21 listopada 2019

Prezent na święta dla pracownika? Nadchodzi wyjątkowy czas, nie tylko z powodu specjalnego nastroju, spotkań z najbliższymi oraz wszechobecnych dekoracji świątecznych. Pracodawcy nie znajdą lepszej okazji, by w miły sposób podziękować swoim pracownikom za ich dotychczasowe wysiłki. Oprócz bonusów i premii przyznawanych okazjonalnie za efektywność pracy, warto podarować przemyślany prezent na święta.

Prezent dla pracownika trudno zaliczyć do którejś z kategorii rozliczeń. Stwierdzenie, że największą wartością każdej firmy są pracownicy, nie powinno pozostawać jedynie zwykłym truizmem. Pracodawcy powinno zależeć na tym, by podwładny czuł się związany z miejscem pracy i zawsze dawał z siebie maksimum aktywności i kreatywności. Jeśli uda się w miejscu zatrudnienia wytworzyć więź i poczucie bycia prawdziwym zespołem, na wzór relacji rodzinnych, opłaca się to wszystkim stronom. Tym bardziej w czasach dobrej koniunktury, gdy dobrego, sumiennego pracownika z inicjatywą szuka się nie tylko ze świecą, ale nawet stuwatową żarówką.

Jak najlepiej podziękować dobremu pracownikowi?

Spójrzmy na to z punktu widzenia drugiej strony. Nie ma chyba człowieka, który pozostałby obojętny na próbę nawiązania nieco bliższych stosunków (które jednak nie muszą oznaczać naruszenia podstawowej relacji szef – podwładny). Nawet drobny gest zostanie pozytywnie odebrany i zapamiętany. Dlatego warto wykorzystać do tego dobry moment i poprzez prezent na święta powiedzieć pracownikom: „Dziękuję, doceniam Wasze zaangażowanie, zależy mi na dalszej współpracy”.

Prezent dla pracownika to dodatkowa motywacja, która wcale nie musi oznaczać ogromnych kosztów. Zorganizowanie firmowego spotkania świątecznego, upominki i podziękowania to wprowadzenie do służbowych rygorów naturalnej, rodzinnej aury, która właśnie w grudniu powinna choć na chwilę zagościć w każdym zespole. Pozostaje jednak najważniejsza kwestia: jaki pomysł na prezent na święta będzie najlepszy?

O czym warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na prezent na święta dla pracownika?

Sprawdzonym i bezpiecznym sposobem może być nagroda finansowa, wręczona na takim świątecznym spotkaniu w formie listu-dyplomu i przelewu na konto. Jednak to, co dobre przy jubileuszach i premiach, lepiej zastąpić czymś niepowtarzalnym i wyjątkowym. Tak jak w domu – najbardziej cieszą prezenty wymagające starań i wiedzy o upodobaniach danej osoby. Warto więc w luźnych rozmowach, także za pośrednictwem innych członków personelu, dowiedzieć się o pasjach i marzeniach pracownika, by dobrać do niego prezent na święta. Przyjeżdża do pracy motocyklem? Można zaopatrzyć go w niebanalny gadżet, na przykład wyjątkowy kask. Weekendy spędza w siodle? Na pewno przyda się coś z akcesoriów do końskiej pasji. Każdy długi weekend i urlop to wyprawa w góry? Katalogi producentów sprzętu są wyjątkowo obfite. Jednak co zrobić, gdy nie uda się zebrać dokładnego wywiadu? Albo pracownik nie ma zdeklarowanego hobby? Wówczas można wpaść w pułapkę pt. „nietrafiony prezent na święta”. Jednak na to też można znaleźć sposób.

Voucher na prezent – optymalne rozwiązanie

Okres bożonarodzeniowy to czas dla siebie i rodziny, więc niezawodny pomysł na prezent na święta powinien być związany z relaksem, wypoczynkiem, odprężeniem. Taki prezent ucieszy każdego, zwłaszcza gdy zostanie wręczony w miejscu pracy. To czytelny sygnał: „Dziękujemy, dbamy o Twoje samopoczucie i zdrowie, jesteś kimś ważnym dla naszej załogi”. Jak zabrać się za przygotowanie takiego prezentu? W zależności od wieku, upodobań oraz budżetu możemy wybrać voucher pobytowy, na przykład weekend dla dwojga w jakimś urokliwym miejscu lub spersonalizowany krótki pobyt dla jednej osoby. Warto zainwestować również w voucher kwotowy, czyli coś w rodzaju karty podarunkowej z konkretną kwotą (100, 300, 500 zł), za którą można opłacić wybrane atrakcje w wybrany obiekcie oferującym szeroki zakres atrakcyjnych usług (profesjonalne zabiegi SPA, kolacja w restauracji, udział w zajęciach sportowych, relaks w saunach). Taka karta podarunkowa daje pracownikowi możliwość wyboru i dostosowaniu prezentu do swoich potrzeb. Można też podarować voucher na prezent-niespodziankę z konkretną, atrakcyjną usługą: przejażdżka super autem, masaż gorącymi kamieniami, głęboki relaks w odcięciu od wszelkich bodźców sensorycznych „floating”. Taka opcja ma szansę pozytywnie zaskoczyć pracownika oraz podarować mu nowe doświadczenie, które mile zapamięta na bardzo długo…

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas