5 marca 2023

W ostatnich latach krótkie wakacje w Polsce zyskały na popularności. Często szukamy elastycznej oferty na urlop, która pozwala wybrać ilość dni pobytu, jeśli chcemy zwiedzić różne miejsca. Wybór tego jednego, gdzie warto spędzić tydzień albo i dwa, nie zawsze jest prosty…

Planując krótkie wakacje w Polsce najlepiej zdecydować się na region, w którym jest wiele atrakcji, aby maksymalnie wykorzystać czas.

 Krótkie wakacje w Polsce nad morzem

Jeśli bliskie spotkania z naturą oraz relaks na plaży to dla Was synonimy wspaniałego wypoczynku, kierunek jest oczywisty. Jedziecie nad Bałtyk! Polski akwen, choć nie należy do najcieplejszych, to i tak przyciąga turystów o każdej porze roku. Krótki urlop nad morzem będzie zatem zawsze trafionym pomysłem. Fauna i flora tego regionu wprowadzi Was w sielski klimat, a okoliczne atrakcje zadbają o zabawowy nastrój. Oprócz plaż, klifów, Parków Krajobrazowych i prozdrowotnego jodu są tam również sportowe i wieczorowe rozrywki. Liczne restauracje i bary, muzea i wystawy, wesołe miasteczka, szkółki windsurfingu, skutery wodne, boiska do gier zespołowych! Nawet jeśli planujemy tylko krótkie wakacje w Polsce, warto rozważyć nadmorskie miejscowości na tę okoliczność.

Czy pogoda może pokrzyżować plany?

Odpowiadając na pytanie powyżej – oczywiście! Długi spacer po lesie, zdobywanie szczytów czy opalanie się na plaży nie zawsze jest możliwe. Niezależnie od wybranego regionu Polski, warunki atmosferyczne mają znaczenie. Większość z nas pragnie słońca i śródziemnomorskich temperatur podczas wyjazdu na letni urlop (a przynajmniej braku deszczu). Krótkie wakacje w Polsce czy nad morzem czy w górach mogą być udane, nawet gdy pogoda chce nam pokrzyżować plany. Wiele obiektów wypoczynkowych z bardzo atrakcyjną infrastrukturą posiada obecnie ofertę „elastyczne lato”. Oznacza to, że nie trzeba rezerwować minimalnej ilości noclegów. Można dopasować długość wyjazdu do swoich preferencji i przyjechać na dobę albo na dziesięć. Jest to spora zmiana w branży, która stale dostosowuje swoje funkcjonowanie do potrzeb podróżujących. Jeszcze kilka lat temu hotele i pensjonaty ograniczały wybór do 7 lub 14-dniowych turnusów (szczególnie w wysokim sezonie). Teraz „elastyczne” lato to bardziej pożądana opcja.

Elastyczna oferta na wakacje

Primavera Jastrzębia Góra to obiekt, który zaprasza Gości na pobyty o różnej długości. W tym miejscu nie można narzekać na brak zajęć i rozrywek. „Elastyczne lato” to min. jeden nocleg ze śniadaniem, nielimitowany dostęp do „Parku Wodnego ze Światem Saun”, animacje dla dzieci oraz rozrywki dla dorosłych (np. koncert z muzyką na żywo, turnieje sportowe). Idealna opcja na krótkie wakacje w Polsce. Atrakcyjna lokalizacja dostarcza również wiele możliwości – osoby preferujące aktywny wypoczynek będą zadowolone. Jastrzębia Góra to nie tylko klifowe wybrzeże, piaszczysta plaża i Nadmorski Park Krajobrazowy. To również dogodny punkt „wypadowy” do pobliskiej Karwii, Władysławowa i na Półwysep Helski. Bliska odległość zachęca do poznawania okolicy na rowerze. Nawet jeśli planujecie tylko krótkie wakacje w Polsce nad morzem, tutaj nie zabraknie pomysłów na wspaniały wypoczynek.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Wymagana zgoda
Dołącz do nas