2 października 2018

Jeżeli kobieta planuje zajść w ciążę lub rezygnuje z przyjmowania hormonów z innych powodów, powinna wiedzieć jak oczyścić organizm po antykoncepcji.

Antykoncepcja hormonalna posiada swoich zwolenników oraz przeciwników. Należy jednak pamiętać, że źle dobrane sztuczne kontrolowanie gospodarki hormonalnej przyczynia się do zaburzeń fizycznych i psychicznych. Należą do nich m.in. zwiększenia ciśnienia tętniczego, wzrost masy ciała, pogorszenie stanu skóry czy utrata libido i tzw. huśtawka nastrojów. Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych wiąże się również z ryzykiem wystąpienia zakrzepicy.

Kiedy cykle będą regularne?

Organizm po przyjmowaniu sztucznych hormonów może długo wracać do równowagi – wiele zależy od wieku kobiety, rodzaju stosowanych preparatów i czasu ich przyjmowania. Normalne, regularne cykle miesiączkowe powracają szybciej, jeżeli ciało jest poddawane oczyszczaniu. Poniżej zebraliśmy najbardziej skuteczne sposoby na to, jak oczyścić organizm po antykoncepcji.

1. Odpowiednia dieta

Odpowiednio dobrana dieta ma ogromne znaczenie nie tylko ze względu na dostarczanie jak największej ilości witamin i składników odżywczych. Może również pomóc w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, a tym samym utrzymać ilość tkanki tłuszczowej na odpowiednim poziomie. Odgrywa to ogromną rolę przy zachowaniu gospodarki hormonalnej, a więc w problemie jak oczyścić organizm po antykoncepcji. Ponadprogramowa tkanka tłuszczowa przyczynia się do wzrostu stężenia estrogenów – hormonów znajdujących się w składzie tabletek hormonalnych. W związku z tym chcąc się z nich „oczyścić”, warto zadbać o ten element profilaktyki zdrowotnej.

Co więcej, produktami wpływającymi korzystnie na gospodarkę hormonalną są fitoestrogeny. Są to naturalne związki pochodzenia roślinnego, budową przypominające estrogen. Ich działanie polega na blokowaniu receptorów dla estrogenów i łagodniejszym wpływie na organizm w porównaniu do estrogenów endogennych. Produkty te znajdziemy m.in. soi, siemieniu lnianym i nasionach roślin strączkowych.

2. Suplementacja witaminami

Jak oczyścić organizm z hormonów za pomocą witamin? Długotrwałe stosowanie pigułek antykoncepcyjnych prowadzi do niedoborów witamin i składników mineralnych. W szczególności są to witaminy z grupy B, cynk i magnez. Te elementy są konieczne dla zachowania dobrego samopoczucia i zdrowia.

Poleca się zażywanie witaminy B6, która polepsza pracę układu nerwowego i krwionośnego. Reguluje ona również cykl miesiączkowania podobnie jak cynk, który wpływa również na lepszy stan skóry i włosów. Z kolei magnez to podstawa dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Należy jak najszybciej sprawić, aby jego ilość w ciele była zgodna z normą.

3. Właściwy cykl dobowy

Wydzielanie hormonów w organizmie w dużej mierze zależy od właściwego cyklu dobowego. Regeneracja organizmu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych wymaga uregulowanego wydzielania hormonu FSH i LH, które wraz z estrogenem i progesteronem czuwają nad właściwym cyklem miesiączkowania. Odpowiedni rytm dobowy – wczesne zasypianie i wczesne wstawanie – pozwala uregulować produkcję hormonów w ciele i jest kolejną odpowiedzią na pytanie jak oczyścić organizm po antykoncepcji.

4. Wakacje dla zdrowia układu hormonalnego

Żeby przywrócić ciału odpowiednią równowagę hormonalną, można wybrać specjalny program oczyszczający, realizowany pod okiem profesjonalistów. Uwzględnia on prawidłowo zbilansowaną dietę oczyszczającą, odpoczynek psychiczny, ale i aktywność fizyczną w otoczeniu przyrody. Dla jeszcze lepszego samopoczucia warto zafundować sobie zabiegi SPA. Dzięki kompleksowemu programowi, wszelkie niekorzystne skutki stosowania antykoncepcji znikają szybciej, a organizm zyskuje dobrą kondycję fizyczną oraz psychiczną.

PROGRAM DETOKS DR JENTSCHURY – OCZYSZCZANIE DROGĄ DO ZDROWIA

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas