2 stycznia 2024

Atrakcje turystyczne w Polsce – Rumia, Reda, Wejherowo

Podróżując samochodem z Trójmiasta do nadmorskich miejscowości położonych bardziej na północy, mijamy Rumię, Redę i Wejherowo. Nie są to wyjątkowo turystyczne miasta z wieloma atrakcjami turystycznymi w Polsce, ale również w tych okolicach znajdziemy interesujące obiekty. Warto zrobić tych kilka przystanków na trasie do Jastrzębiej Góry czy Łeby – dzieciaki będą zadowolone (i mamy nadzieję rodzice również!).

Pierwsza w naszym przewodniku… Rumia

Na ulicy Kosynierów znajduje się bardzo urokliwe miejsce, które podbije serca najmłodszych. „Lemur Park” to, jak sama nazwa wskazuje, dom futrzanych małpiatek, które w ostatnich latach stały się gwiazdami filmów animowanych. Pamiątkowa fotka z takimi zwierzątkami będzie ekscytującym momentem wakacji. Na terenie parku możecie wstąpić do interaktywnego ZOO lub „Osady Rycerskiej”, by postrzelać z łuku i poznać zwyczaje wojowników w zbroi. „Dino Room”, eksponaty z prehistorii oraz zabawa na „Farmie Rolnika” to dodatkowe atrakcje turystyczne w Polsce. Rumia ma też punkt widokowy na Górze Markowca, która jest dobrą lokalizacją na spacer lub przejażdżkę rowerem. Jadąc w kierunku Helu, następna w kolejności jest Reda. To małe, kaszubskie miasto zyskało w ostatnich latach nowoczesny Aquapark z mnóstwem atrakcji turystycznych. W Polsce Reda plasuje się w czołówce najlepszych miejsc do wodnych szaleństw. Oprócz basenów i zjeżdżalni (jedna z prawdziwymi rekinami!) są tu różnego rodzaju sauny, gabinety SPA, Papugarnia i Gadoland. W takim centrum rodzinnym spędzicie nawet cały dzień i na pewno nie będziecie się nudzić.

Park Ewolucji i Osada Słowiańska

Gdy już odpoczniecie po wielu godzinach wrażeń, spróbujcie czegoś innego. Cofnijcie się w czasie, by spotkać dinozaury i przejechać się pojazdami, które posiadali Flinstonowie. „Park Ewolucji” w Sławutówku da Wam taką możliwość! Jest tam też Sfinks (w skali 1:3), prehistoryczne kino i „Świat Człowieka Pierwotnego”. Trudno wyobrazić sobie lepszą atrakcję turystyczną w Polsce niż ta 10 kilometrów od Redy. Nie tylko bawi, ale i uczy, co dla dzieciaków będzie wielką wartością. Pozostając w temacie miejsc, które zapoznają najmłodszych z historią, a przy okazji oferują świetną rozrywkę, przenieśmy się do Sławutowa, zaledwie 5 km Parku Ewolucji. Chcecie odwiedzić średniowieczny gród? Nie ma problemu! „Osada Słowiańska Sławutowo” zaprasza Gości w swe (nie)skromne progi. W towarzystwie rzemieślników (m.in. garncarza, tkaczki, piekarza) przejdziecie ścieżkę edukacyjną o czasach IX-X wieku. Zobaczycie stare domy i ich mieszkańców oraz prace twórców ludowych. Za dodatkową opłatą weźmiecie udział w warsztatach rzemieślniczych (np. pieczenia podpłomyków, filcowania).

Ostatnie dwie atrakcje turystyczne w Polsce (Wejherowo), które znajdą się w tym wpisie to: „Kalwaria Wejherowska” oraz „Pałac Przebendowskich/Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej”. Szlak kalwaryjski o długości 4,6 km to szczególne miejsce dla pielgrzymów, którzy przybywają tu z całego kraju. Nie trzeba jednak być osobą wierzącą, aby udać się z mapą po tym terenie i spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Zachęcamy również do odwiedzin pałacu oraz mieszczącego się w budynku muzeum. To tam poznacie kulturę kaszubską oraz dzieje piśmiennictwa, a także obejrzycie zabytki muzyczne i dzieła lokalnych artystów. Tę atrakcję turystyczną w Polsce warto odwiedzić, by nieco lepiej zrozumieć historię tego interesującego, pomorskiego regionu.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Wymagana zgoda
Dołącz do nas