1 lipca 2021

Wybuch pandemii koronawirusa spowodował utrudniania w działalności wielu branż i zmusił wielu do poszukiwania alternatywnych metod zarobkowania lub przebranżowienia się. Pandemiczna rzeczywistość pokazała społeczeństwu, jak istotne jest stałe podnoszenie swoich kompetencji i kwalifikacji zawodowych. Jak głosi znane porzekadło: na naukę nigdy nie jest za późno. W dobie koronawirusa znacznie doceniono rolę nauki zdalnej, pełnionej przez szkolenia online, które odbywały się bez względu na wprowadzane przez rząd obostrzenia.

Szkolenia online godne uwagi 

Mnogość dostępnych szkoleniowych platform Internetowych oraz zajęć może dezorientować. Szeroki wachlarz tematów szkoleniowych to jednak gwarant, że kursy i szkolenia zostaną odpowiednio dobrane względem potrzeb. W zależności od możliwości finansowych można zdecydować się na specjalistyczne lub darmowe szkolenia online. Na jakie kursy warto postawić, chcąc podnieść swoje kompetencje, przebranżowić się lub nabyć umiejętności przydatne do zarobkowania?

Nauka zdalna języków obcych 

Opanowanie nowego języka oraz doskonalenie już posiadanych umiejętności lingwistycznych przedstawia się korzystnie w oczach obecnych, jak i przyszłych pracodawców. Zważywszy na umiędzynarodowienie angielskiego opłacalnym jest zapisanie się na kursy i szkolenia, które sprawią, że w sposób biegły można będzie porozumiewać się w tym języku. Swoją uwagę warto także zwrócić na języki niszowe np. chiński, arabski. Ich znajomość pomaga wyróżnić się na rynku pracy, ponieważ wciąż niewiele osób się nimi posługuje. A w niektórych branżach to duży plus. Nauka języka przez Internet jeszcze szczególnie polecana, ponieważ daje nam możliwość rozmowy z native speaker’ami. A tak najlepiej i najszybciej jest się uczyć! Darmowe szkolenia online z języków oraz materiały dydaktyczne oferowane są na stronach internetowych np. Ioecsen.com, Busuu.com, e-ang.pl.

Cenione szkolenia online – programowanie 

Nieustanny postęp technologiczny sprawia, że w branży IT stale tworzone są nowe stanowiska pracy zarówno w systemie pełnoetatowym, jak i jako praca dorywcza. Aby otrzymać dobrą posadę i otrzymywać godne wynagrodzenie wcale nie trzeba skończyć specjalistycznych studiów. Nauka zdalna w dziedzinie IT w czasie pandemii wzniosła się na wyższy poziom i obecnie stosowne kompetencje można nabyć poprzez odpowiednie kursy i szkolenia. Najbardziej popularne są te, które kształcą w zakresie języków programowania, np. HTML, Java, C, C+++ lub Python.

Darmowe szkolenia online oferują witryny takie, jak:

  • Codecademy.com
  • CodeCombat
  • CodeAvengers.com

Nauka zdalna copywritingu 

Kolejną prężnie rozwijającą się branżę stanowi Content Marketing, SEO oraz copywriting. Osoby kreatywne, posiadające tzw. „lekkie pióro”, swojej ścieżki zawodowej szukać mogą właśnie przy tworzeniu treści sprzedażowych, promocyjnych. Umiejętność tworzenia haseł reklamowych, artykułów, pisania angażujących postów w social mediach to obecnie poszukiwane zdolności. Osoby, które lubią analizować dane i wyciągać z nich wnioski odnajdą się w pozycjonowaniu stron internetowych (SEO). Powyższych umiejętności można nauczyć się poprzez darmowe szkolenia online oferowane m.in. przez Macieja Wojtasa, Kuźnię Sieci oraz Akademię Google.

Internet to kopalnia wiedzy

Dobrą praktyką jest także rozpoczęcie nauki nowego tematu od przerobienia darmowych materiałów dostępnych w Internecie. Specjalistyczne blogi, dedykowane kanały na YouTube, profile w social mediach to kopalnia wiedzy z każdej dziedziny. Już kilkanaście godzin poświęconych na zainteresowanie danym tematem, pomoże zorientować się, czy warto inwestować pieniądze w darmowe/płatne szkolenia online. W sieci można znaleźć bardzo dużo wartościowych treści oraz zainspirować się do poszerzania (lub zdobywania) umiejętności. 

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Wymagana zgoda
Dołącz do nas