23 czerwca 2021

Wakacje w 2021 roku z całą pewnością będą różnić się od wakacji, które pamiętamy z poprzednich lat. Odczują to nie tylko Polacy, ale mieszkańcy praktycznie każdego państwa. Nasz kraj jest na szczęście pełen nietuzinkowych miejsc, które mogą sprawić, że wakacje w ojczyźnie okażą się ciekawą alternatywą dla zagranicznych wojaży. Zobaczmy zatem, gdzie na wakacje w Polsce i dlaczego warto zorganizować wycieczkę objazdową właśnie do tych zakątków naszego kraju?

Gdzie na wakacje w Polsce – wycieczka objazdowa w Bieszczadach

Mało kto nie słyszał o popularnym ostatnio powiedzeniu „a może by tak wszystko rzucić i pojechać w Bieszczady?”. Cóż, nie trzeba niczym rzucać, ale wyjazd do najbardziej wysuniętego na południe regionu Polski faktycznie może być dobrym pomysłem na wakacje 2021. Bieszczady to przede wszystkim spokój, piękne widoki i niezapomniana atmosfera. Największą atrakcja są oczywiście góry i takie szczyty jak: Tarnica, Halicz, Smerek oraz Połonina Caryńska z popularnym schroniskiem „Chatka Puchatka”. Bieszczady to jednak znacznie więcej. Wybierając się w ten rejon, warto również odwiedzić m.in. Zaporę w Solinie, Rezerwat przyrody Sine Wiry, Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie i przejechać się Bieszczadzką Kolejką Leśną. Bieszczady to też atrakcyjne miejsce dla turystów, którzy po prostu nie mogą się powstrzymać od krótkiego wyjazdu za granicę. Region znajduje się bowiem zaraz obok granicy z Ukrainą i Słowacją, dlatego podczas pobytu można wybrać się w ukraińskie Karpaty lub na wycieczkę do Lwowa. Dobrym miejscem noclegowym dla dłuższego pobytu w Bieszczadach są Ustrzyki Dolne oraz Cisna.

Wybierz Trójmiasto

Z Bieszczad przenosimy się na drugi koniec Polski aż do… Trójmiasta. Taki pomysł na wakacyjne pozwala połączyć wyjazd nad morze i plażę wraz ze zwiedzaniem dużych miast oraz aktywnym życiem nocnym – Sopot latem nigdy nie śpi.  Jeśli szukasz pomysłu gdzie na wakacje w Polsce to Trójmiasto i okolica oferują atrakcje dla wszystkich turystów, niezależnie od ich upodobań. Będąc w Gdańsku, trzeba odwiedzić bardzo ważne miejsce dla Polskiej historii, a mianowicie Stocznie Gdańską wraz z Pomnikiem Poległych Stoczniowców i Europejskie Centrum Solidarności. Wszyscy odwiedzający chwalą sobie również gdańską Starówkę z posągiem Neptuna o Długim Targiem na czele. Bardzo ciekawą atrakcją są także Diabelski Młyn i Park Oliwski. Trójmiasto to jednak nie tylko Gdańsk.

W Gdyni turyści mogą cieszyć się bardzo popularnymi Skwerem Kościuszki i Molo Południowym. Podczas swojej wizyty nie można pominąć takich miejsc jak statek-muzeum „Dar Pomorza” i Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. W Gdyni znajduje się również bardzo ładna plaża otoczona licznymi barami i i atrakcjami dla turystów. Jeżeli chodzi o Sopot to najważniejszym „must-see” są oczywiście Molo, Krzywy Domek i Opera Leśna. Dzięki swojemu korzystnemu położeniu (w „środku” Trójmiasta) wycieczka objazdowa powinna zacząć się od rezerwacji noclegu w Sopocie.

Odkryj tajemnicze Mazury

Czy znajdzie się coś dla miłośników jezior, lasów i odpoczynku w nieco odizolowanych miejscach? Oczywiście! Wycieczka objazdowa po Mazurach może być najlepszym sposobem na spędzenie wakacji 2021. Z racji tego, że Mazury kojarzą się przede wszystkim z jeziorami, nie może ich zabraknąć podczas wyjazdu. Do najpiękniejszych i najbardziej lubionych jezior zalicza się m.in. Jezioro Kisajno, Jezioro Warnołty, Jezioro Jeziorak, Jezioro Piłakno. Warto również chociaż raz odwiedzić największe polskie jeziora, czyli Śniardwy i Mamry. Dla urozmaicenia swojego wyjazdu można zaplanować wycieczkę do Olsztyna i pięknego Pałacu w Drogoszach. Ciekawym miejscem jest również Piramida w Rapie (mauzoleum rodu Farenheid) na skraju Lasów Skaliskich. Miłośników historii i nie tylko z pewnością zainteresują miejsca związane z II Wojną Światową, Bunkry Mamerki i Wilczy Szaniec będą dla nich dużą atrakcją.

Gdzie na wakacje w Polsce w 2021 roku?

Odpowiedź jest prosta – Dolny Śląsk, Trójmiasto, Mazury, Małopolska! Turystyczny potencjał naszego kraju jest ogromny i częściowo nieodkryty. Często wybieramy wyjazdy za granicę i nie mamy czasu na zwiedzanie Polski. Wakacje 2021 to idealny moment, aby zorganizować wycieczkę objazdową po jednym z popularnych regionów kraju. Wycieczka objazdowa pozwala na odwiedzenie najważniejszych atrakcji, poznanie historii, spędzenie czasu aktywnie.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas