11 lutego 2024

Atrakcje turystyczne w Polsce - Gdańsk, Sopot, Gdynia

Trójmiasto to niezwykle rozwinięte i modne miejsce w Polsce, do którego o każdej porze roku przybywają turyści oraz przedsiębiorcy z całego kraju. Liczne muzea, lokale gastronomiczne, obiekty historyczne, hotele, międzynarodowe siedziby firm, zadbane plaże… Idealne połączenie miejskiej nowoczesności z kojącymi okolicznościami natury. Nawet jeśli planujecie urlop w bardziej oddalonych na północ miejscowościach, to atrakcje turystyczne w Polsce w tym regionie warto zobaczyć w pierwszej kolejności.

Atrakcje turystyczne w Polsce – Gdańsk

Stolica województwa pomorskiego to centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze. Na zwiedzanie Gdańska można przeznaczyć wiele dni, a i tak nie uda się odkryć jego wszystkich zalet. Pierwsze kroki turyści stawiają zazwyczaj na ulicy Długiej oraz Mariackiej, gdzie można podziwiać zrekonstruowanie po zniszczeniach wojny piękne kamienice. Ulica Długa biegnie od Złotej do Zielonej Bramy i jest częścią Traktu Królewskiego. Po drodze mija się Długi Targ, słynną fontannę króla mórz – Neptuna oraz Ratusz. Podczas spaceru nad Motławą można podziwiać panoramę tego wyjątkowego miasta. Przy Deptaku ujrzymy zabytkowe budynki mieszkalne i spichlerze, pływające statki i charakterystycznego „Żurawia”. Atrakcje turystyczne w Polsce to także muzea, a na terenie Gdańska są trzy, wyjątkowo godne uwagi. Nowoczesne Europejskie Centrum Solidarności”, poświęcone historii upadku komunizmu w Polsce i Europie, „Muzeum Bursztynu” oraz interaktywne „Muzeum II Wojny Światowej”.

Perła Bałtyku, czyli… Sopot

Najdłuższe drewniane molo w Europie (ponad 500 m) to symbol tego miasta i centralny punkt spotkań towarzyskich. To w jego pobliżu zlokalizowane są restauracje z kuchniami świata, bary, dyskoteki i stragany z pamiątkami. Na rozrywkowym „Monciaku” o każdej porze dnia i nocy jest mnóstwo turystów (i również tam znajduje się chętnie fotografowany „Krzywy Domek”). Za punkt widokowy posłuży stojąca na Placu Zdrojowym 30-metrowa latarnia. Jeśli pogoda nie pozwoli, by cieszyć się słońcem na spacerach lub plaży, kolejna atrakcja turystyczna w Polsce w Sopocie to Aquapark. Najstarszym zabytkiem tego miasta jest „Grodzisko”, czyli pozostałość po osadzie obronnej z VIII do X wieku. W skansenie obejrzymy ekspozycję o nazwie „Najstarsze dzieje Sopotu”, a jeśli dopisze szczęście – trafimy na festyn archeologiczno-historyczny i warsztaty dawnych rzemiosł.

Miasto z morza – Gdynia

Ostatnim elementem Trójmiasta jest Gdynia, której historia jest stosunkowo krótka (prawa miejskie otrzymała dopiero w 1926 roku). Nazywana „Perłą II Rzeczpospolitej” przeszła ogromną transformację z biednej wsi w szybko rozwijające się, bogate miasto portowe. Dlatego na liście atrakcje turystyczne w Polsce – Gdynia jest „Muzeum Miasta Gdyni” oraz „Muzeum Emigracji”. Na spacer polecamy rejony Skweru Kościuszki oraz al. Jana Pawła II, gdzie stacjonuje „Dar Pomorza”, a także nagrodzony odznaką Virtuti Military niszczyciel „Błyskawica”. Piękne dla oka krajobrazy oferuje dzielnica Orłowo, w której znajduje się wybudowane podczas I Wojny Światowej molo, Klif Orłowski oraz Park Kolibki. Dla małych odkrywców wyjątkowa atrakcja turystyczna w Polsce w Gdyni to interaktywne „Centrum Nauki Experyment”. Natomiast dla lubiących aktywność fizyczną i nieco adrenaliny polecamy „Adventure Park Kolibki” (park linowy, ścianki wspinaczkowe, paintaball, sprawnościowy plac zabaw, quady).

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas