23 grudnia 2018

Twoja cera jest szara i zniszczona? Na twarzy pojawia się coraz więcej wyprysków, a zaskórniki stają się bardziej widoczne? Warto wtedy zastosować detoks na poprawę cery i wspomóc naturalną pracę narządów wewnętrznych, aby jak najskuteczniej pozbyć się toksyn z organizmu.

Skóra jest największym organem naszego ciała i pełni bardzo wiele funkcji. Chroni narządy przed uszkodzeniami mechanicznymi i wnikaniem szkodliwych substancji chemicznych, stanowi barierę przed światem zewnętrznym. Skóra pełni też funkcje wydzielnicze. Wraz z potem czy łojem usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii i toksyny, które dostają się do naszego organizmu każdego dnia. Dlatego tak ważne jest dbanie o naszą skórę.

Po pierwsze – woda

Woda jest podstawowym składnikiem budulcowym niemal wszystkich organizmów żywych. Stanowi środowisko zachodzenia wielu procesów biochemicznych. Woda jest też głównym składnikiem moczu i potu, czyli płynów, dzięki którym organizm wydala na zewnątrz wiele zanieczyszczeń.

Optymalny poziom nawodnienia organizmu jest kluczowym dla zachowania pięknej, promiennej cery. Kiedy wypijamy 2-3 litry wody dziennie, robimy sobie detoks na poprawę cery (a wręcz naturalny detoks dla organizmu), bo wszelkie toksyny zostają szybko usunięte przez nerki i nie “zalegają” w tkankach. Dodatkowo, nawodniona skóra jest jędrna i napięta, dzięki czemu wyglądamy młodziej i zdrowiej.

Po drugie – wątroba

Wątroba jest narządem, który w największym stopniu odpowiada za procesy detoksykacji organizmu. To tutaj metabolizowane są leki, unieszkodliwiane wszelkie toksyny i obce dla ciała substancje chemiczne. Sprawna praca wątroby oznacza sprawne usuwanie zanieczyszczeń z organizmu.

Detoks na poprawę cery warto zacząć od zadbania o funkcje wątroby. Pomocne będą nasiona ostropestu plamistego, które działają ochronnie i regenerująco na miąższ wątroby. Nasiona te można zakupić nawet w supermarkecie. Są doskonałym dodatkiem do sałatek, porannych owsianek czy koktajli.

Zdrowa dieta – najlepszy detoks dla organizmu i skóry

Bardzo łatwo jest nam zaobserwować wpływ diety na stan cery. Duża ilość słodyczy, przetworzonych produktów i alkohol często zaostrzają dolegliwości skórne. Produkty wysoko przetworzone będące źródłem cukrów prostych i kwasów tłuszczowych nasyconych nasilają produkcję sebum. Dzieje się tak poprzez zaburzenie gospodarki hormonalnej, m.in. zwiększanie stężenia androgenów oraz zwiększoną produkcję wolnych rodników tlenowych, które uszkadzają komórki. Podstawową ochroną przed ich działaniem jest zwiększenie spożycia źródeł antyoksydantów, wymiatających wolne rodniki. Przeciwutleniacze znajdują się przede wszystkim w warzywach i owocach, dlatego tak ważne jest, aby były one nieodłącznym elementem prawidłowo zbilansowanej diety.
Warzywa i owoce zawierają również witaminy z grupy B oraz witaminę E, które bardzo pozytywnie wpływają na stan cery, a zawarty w nich błonnik spełnia funkcję “miotełki dla układu pokarmowego”. Usprawnia trawienie, przyspiesza pasaż jelitowy i tym samym przyczynia się do szybkiego usuwania zbędnych produktów przemiany materii z organizmu. To dobry detoks na poprawę cery.

Ziołowy detoks – cera trądzikowa

Pomocne w detoksie na poprawę cery mogą być też odpowiednio skomponowane herbatki ziołowe. Najpopularniejszym i najbardziej skutecznym zielem jest fiołek trójbarwny, popularnie nazywany bratkiem. Usprawnia on procesy metaboliczne, działa delikatnie moczopędnie, dzięki czemu oczyszczanie organizmu z toksyn zachodzi sprawniej. Warto też codziennie wypijać szklankę naparu z pokrzywy lub skrzypu. Są to również zioła zwiększające ilość wydalanego moczu. Dodatkowo zawierają krzemionkę, która wpływa pozytywnie na stan skóry.

Detoks dla organizmu to nie radykalne, długotrwałe głodówki. To nasze codzienne wybory mają wspomagać organizm w walce z toksynami. Odpowiednio zbilansowana dieta, duża ilość płynów i dbałość o prawidłową pracę narządów pozwolą cieszyć się piękną skórą bez wyprysków i zaskórników.

Chcesz poprawić stan swojej skóry? Przyjedź do Primavera Jastrzębia Góra na Program Detoks dr. Jentschury (przelinkowanie). Skorzystaj ze specjalnie skomponowanej diety, aktywności fizycznej oraz zasadowej pielęgnacji ciała i przywróć równowagę swojego organizmu.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas