21 sierpnia 2023

Organizm ludzki składa się aż w 60% z wody. Z tego powodu tak ważne jest codzienne wypijanie dobrej jakości płynów. Oczywiście mowa tu o czystej wodzie, a nie gazowanych i słodzonych napojach. Czysta woda, bądź ta z dodatkiem plastra cytryny i liścia mięty ma bardzo dużo prozdrowotnych właściwości. Co daje picie wody? Otóż, nawyk ten pomaga przyspieszyć metabolizm, usuwa złogi i toksyny z układu pokarmowego, reguluje ciśnienie krwi, poprawia wygląd skóry. Pomaga też przy zaparciach i nieregularnych wypróżnieniach. Czym w takim razie jest „japońska dieta wodna?”

Japońska dieta wodna – na czym polega jej fenomen?

Japońska dieta wodna jest bardzo popularna w ostatnim czasie i znana na całym świecie. W Polsce dopiero zaczyna znajdować zwolenników. Bez zbędnych restrykcji, dzięki regularnemu wypijaniu płynów, można znacznie poprawić swój stan zdrowia, zrzucić wagę oraz przyspieszyć metabolizm. Na czym polega ta metoda? Otóż, jej zasady jasno mówią, że tuż po wstaniu z łóżka, powinno się wypić jedną szklankę wody w temperaturze pokojowej. Ma ona za zadanie przygotować układ pokarmowy do pracy. Do wody można dodać plasterek cytryny lub mięty. Po 45 minutach od wypicia, można zjeść smaczne i pożywne śniadanie. Następnie w ciągu dnia, wodę spożywa się w odpowiednim czasie – przed posiłkami.

Zalecenia dotyczące regularnego wypijania płynów

Japońska dieta wodna zaleca, żeby wypijać około 30 do 45 minut przed posiłkami, jedną porcję płynu. Warto ten czas dostosować do swoich preferencji oraz możliwości. Następnie, po śniadaniu, obiedzie i kolacji można wypić następne porcje wody. Warto zaznaczyć, że porcję wody określa się jako 250 mililitrów. Taką wartość łatwo można odmierzyć, gdyż jeden pełny kubek ma właśnie taką pojemność. Warto pamiętać, aby po głównych posiłkach odczekać od 1,5 do 2 godzin, zanim przystąpi się do spożywania kolejnego kubka wody. W tym czasie posiłek musi się przetrawić, dlatego nie można zaburzać tego procesu.

Japońska dieta wodna – efekty

Wiele osób zadaje sobie pytanie: co daje picie wody? Przede wszystkim ten zdrowy nawyk poprawia pracę wielu narządów, przyspiesza metabolizm oraz pomaga usunąć resztki metaboliczne z ciała. Rytuał codziennego picia bardzo dobrze wpływa na regularne wypróżnianie, które z kolei pomaga trzymać w ryzach prawidłową wagę. Wiele osób zauważyło również poprawę kondycji skóry, poprzez wypijanie odpowiedniej ilości płynów. Osoby, które mają tendencję do pojawiania się kamieni nerkowych również powinny pamiętać o tym, aby regularnie pić wodę. Dzięki niej minerały nie będą się krystalizowały, lecz będą cyklicznie usuwane z organizmu wraz z moczem. Japońska dieta wodna z założenia ma przyspieszać usuwanie odpadów metabolicznych, co wpływa znacząco na uzyskanie ładnej sylwetki.

Czy picie wody faktycznie odchudza?

Czy picie wody odchudza? Z całą pewnością, jest to jeden z elementów, który wpływa na szybszy metabolizm i poprawę wyglądu sylwetki. Do regularnego picia warto dołączyć ćwiczenia, które pomogą w szybszym zrzuceniu nadprogramowych kilogramów. Japońska dieta wodna zaleca również unikanie żywności typu fast food oraz spożywanie regularnych posiłków. Niezdrowe tłuszcze trans warto zamienić na zdrowe oleje roślinne z bogatą zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych. W codziennej diecie zaleca się spożywanie oliwy z oliwek, ryb morskich, kasz pełnoziarnistych. W miarę możliwości warto stopniowo ograniczać słodycze, a konkretniej produkty ze znaczącą ilością cukru. Zatem odpowiadając na wyżej postawione pytanie: „czy picie wody odchudza?„, można powiedzieć, że efektywnie je wspomaga.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas