17 lipca 2018

Plaża to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek. Doskonale wiedzą o tym Polacy, którzy co roku tłumnie przybywają nad polskie morze. Urlop nad wodą niesie za sobą wiele korzyści: pozwala się odstresować, powdychać jod, wzmocnić ciało dzięki pływaniu czy zwiększyć ilość witaminy D w organizmie w wyniku przebywania na słońcu. Aby jednak wakacje nad morzem okazały się wyłącznie przyjemnością, warto zaopatrzyć się w przydatne akcesoria. Co zabrać na plażę, by móc w pełni cieszyć się z urlopu?

Lato nad morzem to wyjątkowo atrakcyjna forma wakacji, ale nie ma potrzeby dźwigania na plażę całego dobytku. Oczywiście na plaży przyda się książka, gazeta, rakietki do gry, piłka plażowa, materac czy frisbee, ale lepiej ograniczyć te dodatki do absolutnego minimum. Im mniej rzeczy, tym przejście na plażę będzie szybsze i wygodniejsze.

Co przyda się na plaży?

Zabrać na plażę można dosłownie wszystko, ale czy warto to robić? Noszenie ciężkich leżaków czy wypchanych toreb na pewno nie przysporzy dobrego samopoczucia. Prawda jest taka, że wystarczy zadbać jedynie o najpotrzebniejsze akcesoria, aby urlop nad wodą okazał się udany. Co zatem zabrać na plażę, by dobrze się bawić i być spokojnym o swoje zdrowie?

  • Parasol plażowy – to najlepsza ochrona przed słońcem. Powinien być lekki, ale solidny, aby spełnił swoje zadanie. Zmiana kąta nachylenia czaszy parasola, poprzez ruchomy przegub, to przydatna funkcja, która pozwoli ustawić parasol w najbardziej dogodnej pozycji. Parasol powinien mieć też spiralne zakończenie laski, aby można było go łatwo wkręcić w podłoże.
  •  Koc – powinien być miły w dotyku, dość spory i niezbyt gruby, aby nie nastąpiły problemy przy jego transporcie. Dobrze, jeśli koc ma z jednej strony warstwę aluminium, która ochroni tkaninę przed wilgocią. Najczęściej używane materiały przy produkcji koców to bawełna, polar i mikrofibra.
  •  Parawan – trudno wyobrazić sobie polską plażę bez tej osłony od wiatru i piasku. Parawan powinien być wykonany z grubej bawełny i mieć drewniane kije. Najlepiej, jeśli wraz z parawanem można zakupić także młotek, który pomoże parawan zamontować.
  •  Okulary przeciwsłoneczne – na plaży zdecydowanie trzeba nosić okulary przeciwsłoneczne. To one zabezpieczą oczy przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Należy je kupować wyłącznie u sprawdzonego optyka! Dobre okulary to te z filtrem UV 400, z polaryzacją i powłoką antyrefleksyjną.
  • Krem do opalania – preparaty z filtrami koniecznie należy zabrać na plażę, bowiem chronią skórę, a także zapewniają piękną opaleniznę. Powinno się wybierać produkty wodoodporne. Osoby o bardzo jasnej cerze (i dzieci) powinny używać kremu o faktorze SPF 50, osoby posiadające nieco ciemniejszą karnację mogą wybrać krem SPF 25 lub nawet 15.
  • Woda mineralna i przekąski – bez wątpienia powinno się zabrać na plażę coś do picia i jedzenia. Woda mineralna uchroni organizm przed odwodnieniem i aby była dłużej chłodna, można ją trzymać w termosie. By pozbyć się uczucia głodu, dobrze jest mieć przy sobie jakieś przekąski: owoce, chrupkie pieczywo zbożowe, suszone jabłka lub banany, orzechy.Polacy uwielbiają chodzić na plażę, ale często są obładowani, co wywołuje zmęczenie i irytację. A przecież urlop powinien być jedynie przyjemnością! Warto zdać sobie sprawę, że w części turystycznych ośrodków można wypożyczyć parasol, leżak czy parawan bezpośrednio na plaży. Niekiedy dobrze jest zapłacić te kilka złotych na dzień, by nie dźwigać wszystkiego samemu. Przy przenoszeniu rzeczy na plażę pomóc może także specjalny wózek plażowy (niektóre modele mogą jednocześnie pełnić rolę wygodnego siedziska).Jesteś w Jastrzębiej Górze? Zapraszamy do Primavera Jastrzębia Góra, w której do dyspozycji Gości pozostaje Park Wodny, Kręgielnia przyjazna dzieciom oraz pełen wrażeń dla najmłodszych Playland! Tutaj trwa dobra zabawa, bez względu na pogodę!


Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas