem

Szeroka oferta wczasów odchudzających nad morzem pozwoli wybrać tryb wypoczynku przystosowany do każdych potrzeb. Dieta jest zazwyczaj dopasowana do preferencji żywieniowych (np. wege, z mięsem), a zajęcia sportowe mają różną intensywność. W obiektach często też odbywają się wieczory z muzyką na żywo, animacje dla dorosłych. Gwarantując tym samym atrakcyjny i pożyteczny dla zdrowia relaks.

Primavera Jastrzębia Góra od wielu lat organizuje skuteczne wczasy odchudzające nad morzem w Polsce. Opieka Specjalistów z wielu dziedzin (dietetyk, fizjoterapeuta, psycholog), bardzo bogaty program zajęć sportowych, Park Wodny ze Światem Saun oraz nowoczesne Sand SPA. Zapraszamy do obiektu w położeniu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, tylko 5 min spacerkiem do morza!

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas