23 grudnia 2019

Planer rodzinny to duże ułatwienie w wykonywaniu codziennych zadań, pozwala stworzyć plan dnia dla dziecka i dorosłych oraz efektywniej zarządzać czasem. Ogromny wybór wśród wielu formatów dostępnych planerów jest kolejnym plusem. Dlaczego w nowym roku warto skorzystać z plannera 2021?

Dla kogo planer rodzinny?

Z planera rodzinnego skorzystają wszyscy, którzy pragną ogarnąć chaos w domu, lepiej zarządzać czasem oraz sprawiedliwie rozdzielić obowiązki. Rodzice, z jego pomocą, mogą także dodatkowo zmotywować dziecko do wykonywania prac domowych lub nauki. Co ciekawe, dzięki zapisywaniu i planowaniu zadań, możemy zyskać więcej czasu zarówno dla rodziny, jak i dla samego siebie. Efektywność bowiem wzrasta, gdy mamy konkretne cele do zrealizowania. Zapisując obowiązki oraz terminy ich wykonania, nie musimy także pamiętać o wszystkim. Mamy większą pewność, że nie umknie nam ważna sprawa czy spotkanie. Planner rodzinny często podzielony jest na kalendarzową część dla rodziców i dla dzieci, posiada miejsce na dodatkowe notatki, listę zakupów, ważne daty. Dla rodziny najczęściej sprawdzi się w dużym formacie, ze ścieralną powierzchnią, do przyczepienia np. na lodówce, aby każdy miał do niego swobodny dostęp.

Zalety planera rodzinnego

Warto zauważyć, że planowanie jest jedną z ważniejszych umiejętności, jaką warto nabyć zwłaszcza w życiu rodzinnym. Pozwala na lepsze zorganizowanie dnia oraz podział obowiązków pomiędzy domownikami. Zapisując je w planerze rodzinnym, staniemy się bardziej odpowiedzialni, ponieważ wiemy, co konkretnie do nas należy. Plan dnia dla dziecka pozwoli dokładnie określić to, kiedy jest czas na naukę i lekkie prace domowe, a kiedy na zabawę. Dla rodziców to także szansa na wygospodarowanie dla siebie więcej wolnego czasu, gdy część łatwiejszych zadań przekażą dzieciom. Korzystając z planera łatwiej jest zarządzać zadaniami, a to wpływa także na zmniejszanie codziennego pośpiechu oraz stresu.

Planner 2021 na nowy rok

Oprócz planerów rodzinnych, na rynku dostępne są oczywiście również planery osobiste. Można wybrać taki, który odpowiada naszym osobistym preferencjom pod względem wyglądu, funkcjonalności i formatu. Planery kieszonkowe lub w formacie zeszytu, w twardej/miękkiej oprawie, bardziej eleganckie ze skóry lub w nowoczesnym designie. Niektóre planery można dostosowywać do swoich potrzeb – dokupować wpinane karty z miejscami na notatki albo adresy. Taki kalendarz to bardzo popularny prezent na święta Bożego Narodzenia – w nowy rok często wchodzimy z nowymi planami i dobrze mieć miejsce, gdzie można je spisać. Są także planery, które nie mają zaznaczonych dat (z miejscem do samodzielnego wypełnienia). Taki zakup sprawdzi się więc także na inne okazje – na urodziny, w ramach podziękowania. Każdy, kto ma na co dzień wiele obowiązków (praca, szkoła, życie rodzinne) skorzysta z posiadania planera. Istnieją także specjalne edycje planerów np. dla tych, którzy planują ślub, długą wyprawę wymagającą przygotowań lub chcą schudnąć.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas