21 grudnia 2018

Sekretem dobrze poprowadzonego szkolenia jest nie tylko przygotowanie merytoryczne, ciekawa prezentacja i zdolności interpersonalne. Nawet najbardziej utalentowany mówca nie będzie w stanie osiągnąć sukcesu bez odpowiedniego zaplecza. Wyposażenie sali konferencyjnej ma ogromny wpływ na odbiór prezentowanych treści przez uczestników. Dlatego wybierając miejsce szkolenia koniecznie trzeba przyjrzeć się szczegółom oferty preferowanej sali konferencyjnej nad morzem, czy w innej ciekawej lokalizacji.

Wyposażenie sali konferencyjnej

Organizatorzy imprez biznesowych często zastanawiają się nad wieloma atrakcyjnymi miejscami, gdzie można miło spędzić czas po szkoleniu. Trzeba jednak przede wszystkim wziąć pod uwagę parametry techniczne samego wnętrza hotelu konferencyjnego. Każda sala konferencyjna nad morzem, czy gdziekolwiek indziej, musi umożliwiać prelegentom przeprowadzenie wystąpienia w wybranej formie. Niezbędny jest sprzęt multimedialny, tj. rzutnik i duży ekran. Układ sali powinien pozwalać wszystkim widzom na wygodne oglądanie prezentacji. A przy licznych grupach wskazane jest posługiwanie się jednym lub kilkoma mikrofonami. Niezależnie od tego, czy planowane jest szkolenie czy konferencja branżowa, standardem jest obecnie wyposażenie sali konferencyjnej w dostęp do internetu bezprzewodowego. Uczestnicy podczas wielogodzinnego spotkania zazwyczaj korzystają z urządzeń mobilnych i komputerów przenośnych. Koniecznością jest więc również zagwarantowanie dużej liczby gniazdek elektrycznych, najlepiej z dodatkowymi wejściami USB. Muszą być optymalnie rozmieszczone w podłodze sali, by każdy mógł mieć do nich łatwy dostęp oraz by kable nie stwarzały zagrożenia dla przechodzących.

Wielkość sali konferencyjnej

Nie mniej ważny od wyposażenia sali konferencyjnej jest jej rozmiar. Powierzchnia powinna być dostosowana do ilości przewidywanych uczestników spotkania. Od tego zależy też układ sali oraz ustawienie krzeseł i stołów. Wszyscy muszą mieć zapewnione komfortowe warunki oraz dobrą widoczność prezentowanych materiałów. Opłaca się wybierać centra konferencyjne posiadające wiele sal różnych wymiarów lub dużą salę z możliwością podziału na mniejsze pomieszczenia. Przydaje się to podczas formuły spotkań wykład+warsztaty grupowe. Istotna jest też wysokość sali, dostęp do światła i możliwość pełnego zaciemnienia. Konferencje mogą mieć bardzo różny charakter zależnie od branży. Nieraz celem prezentacji jest przedstawienie nowych produktów, rozwiązań czy nowinek technologicznych, np. nowego modelu samochodu. Wówczas sala musi być wystarczająco przestronna i dostosowana do wprowadzenia wewnątrz pojazdu.

Konferencje to jednak nie tylko prezentacje i warsztaty. Równie ważna jest organizacja przerw i czasu wolnego po spotkaniu. Hotel konferencyjny powinien być wyposażony nie tylko w komfortowe sale i najnowszy sprzęt. W bliskim sąsiedztwie sali musi znajdować się foye lub patio, gdzie można zorganizować przerwę kawową. Dużym atutem jest również mnogość atrakcji dodatkowych zapewnianych przez centrum biznesowe. Warto wybierać takie sale konferencyjne nad morzem, lub z innym pięknym widokiem, dzięki czemu uczestnicy będą mogli wypocząć i spokojnie porozmawiać w miłej atmosferze. A jeżeli do tego wszystkiego dodamy profesjonalną i zaangażowaną obsługę – sukces mamy murowany.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Wymagana zgoda
Dołącz do nas