1 marca 2023

Tradycja obchodzenia Wielkanocy jest nierozerwalna z wiarą chrześcijańską. Dla wyznawców to najważniejsze święta w roku. Upamiętniają bowiem zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, które daje nadzieję na życie wieczne. Jednak świętowanie odbywa się także w domach tych, którzy nie są związani z żadną religią. Jak spędzić święta wielkanocne inaczej niż dotychczas? Czy wyjazd w takim okresie jest trafionym pomysłem? Gdzie spędzić Święta Wielkanocne w Polsce, jeśli nie w znajomych czterech ścianach?


Gdzie wyjechać na Święta Wielkanocne?

Polacy najczęściej organizują tradycyjną Wielkanoc we własnym/rodzinnym domu. Wizyty w kościele oraz całodniowe ucztowanie w gronie najbliższych to podstawowe elementy tych dni. Wyjazd na Święta Wielkanocne jeszcze dekadę temu nie był tak często brany pod uwagę, jak w obecnych czasach. Jednak zwyczaje i standard życia zmieniły się na tyle, że coraz więcej osób zastanawia się, czy można wyjechać na Święta Wielkanocne. Lista plusów takiego rozwiązania zachęca do spakowania bagaży i spędzenia czasu w innych okolicznościach. Jakie są najważniejsze korzyści? Przede wszystkim brak uciążliwych przygotowań! Generalne sprzątanie, planowanie zakupów, liczne wizyty w sklepach i oczywiście… wielogodzinne gotowanie. Nic dziwnego, że świąteczne wypady zyskują na popularności. Pozwalają uniknąć zmęczenia oraz rozdrażnienia, dając w zamian czas na odpoczynek i inne przyjemności. Gdzie spędzić święta Wielkanocne w Polsce planując je z dala od domu?

Tradycja na luzie

Przeciwnicy wyjazdów na Święta Wielkanocne uważają, że zagrażają one wieloletnim zwyczajom i osłabiają więzy rodzinne. A do tego przecież kosztują fortunę… Jednak nie jest to prawdą. Obiekty wypoczynkowe na terenie całego kraju posiadają oferty pobytowe, które łączą poszanowanie tradycji z aktywnościami zbliżającymi do siebie członków rodziny. Gdzie spędzić Święta Wielkanocne w Polsce? Najpopularniejsze są wypady nad morze oraz w góry, czyli tam, gdzie najczęściej spędzamy wakacje. W Primavera Jastrzębia Góra ten czas w roku jest zawsze celebrowany tak, aby każdy z Gości był zadowolony. Jest malowanie pisanek i przygotowywanie koszyczków wielkanocnych, uroczyste, niedzielne śniadanie, a w śmigusa-dyngusa bitwa wodna! To oczywiście nie koniec atrakcji. Jeśli „gdzie na Wielkanoc z dzieckiem?”, jest kolejnym pytaniem, to warto znaleźć taki obiekt, w którym odbywają się animacje dla najmłodszych.

Jak spędzić Święta Wielkanocne z dziećmi

Długie przesiadywanie przy stole nie należy do lubianych przez najmłodszych aktywności. Nic dziwnego, że nudzą się, gdy dorośli rozmawiają na swoje tematy i nie chcą się z nimi bawić. A przecież każde święta to czas, który rodzina powinna spędzać razem, zacieśniać więzi i zbierać pozytywne wspomnienia. Gdzie spędzić Święta Wielkanocne w Polsce, aby wszyscy niezależnie od wieku bawili się znakomicie? W miejscu, które zadba o różnorodność atrakcji. Tematyczne animacje dla dzieci pozwolą z uśmiechem kultywować tradycje: mogą być to podchody z szukaniem wielkanocnego zająca, zajęcia plastyczne z tworzeniem dekoracji, zabawy sprawnościowe. Rodzinny czas na pewno umilą quizy, kalambury, seanse filmów familijnych, wieczory muzyczne. Gdzie wyjechać na Święta Wielkanocne w gronie najbliższych? Do obiektu, który zadba o pyszną, tradycyjną kuchnię i ciekawe aktywności przez cały pobyt. Warto również wybrać się w okolice, które będą sprzyjać rekreacji na świeżym powietrzu. Spacery w ciepły, wiosenny dzień to zawsze przyjemność!

Sprawdź ofertę na Święta Wielkanocne w Primavera Jastrzębia Góra >>

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas