26 marca 2023

Rodzinny pobyt w Jastrzębiej Górze to nie tylko plażowanie i kąpanie się w morzu. Choć zarówno dzieci, jak i dorośli uwielbiają odpoczywać w taki sposób, wakacje to czas, by brać udział w różnych aktywnościach. Warto poznać inne alternatywy, jeśli pogoda nie będzie sprzyjała wylegiwaniu się na słońcu. Poznajcie ciekawe atrakcje dla dzieci – Jastrzębia Góra i jej najbliższe okolice ma ich wiele! I nie tylko najmłodsi będą zadowoleni.

Atrakcje dla dzieci (Jastrzębia Góra)

Nadmorska miejscowość z najbardziej wysuniętym punktem na północ Polski zachwyca swą naturą. Oprócz szerokich plaż i wysokiego, klifowego wybrzeża, można spacerować po rozległych terenach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Nie ma mowy o monotonii krajobrazów, a nieco górzyste ukształtowanie terenu docenią wielbiciele sportu. Atrakcje dla dzieci Jastrzębia Góra ma również liczne. Budowanie budowli z piasku i łapanie fal to nie jedyna rozrywka. Jak rodzina może tu spędzać czas w letnim sezonie? Zacznijmy od „Placu Zabaw” – Wesołego Miasteczka na ulicy Rozewskiej 2 (niedaleko „Domu Whisky”). Znajdują się tu m.in.: pontony wodne i elektryczne, łódki indiańskie, bungee-tramp, samochodziki, karuzele. W Atrakcje dla dzieci Jastrzębia Góra to również „Bliza Park”, a w nim „Park Miniatur Latarni Morskich” oraz „Dom do góry nogami”. Jeden bilet wstępu upoważnia do skorzystania z tych dwóch, turystycznych rozrywek. Dla całej rodziny polecamy „Muzeum Figur Woskowych” na Promenadzie Światowida. Kto nie chciałby zrobić sobie pamiątkowej fotki z (na przykład) Hugh Jackmanem, Robertem Lewandowskim, Kapitanem Jackiem Sparrow czy Lady Gagą? Osobistości z pierwszych stron gazet, gwiazdy kina, muzyki i sportu czekają na Wasze odwiedziny. To nie wszystkie atrakcje dla dzieci. Jastrzębia Góra posiada Latarnię Morską w Rozewiu oraz „Motylarnię” z egzotycznymi okazami motyli z całego świata.

Władysławowo i najbliższe okolice

Jeśli wystarczy Wam urlopowego czasu, aby skorzystać z większej ilości atrakcji dla dzieci, Jastrzębia Góra to nie jedyne, godne polecenia miejsce. „Lunapark Sowiński” we Władysławowie zapewni ubaw i dreszczyk adrenaliny dla małych i dużych. Na terenie o pow. 2 ha znajdują się przeróżne karuzele, kolejka górska „Tajfun”, nadmuchiwany tor przeszkód, strzelnica, kino 9D, Sky Flyer i wiele innych. „Aleja Gwiazd Sportu” to natomiast miejsce, które honoruje zasłużonych dla polskiego sportu zawodników i wybitnych szkoleniowców. Własne spiżowe gwiazdy oprawione w granitowych płytach mają m.in.: Andrzej Gołota, Wojciech Fortuna, Jerzy Kukuczka, Anita Włodarczyk. Ostatnią na liście atrakcji dla dzieci (Jastrzębia Góra i okolice) w naszym zestawieniu jest: „Park Ewolucji” (Sławutówko 14). To w tym miejscu zabawa łączy się z edukacją na temat najstarszych dziejów świata (od Wielkiego Wybuchu do epoki starożytności). Pojazdy Flinstonów, kino prehistoryczne, Ścieżka Dinozaurów, Piramida/Egipt Show i jeszcze więcej czeka na małe mądrale.

Miejsce na rodzinny pobyt w Jastrzębiej Górze

Ważną kwestią podczas rodzinnego wyjazdu jest także odpowiedni wybór obiektu noclegowego. Najlepiej spędzić urlop w takim, który oferuje na miejscu atrakcje dla dzieci. Jastrzębia Góra posiada kilka takich kompleksów z rozbudowaną infrastrukturą, ale najbardziej znanym jest Primavera Jastrzębia Góra. To tutaj znajduje się „Park Wodny” ze zjeżdżalnią, basenami i akcesoriami do pływania, salon gier z cymbergajem i innymi maszynami, „Playland” oraz zewnętrzny plac zabaw. Dodatkowym udogodnieniem są animacje, czyli tematyczne zajęcia artystyczne, ruchowe, edukacyjne (6 dni w tygodniu przez cały rok!). Więcej informacji: Atrakcje dla dzieci Jastrzębia Góra Primavera.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas