28 października 2020

W obecnej sytuacji epidemiologicznej, praca zdalna stała się w wielu branżach koniecznością i dużym ułatwieniem w pełnieniu obowiązków z zachowaniem bezpieczeństwa. Wykonujemy wszystkie czynności tak, jak w biurze, nie musząc przy tym ruszać się z domu (a nawet z łóżka). Dla wielu osób praca online w domu jest małym „marzeniem”- nie marnować czasu na dojazdy do pracy, pracować bez stresu. Jednak po pewnym czasie nawet wśród największych zwolenników spędzania czasu w domowym zaciszu, izolacja daje się we znaki. Pojawiają się wtedy w głowie myśli o wyjeździe, byle z dala od znanych (i nużących) czterech kątów.

Workation, co to?

Workation, oznaczający wakacje w czasie pracy, zyskuje coraz większą popularność wśród freelancerów i ludzi, którzy do wykonywania obowiązków potrzebują głównie komputera i Internetu. Należy zaznaczyć, że nie jest to praca zdalna w czasie urlopu, a urlop w czasie pracującym. Oczywiście zależnie od wykonywanej pracy i obranego stanowiska, gdyż wśród freelancerów terminologia wakacji jest bardzo zróżnicowana.

W przypadku, kiedy obowiązki służbowe pełnimy w ramach pracy na etacie w firmie, a nasze zajęcia możemy wykonywać poza biurem, opcja workation może być realna. Informujemy pracodawcę, że pełnimy swoje obowiązki służbowe normalnie, jednak w ciekawym i atrakcyjnym dla nas miejscu.Praca online w domu?

Oczywiście nie musimy od razu wyjeżdżać na drugi koniec świata, żeby skorzystać z możliwości jakie daje nam praca zdalna. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, biurowce na nowo pustoszeją i nakłaniają pracowników do przejścia na tryb mobilny. To daje ogromne możliwości, gdyż nie musimy siedzieć przecież w naszym mieszkaniu. Możemy sami rozpocząć workation, na przykład wynajmując domek w górach bądź nad morzem. Jest to dalej praca online w „domu”, tyle że gdzieś w urokliwym miejscu. Po skończeniu wypełnieniu wszystkich służbowych obowiązków, możemy przedzierać się przez górskie szlaki lub spacerować po plaży. To na pewno bardziej atrakcyjne niż powtarzalne zajęcia dnia codziennego.

W związku z panującą sytuacją, jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na stres. Długotrwałe siedzenie w jednym miejscu nie dla wszystkich jest komfortową opcją. Możliwości jakie daje nam praca zdalna są naprawdę ogromne. Nawet wyjazd do rodzinnej miejscowości, czy na wieś do naszych bliskich pozwoli nam odetchnąć na chwilę i naładować baterie. Wiele osób decyduje się na wynajęcie prywatnego domku w ustronnym miejscu lub skorzystanie z bardziej zorganizowanych ofert wypoczynkowych. Wyjazd nad morze lub w góry z rodziną do obiektu z zapleczem rozrywkowym, daje możliwość spędzenia atrakcyjnego czasu bez wykorzystywania urlopu.

Praca zdalna i wakacje w jednym

Jednak nawet pomimo pandemii, mamy możliwość wyjazdu za granicę w ramach workation. Jeśli zaplanujemy wjazd mądrze, możemy cieszyć się kilku tygodniowym, a może nawet miesięcznym pobytem w pobliżu piaszczystej plaży. Praca zdalna umożliwia działanie na całym świecie, nawet w miejscach trudno dostępnych (o ile Internet miał tam dojście przed nami). Warto wykorzystać takie rozwiązanie, aby zapewnić sobie większy komfort psychiczny i oddech od rzeczywistości…Nawet jeśli to tylko kilkudniowy wyjazd na pobliską działkę.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Wymagana zgoda
Dołącz do nas