Okres oczekiwania na urodzenie dziecka to duże obciążenie dla organizmu oraz psychiki kobiety. Zmiany zachodzące w ciele, burza hormonów i huśtawki nastrojów dają się we znaki. Warto wówczas poświęcić więcej czasu na zadbanie o siebie pod każdym względem. Zabiegi pielęgnacyjne ciała oraz odprężające rytuały to jedne z ulubionych sposobów na poprawę dobrostanu. Wizyta w SPA dla kobiet w ciąży to ogromna i bezpieczna przyjemność, pod warunkiem, że skonsultujesz ją z lekarzem prowadzącym i doświadczonym terapeutą.
Zanim zapiszesz się na zabieg, najpierw udaj się do lekarza, który monitoruje przebieg ciąży. Nie zawsze otrzymasz zgodę, ponieważ każda ingerencja w ciało (nawet tak przyjemna, jak relaksujący dotyk) może mieć znaczenie dla zdrowia mamy i dziecka. SPA dla ciężarnej jest dozwolone w większości przypadkach, ale najlepiej poczekać na drugi trymestr. Pierwsze trzy miesiące to czas prawdziwej rewolucji dla organizmu. Najważniejsze jest prawidłowe zagnieżdżenie się oraz stabilny rozwój zarodka. Skóra rozciąga się, staje się bardziej wrażliwa i skłonna do alergii, maleje odporność na ból, woda nadmiernie gromadzi, a stawom robi się coraz ciężej. Jakie zabiegi SPA w ciąży będą nie tylko bezpieczne, ale również korzystne dla ciała i samopoczucia? Zapytaj wykwalifikowanego terapeutę, który ma wiedzę i doświadczenie. Nie wszystkie z pozoru łagodne masaże, oczyszczające peelingi czy zabiegi ujędrniające są dozwolone.
Jeśli szukasz najlepszego SPA dla kobiet w ciąży, to wybierz takie, które oferuje możliwość popływania w basenie. Nawet pół godziny poruszania się w wodzie, może rozluźnić mięśnie, zmniejszyć ból kręgosłupa, uspokoić myśli. Pływanie jest najzdrowszą formą wysiłku fizycznego także dla przyszłych mam. UNIKAJ seansów saunowych oraz gorących kąpieli (powyżej 37°C) w jacuzzi! Kiedy skóra się rozgrzewa, naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, jednocześnie zmniejszając ukrwienie łożyska. Może mieć to negatywny wpływ na zdrowie płodu. Zakazane SPA w ciąży to również między innymi: zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych i prądów, peelingi chemiczne i kawitacyjne, makijaż permanentny, botoks, „wampirzy” lifting. Nie wszystkie masaże (np. sportowy, tajski, ujędrniający) będą dozwolone. Długie leżenie w pozycji na brzuchu oraz intensywny dotyk (szczególnie okolic brzucha) jest ryzykowane.
Masaż relaksacyjny (w pozycji na boku) to chyba najczęściej rezerwowany zabieg SPA dla ciężarnej. Pomaga rozładować napięcia mięśniowe oraz złagodzić bóle pleców, barków, szyi, kręgosłupa. A w połączeniu z aromaterapią (UWAGA – niektóre olejki eteryczne są niebezpieczne!) doskonale zniweluje stres i poprawi samopoczucie. SPA w ciąży do również naturalne i delikatne peelingi całego ciała, niektóre zabiegi nawilżające i oczyszczające na twarz oraz te ujędrniające skórę. Wzrost wagi oraz rosnący brzuch napinają skórę, co bardzo często prowadzi do jej pękania i powstawania niechcianych rozstępów. O konkretne polecenia zapytaj specjalistę, który będzie umawiał Cię na zabieg.
Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra