21 sierpnia 2023

Czy bańka chińska na cellulit to dobre rozwiązanie? W jaki sposób przeprowadzić skutecznie i bezpiecznie taki zabieg? Cellulit: co to jest i dlaczego cellulit na udach i pupie jest tak częstym zjawiskiem? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule i bardzo możliwe, że zdecydujecie się na na taki antycellulitowy masaż w zaciszu domowym.

Cellulit: co to takiego?

Cellulit najczęściej porównujemy obrazowo do skórki pomarańczy na ciele, która tworzy nieestetyczny efekt. Powstaje wtedy, kiedy pod skórą znajduje się zbyt dużo tkanki tłuszczowej lub nagromadzonej wody. Cellulit to zmiana zwyrodnieniowa tkanki podskórnej i ma dwa rodzaje: wodny (twardy) i tłuszczowy (miękki). Pierwszy powstaje przez nadmierne nagromadzenie wody i toksyn w tkankach podskórnych, a pojawia się także u osób o stałej i prawidłowej wadze ciała. Cellulit tłuszczowy wynika z nadmiernego rozrostu komórek tłuszczowych. Wtedy to pod skórą powstają grudki uniemożliwiające usuwanie wody i toksyn z organizmu. Dzieje się to za sprawą nacisku, które komórki tłuszczowe wywierają na naczynka. Za „pomarańczową skórkę” odpowiadają w dużej mierze niewłaściwe nawyki żywieniowe, brak ruchu, szybkie zmiany wagi oraz genetyka. Cellulit na udach i pupie występuje najczęściej. Jedną z metod walki z tą przypadłością (obok prawidłowego nawadniania oraz aktywnośći fizycznej) jest bańka chińska na cellulit.

Zabieg, który wykonasz w domu

Cellulit na udach czy pupie często poddawany jest zabiegom, które pomogą nam go zwalczyć. Szczególnie bliżej okresu letniego zależy nam, aby poprawić estetykę tych części ciała. Bańki chińskie na cellulit stosuje się w obecnie w wielu salonach kosmetycznych, a także w domach. Dlaczego? Ponieważ popularna bańka chińska na cellulit to sposób na stosunkowo szybkie pozbycie się niechcianego efektu na ciele lub, przynajmniej, na bardzo wyraźne zmniejszenie jego widoczności. Masaż przeprowadzany samodzielnie jest także zabiegiem tanim, jednak efekty wymagają od nas regularności. Bańska chińska na cellulit jest dostępna w stacjonarnych drogeriach oraz sklepach i aptekach internetowych (np. tutaj). Może być wykonana z silikonu, gumy lub szkła – warto dokładnie przeczytać, czym charakteryzuje się dany rodzaj, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Antycellulitowy masaż bańką chińską

Bańka chińska na cellulit, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Chin. Masowanie ciała z jej użyciem znane było już w starożytnej medycynie chińskiej. Cała metoda polega na tym, aby stworzyć podciśnienie o odpowiednim natężeniu. Zassanie skóry bańką sprawia, że krążenie w zassanym miejscu ulega poprawia się, a tkanka tłuszczowa jest rozbijana. Dzięki temu przyspieszamy proces lipolizy. Bańki wygładzają i ujędrniają skórę, a także pomagają usuwać toksyny z organizmu. Można używać ich na różne partie ciała: uda, pośladki, brzuch, ramiona.

Bańka chińska na cellulit – sposób użycia

Wykonanie masażu jest proste, jednak trzeba zachować ostrożność. Można wyróżnić następujące etapy:

  • natłuszczenie skóry oliwką, by bańki mogły się po niej łatwiej przesuwać;
  • usunięcie powietrza z bańki – stworzenie podciśnienia;
  • umieszczenie bańki w wybranym miejscu;
  • masowanie ciała zassaną na skórze bańką poprzez przeciąganie jej po ciele, wykonując ruchy okrężne w kierunku węzłów chłonnych.

Masaż jednego miejsca trwa zazwyczaj nie dłużej niż kilka minut, a przerywa się go wtedy, gdy występują pierwsze objawy sinienia skóry lub dyskomfort / ból. Taki masaż bańką rozszerza naczynia krwionośne, co skutkuje lepszym ukrwieniem skóry. Skóra ukrwiona i dobrze natleniona łatwiej radzi sobie z nadmiarem wody czy tłuszczu, który się pod nią znajduje. W zabiegu pomaga oczywiście oliwka odżywcza, która służy nie tylko do ułatwiania przesuwania bańki po ciele, ale także ma właściwości pielęgnacyjne lub ujędrniające. Dla najlepszych efektów masaż należy powtarzać dość regularnie (co 3 dni), wykonując serię ok. 10 zabiegów.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas