29 października 2023

Pierwsza wizyta w SPA: jak się przygotować? Co założyć?

Odprężający masaż olejkiem, zabieg liftingujący na twarz, rytuał nawilżający na całe ciało – wizyta SPA odpowiada na różnorodne potrzeby. Na wakacje wybieramy obiekty wypoczynkowe ze strefą Wellness i SPA, kupujemy sobie (lub innym) w prezencie „voucher” na wybrany zabieg. Mamy potrzebę dopieszczenia swojego ciała oraz skosztowania chwili relaksu. Jeśli czeka nas dopiero pierwsza wizyta w SPA, możemy się przed nią lekko denerwować. Przygotowanie do SPA nie wymaga od nas posiadania specjalistycznej wiedzy na temat zabiegów, ale dobrze jest zapoznać się z regulaminem miejsca.

Jak przygotować się do wizyty w SPA?

Wybierając gabinet, najczęściej kierujemy się jego lokalizacją, ofertą, rekomendacjami. Chcemy trafić jak najlepiej, aby uzyskać oczekiwanie rezultaty. Dla niektórych wizyta w SPA hotelowym podczas urlopu to pierwsza okazja, aby skorzystać z bogactwa zabiegów pielęgnacyjnych. Co zabrać do SPA, jak się przygotować, o czym warto wiedzieć? Dobrą praktyką jest przeczytanie regulaminu oraz sekcji „FAQ” („Najczęściej zadawanych pytań”), które zazwyczaj można znaleźć na stronie internetowej obiektu. Przygotowanie do SPA będzie nieco inne, jeśli korzystamy z niego tam, gdzie nocujemy. Na pewno jest to komfortowa sytuacja i pozwala na zrelaksowanie się w jeszcze większym stopniu. Nie musimy tracić czasu na dojazdy, wracać do codzienności w pośpiechu, brać ze sobą własnego szlafroka/ubrań na zmianę, pakować kosmetyków. Wizyta w SPA hotelowym bardzo często nie ogranicza się tylko do wybranego zabiegu. W obiektach z rozwiniętą infrastrukturą można również skorzystać ze strefy basenowej, jacuzzi, sauny, siłowni. Nie trzeba zastanawiać się, jak się ubrać do SPA w hotelu, w którym spędzamy pobyt. Wystarczy bielizna oraz szlafrok i jednorazowe klapki, które dostaniemy w recepcji. Warto spytać w momencie rezerwacji zabiegu, czy można wziąć je wcześniej do pokoju i oddać po wizycie.

Przygotowanie do SPA – podstawowe informacje

Jeśli nie wiesz, jak się przygotować do wizyty w SPA, zadaj pytania obsłudze. Dowiedz się, na czym konkretnie będzie polegać zabieg, czy są przeciwwskazania, co można robić przed/po (np. unikać opalania, depilacji). Należy poinformować terapeutę o: przebytych urazach, dolegliwościach zdrowotnych, alergiach, terminie miesiączki, ciąży, planowanych (innych) zabiegach w krótkim odstępie czasu. Przed pierwszą wizytą w SPA dobrze wiedzieć, że najczęściej jest to strefa ciszy i tylko dla dorosłych. Najlepiej przybyć około 15 minut wcześniej, aby wypełnić kwestionariusz (nasze dane osobowe, kontaktowe oraz oświadczenie o stanie zdrowia). Ręcznik czy szlafrok nie będzie nam potrzebny, ale jeśli chcielibyśmy wykąpać się po zabiegu (np. po masażu olejkiem), spytajmy wcześniej o taką możliwość. Dostęp do prysznica i podstawowe kosmetyki (żel pod prysznic, szampon) nie jest standardem w małych obiektach. Pod tym względem wizyta w SPA hotelowym jest na pewno bardziej komfortowa.

Najlepiej… naturalnie i na luzie!

Efektywność niektórych zabiegów może zależeć od wcześniejszego przygotowania ciała. Czasem warto wykonać dokładny peeling, usunąć owłosienie, pić większą ilość wody w poprzedzających dniach, skorzystać z sauny. Jak jeszcze przygotować się do wizyty w SPA? Najlepiej wziąć odświeżający prysznic „przed” oraz zmyć z twarzy makijaż. Zabiegi lecznicze i o działaniu „energetyzującym” powinny być wykonywane w pierwszej połowie dnia, relaksujące – wieczorem. Zaplanuj swój dzień tak, aby nigdzie się nie śpieszyć i nie załatwiać stresujących spraw. Nastaw się na czas relaksu i odpoczynku od codziennych wyzwań. Co zabrać do SPA, aby było to wspaniałe doświadczenie? Odpowiedni nastrój, który pozwoli Ci skoncentrować się tylko na swoich doznaniach i potrzebach.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas