22 października 2021

Chociaż do powitania nowego roku pozostało jeszcze sporo czasu, niektóre plany warto robić z wyprzedzeniem. Uroczystości rodzinne, letnie wyjazdy, obchody tradycyjnych świąt w gronie bliskich. Kiedy wziąć urlop w 2022, aby cieszyć się dobrymi chwilami jeszcze dłużej? Jak najlepiej zaplanować czas i które daty warto wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności?

Kiedy wziąć urlop, by wydłużyć wakacje?

Wielu z nas rozpoczyna planowanie urlopu na przyszły rok już pod koniec obecnego. Często wymaga tego miejsce zatrudnienia i potrzeba dopasowania własnego wypoczynku do innych osób. Najbardziej popularne są oczywiście terminy okołoświąteczne i w letnim sezonie. Warto też zajrzeć do kalendarza, aby sprawdzić, kiedy wypadają dni wolne i długie weekendy 2022. Dzięki temu możemy wydłużyć urlop, nie tracąc cennych, limitowanych dni do wykorzystania na etacie.

Planowanie urlopu z kalendarzem w ręku

Jeśli zależy nam na efektywnym wykorzystaniu czasu, kiedy zaplanować urlop należy rozpocząć od zapoznania się z kalendarzem. Trzech Króli, Święta Wielkanocne, Majówka, Boże Ciało, Boże Narodzenie… te daty warto wziąć pod uwagę. Są to również najbardziej „rozchwytywane” terminy. Dni wolne i długie weekendy 2022 wypadają nie zawsze dla nas korzystnie, biorąc pod uwagę bonusy z dodatkowych dni urlopowych. Skrupulatne planowanie pozwoli nam zyskać więcej czasu na wypoczynek.

Kiedy warto wziąć urlop w 2022

Zaczynając od początku roku – styczniowe święto Trzech Króli wypada w czwartek. Wzięcie jednego dnia urlopu w piątek pozwala już na czterodniowy odpoczynek. Bardzo podobna sytuacja będzie podczas popularnej wśród Polaków „Majówki”. 1 i 3 maja (Święto Pracy i Święto Konstytucji 3 Maja) to dni ustawowo wolne od pracy. Jeśli zastanawiacie się, kiedy zaplanować urlop, to będzie dobra okazja. Biorąc urlop w poniedziałek, możemy cieszyć się również przedłużonym weekendem (sobota-wtorek). Boże Ciało jak zawsze wypada w czwartek (16 czerwca), więc to również idealny czas, kiedy warto wziąć urlop w 2022 roku.

Święta, które nie wypadają w korzystnie

Zastanawiając się, kiedy wziąć urlop, by wydłużyć wakacje, najczęściej interesujemy się świętami. Święta Wielkanocne zawsze obchodzimy tak samo pod względem dni (niedziela i poniedziałek), więc nie mamy tutaj możliwości na jeszcze dłuższy wypoczynek. Natomiast zdarza się, że Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok wypadają dla nas korzystnie. Dobierając kilka dni wolnego pomiędzy 26-31 grudnia, możemy cieszyć się wtedy długim urlopem. Niestety nie w 2022 roku. Wigilia i Boże Narodzenia to sobota oraz niedziela, podobnie jak Sylwester i Nowy Rok.

Trzydniowe weekendy 2022

Choć jeden, dodatkowy dzień wypoczynku nie jest wielkim bonusem to, kiedy wziąć urlop można rozważyć w sierpniu i listopadzie. Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to poniedziałek 15 sierpnia, natomiast Święto Niepodległości 11 listopada – piątek. Wszystkich Świętych to w przyszłym roku sobota oraz niedziela, więc dodatkowy dzień można również odebrać w poniedziałek. Na tym kończy się lista dni wolnych i długich weekendów w 2022.

Wypoczynek poza sezonem ma zalety

Kiedy zaplanować urlop to także kwestia wzięcia pod uwagę innych możliwości. Jeśli zależy nam na korzystniejszych cenach warto zastanowić się nad wypoczynkiem w mniej obleganych terminach. Wyjazdy w czasie, kiedy na ma żadnych świąt, mają wiele zalet. Popularne urlopowe destynacje (np. nadmorskie kurorty, górskie miejscowości) są zdecydowanie mniej oblegane przez turystów wczesną wiosną lub jesienią. To właśnie w tych okresach możemy cieszyć się niższymi cenami za nocleg. A to niejedyne korzyści.

Kiedy wziąć urlop w Polsce?

Dodatkowy czas urlopowy wynikający z dni wolnych i długich weekendów 2022 to niewątpliwie zaleta. Większość z nas będących na etacie, musi planować swój wypoczynek z wyprzedzeniem. Nie zawsze jednak da się pogodzić interesy wszystkich pracowników, którym często zależy na tych samych terminach. Dlatego warto rozważyć okresy w mniej popularnych miesiącach. Marzec, kwiecień, wrzesień i październik to wciąż miesiące z pogodą, kiedy zaplanować urlop jest dobrze.

Nadmorski wypoczynek poza sezonem

Wakacje to zdecydowanie najpopularniejszy czas na wizytę nad morzem. Szczególnie jeśli wybieramy się tam z dziećmi, które uczęszczają do szkoły. Ceny za zakwaterowanie są wysokie, często również wzrastają koszty wyżywienia w okolicznych restauracjach. Na plaży tłumy, a kolejki do obleganych atrakcji bardzo wydłużone. Dlatego jeśli istnieje możliwość wyjazdu poza sezonem – to bardzo dobry pomysł. Kiedy wziąć urlop w 2022? Obiekty wypoczynkowe z rozbudowaną infrastrukturą zapewnią udany czas rodzinie przez cały rok! Animacje dla dzieci, kryty basen, strefa SPA i zajęcia sportowe dla dorosłych to tylko niektóre atrakcje, które posiadają w swej ofercie hotele oraz ośrodki nad morzem.

Wybierz miejsce takie, jak Primavera Jastrzębia Góra

Primavera Jastrzębia Góra to całoroczny obiekt wypoczynkowy położony w urokliwej miejscowości na północy Polski. Planując wyjazd, nie trzeba się więc zastanawiać, kiedy wziąć urlop, aby wydłużyć wakacje. Oprócz doskonałej lokalizacji w pobliżu lasów Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oraz piaszczystej plaży, można tu liczyć na ogrom atrakcji. Park Wodny ze Światem Saun to najchętniej odwiedzana przez Gości strefa. Kryte baseny, zjeżdżalnia, jacuzzi, przeciwprąd, sauny zapewnią długie godziny zabawy i relaksu. Dodatkowo, przez cały rok odbywają się tu kreatywne zajęcia dla dzieci oraz dla dorosłych. Rodziny mogą korzystać także z salonu gier oraz kręgielni.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas