30 września 2019

Floating to godna zainteresowania technika przyjazna naszym kręgosłupom, nazywana inaczej techniką R.E.S.T. Na przestrzeni lat zyskała sobie wielu miłośników. Na czym dokładnie polega floating? Czego możemy się spodziewać w temacie zdrowia naszego kręgosłupa i nie tylko?

Floating – sposób na rozluźnienie
Floating to metoda, która została stworzona ponad pół wieku temu przez Johna Lilly’ego, amerykańskiego neurologa i psychoanalityka. Zbudował on kabinę, przypominającą tę, którą używa się obecnie, w celu zbadania ludzkiego mózgu. Wyniki były zaskakujące – wynikało z nich, że dużą większość obciążeń naszego układu nerwowego stanowią bodźce z zewnątrz, takie jak siła grawitacji, dźwięk czy światło. Ograniczenie tych czynników działa kojąco i przynosi relaks. Kręgosłup szczególnie korzysta dzięki tej technice, ponieważ następuje jego rozluźnienie i zredukowanie dolegliwości bólowych.

Jak wygląda technika floating krok po kroku? Osoba poddająca się jej, wchodzi do specjalnego basenu wypełnionego wodą wysoce nasyconą solą Epsom (siarczan magnezu). Wysokie stężenie soli sprawia, że osoba utrzymuje się na powierzchni wody i wolna jest od działania grawitacji. Basen izoluje nas przed odgłosami i drażniącym światłem z zewnątrz, przy relaksacyjnej muzyce odprężamy się. Woda ma idealną temperaturę, zbliżoną do temperatury ciała. Dodatkowo sól Epsom zawarta w wodzie jest bogata w magnez, którego forma jest doskonale wchłaniana właśnie przez skórę.

Wodny relaks – kręgosłup korzysta najbardziej
Floating to sposób na rozluźnienie zestresowanego i zmęczonego kręgosłupa. Ból kręgosłupa znika, poprawia się zakres ruchu, ustępują bóle stawowe oraz poprawia się ich ruchomość. Zabieg powoduje przyjemne odciążenie kręgosłupa, a dzięki temu mięśnie przy kręgosłupie rozluźniają się, a wszelkie napięcia znikają.

Dodatkowo floating powoduje wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia, które działają przeciwbólowo. Z zabiegu mogą skorzystać wszyscy. Nie należy się obawiać wrażeń klaustrofobicznych, bowiem basen do floatingu jest przestronny i każdy czuje się w nim komfortowo. Floating będzie wspaniałym doznaniem, jeśli męczy nas siedząca praca w stałej pozycji, jesteśmy zestresowani lub borykamy się ze schorzeniami kręgosłupa, mięśni, stawów czy napięciowymi bólami głowy (migrenami).

Floating nad morzem
Floating będzie również doskonałym uzupełnieniem wczasów nad pięknym polskim morzem. Morski klimat, wysoka zawartość jodu, szum morza i zdrowe jedzenie sprzyjają oderwaniu się od codzienności i zrelaksowaniu się. Świetne działanie floatingu może być w ten sposób uzupełnione o kolejne przyjemne doznania, które dodatkowo wzmocnią zdrowie i poprawią samopoczucie. Jednocześnie zwiększymy lecznicze działanie soli.

Floating – relaks na wyższym poziomie
Floating to sposób na relaks, którego nie sposób zasmakować w inny sposób. Zabieg polecany jest wszystkim, niezależnie od tego, czy dotyczy nas ból kręgosłupa czy stres. Warto skorzystać z zabiegu i przekonać się o jego działaniu osobiście!

Zapraszamy do zapoznania się z Ofertą Specjalną:
Program Antystres oraz Kręgosłup i Stawy

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas