21 sierpnia 2023

Większości osób sauna kojarzy się z odprężeniem i relaksem. Są tacy, którzy uważają, że jest to nieodłączny element wizyty na basenie lub w siłowni. Sauna bywa też stosowana podczas zabiegów odnowy biologicznej, a także przy kuracjach leczniczych, kosmetycznych oraz higienicznych. Popularne jest natomiast pytanie czy sauna wspomaga odchudzanie?

Musimy Was trochę zawieźć… Wysoka temperatura w saunie, wbrew panującemu przekonaniu, nie wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej. Nie sprawia również, że nasz metabolizm przyśpiesza. Wizyta w saunie nie powoduje więc bezpośrednio, że chudniemy. Podczas seansów saunowych dochodzi do utraty wody z organizmu (ok. 400-800 ml), dlatego możemy odczuwać, że jesteśmy lżejsi. Uzupełniając płyny nasza waga powraca jednak do stanu poprzedniego.

Poprawmy jednak trochę humory. Pomimo, że sauna nie ma znaczącego wpływu na utratę kilogramów, to jednak wizyty w niej mogą wspomóc dietę, pomóc w usunięciu toksyn z organizmu oraz poprawić jego ogólną wydolność, co ułatwia odchudzanie.

W trakcie pobytu w saunie dochodzi do przyśpieszenia krążenia krwi. Naprzemienne seanse saunowe i chłodzenie ciała w zimnej wodzie wpływają na zwiększenie jędrności skóry oraz zmniejszenie się cellulitu, który często towarzyszy osobom mającym potrzebę odchudzania. Po relaksie w saunie zmniejsza się także zmęczenie, które bywa odczuwane w trakcie odchudzania i ćwiczeń.

Podsumujmy zatem. Same wizyty w saunie nie sprawią, że schudniemy, ale mogą znacznie wspomóc ten proces. Nie dziwi więc fakt, że często poleca się je osobom, które walczą ze zbędnymi kilogramami. Pomimo, że najważniejsze w procesie odchudzania bezsprzecznie są: aktywność fizyczna i prawidłowe odżywianie (to one sprawiają, że chudniemy), to to właśnie sauna zrelaksuje nas na tyle, by dodać nam sił w walce o szczupłą sylwetkę!

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas