zadzwoń
rezerwuj
messenger

Dieta

Nasza dieta odchudzająca została przygotowana i jest udoskonalana przez dietetyk medyczną Magdalenę Maciejewską – Cebulak, współautorkę książki ‘Nie daj się rakowi’. Dieta jest odpowiednio zbilansowana i skomponowana według najnowszych zaleceń Piramidy Żywienia i najnowszych badań medyczno – dietetycznych. Dieta spełnia trzy główne założenia: odchudza, smakuje i odżywia.

DIETY DO WYBORU

Wybierz opcję dostosowaną do swoich potrzeb

DIETA OPTYMALNA

Jadłospis na diecie optymalnej zawiera wszystkie grupy produktów. Jest zbilansowana w oparciu o Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rekomendacje Instytutu Żywności i Żywienia.

To bardzo dobra opcja dla osób, które zaczynają przygodę ze zdrowym odżywianiem oraz takich, którzy nie wyobrażają swojej diety bez mięsa.

DIETA WEGE + RYBA

Dieta skonstruowana w oparciu o zalecenia diety śródziemnomorskiej, a głównym jej założeniem jest połączenie produktów pochodzenia roślinnego, nabiału o naturalnym smaku, jaj oraz ryb. Te ostatnie są doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 (EPA i DHA) i wspomagają odporność organizmu. Na talerzach tej diety nie serwujemy posiłków z mięsem.

Polecana szczególnie dla osób, które unikają jedzenia mięsa, ale nie wyobrażają swojej diety bez ryb.

DIETA WEGE

Diety wegetariańskie cieszą się bardzo dużą popularnością, ale należy wybierać te prawidłowo zbilansowane. Ryby i mięso to produkty będące źródłem wielu cennych składników odżywczych, dlatego należy świadomie dobierać ich zamienniki. Na naszej diecie nie musisz obawiać się niedoborów. Możesz za to odkrywać smaki i cieszyć się zdrowym jedzeniem na diecie laktoowowegetariańskiej.

Polecana dla laktoowowegatarian oraz osób, które pragną odkryć ciekawe smaki kuchni roślinnej.

TWÓRCA DIETY

Magdalena Maciejewska-Cebulak

Jest absolwentką dietetyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz psychologii. Uniwersytetu Gdańskiego. Doktorantka w Klinice Onkologii i Radioterapii GUMed. Od wielu lat prowadzi wykłady i szkolenia oraz pracuje indywidualnie z pacjentami. Interesuje się przede wszystkim wpływem stylu życia i sposobu odżywiania na powstawanie chorób nowotworowych oraz wsparciem żywieniowym pacjentów onkologicznych. Współautorka książki „Nie daj się rakowi”.

Zapraszamy serdecznie na zdrowe i przyjemne odchudzanie

Zespół dietetyków medycznych i specjalistów Primavera Jastrzębia Góra

x

Zbilansowana dieta

W Primavera Jastrzębia Góra nie doświadczysz znanego pojęcia jakim jest „dieta”, tutaj poznasz co to zdrowe i zbilansowane odżywianie. Jadłospisy są idealne zarówno dla osób prowadzących zdrowy tryb życia jak i dla tych, które dopiero uczą się jak żyć i odżywiać zdrowo. Dania przygotowywane są beztłuszczowo, dzięki czemu są lekkie i pozwalają na wykonywanie aktywności fizycznej. Kompozycja posiłków ustalana jest według najnowszych zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie, dzięki czemu jest to dieta optymalna i bezpieczna dla osób chorych na cukrzycę, nadciśnienie i hipercholesterolemię. Posiłki bazują na kaszach, rybach, warzywach, orzechach, owocach oraz naturalnych produktach nabiałowych. Celem naszej diety odchudzającej nie jest głodówka, ale przede wszystkim nauka wielkości porcji i odpowiedniego doboru żywności z efektem fit.

więcej
x

4-5 POSIŁKÓW DZIENNIE

Nasi Goście otrzymują pięć posiłków dziennie (dieta 1000kcal – 4 posiłki), które równomiernie dostarczają energię i chronią przez szybkimi spadkami cukru we krwi, a tym samym przed zmęczeniem, głodem i złym humorem. Po co regularność? Dzięki niej tempo przemiany materii wzrasta, poziom glukozy jest stabilny przez cały dzień, a Ty nie czujesz głodu pomiędzy posiłkami i nie podjadasz.

więcej
x

INDEKS I ŁADUNEK GLIKEMICZNY

Wybieranie posiłków o niskim indeksie i ładunku glikemicznym zapobiega gwałtownym skokom glukozy i pozwala na uregulowanie gospodarki węglowodanowej. Dzięki temu nie czujesz się senny, masz więcej energii, a przy okazji dbasz o swoje zdrowie i zapobiegasz wystąpieniu wielu chorób, zwłaszcza cukrzycy typu 2. Komponując menu Wczasów Odchudzających zadbaliśmy zatem o to, by nasze potrawy bazowały na produktach zbożowych z pełnego przemiału, warzywach oraz nasionach roślin strączkowych.

więcej
wyznacz trasę

Primavera Jastrzębia Góra

tel.: +48 58 774 45 51

ul. Rozewska 40-42

84-104 Jastrzębia Góra

Napisz do nas