7 stycznia 2019

Jak przełożyć pracę Twoich współpracowników na sukces? Jednym z kluczowych elementów jest zdrowie. Idąc za ciosem, zdrowy pracownik jest bardziej zadowolony i bardziej wydajny. Dlatego właśnie coraz większą popularność zdobywa w Polsce corporate wellness. Możemy powiedzieć, że jest to zarządzanie poprzez tworzenie kultury zdrowego przedsiębiorstwa. Koncepcja ta powstała w latach 50. ubiegłego stulecia w Stanach Zjednoczonych. Zakłada utrzymanie dobrostanu i harmonii na czterech płaszczyznach: ciało, umysł, duch i emocje. Uwzględnienie tych obszarów pozwala na polepszenie stanu zdrowia, zwiększenie satysfakcji z życia, zwiększenie wewnętrznej siły i motywacji.

Firma, która szerzy wartości wellness będzie zatem miejscem, w którym klimat pracy stwarza warunki do pełnego zintegrowania z organizacją. Integrację rozumieć możemy jako prawdziwe oddanie i związanie się z wartościami reprezentowanymi przez daną firmę. Przedsiębiorstwo zapewniając warunki do wewnętrznej motywacji pracownika zyskuje nie tylko dobre wyniki w stawianych przez nie celach, ale przede wszystkim zgrany i sprawnie funkcjonujący zespół współpracowników.

Najpopularniejsze działania, jakie firmy podejmują w celu podwyższenia komfortu pracy to m.in. pakiety medyczne, pakiety multisport, czy działania związane z ergonomią na stanowisku pracy.

Zwrócenie uwagi na potrzeby pracownika skutkuje zwiększeniem motywacji i jego rosnącym zaangażowaniem. Zadowolenie z pracy przekłada się również na dobre opinie, które pracownicy przekazują dalej (współpracownikom, rodzinom, klientom) tworząc tym samym dobry PR przedsiębiorstwa.

Wdrażanie koncepcji corporate wellness może nie być z punktu widzenia pracodawcy proste, ponieważ każda struktura organizacji rządzi się swoimi prawami. Jednakże zaszczepianie prozdrowotnych koncepcji niesie ze sobą szereg korzyści materialnych i pozamaterialnych. Od wyjazdów integracyjnych w duchu wellness, przez wprowadzanie zdrowego żywienia w firmowych bufetach, czy zachęcając do wspólnych ćwiczeń jogi – wszystko to jest podwaliną kształtu, w jakim przyszłość coraz częściej witać będzie w każdej szanującej się organizacji.

W Primavera kładziemy duży nacisk na to, aby nasi goście regenerowali się w harmonii duchowej i fizycznej – w duchu corporate wellness. Dlatego właśnie jesteśmy uznawani za najlepszy nadmorski obiekt hotelowy.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas