21 sierpnia 2023

Koreańska pielęgnacja twarzy jest już od kilku lat popularną metodą codziennej, domowej pielęgnacji. Europejki zaczęły naśladować zasady stosowane przez Koreanki, które słyną w świecie ze zdrowej, jasnej i pełnej blasku cery. Pielęgnacja twarzy na wzór koreański spopularyzowana została także dzięki książce „Sekrety urody Koreanek”. W tym artykule opowiemy na czym polega ta metoda, jakie są poszczególne etapy pielęgnacji, jakie kosmetyki do twarzy należy stosować oraz jakie efekty przynosi koreańska pielęgnacja twarzy.

Koreańska pielęgnacja twarzy – 10 etapów

Koreanki traktują pielęgnację twarzy jak codzienny rytuał, a nawet składową filozofii zdrowego życia. Azjatki opracowały schemat czynności pielęgnacyjnych w 10 krokach, które powinno się wykonywać każdego dnia. Oto poszczególne etapy:

Krok 1 – oczyszczanie skóry

Koreanki stosują do oczyszczania skóry tłuste olejki, które doskonale usuwają makijaż, sebum i zanieczyszczenia, nie wysuszając nadmiernie skóry i nie naruszając warstwy lipidowej naskórka. Zazwyczaj stosuje się olejki myjące wzbogacone w emulgatory, dzięki czemu można je zmyć z twarzy wraz z zanieczyszczeniami przy pomocy wody.

Krok 2 – oczyszczanie produktem na bazie wody

Koreańska pielęgnacja twarzy przewiduje na tym etapie zastosowanie żeli lub pianek do mycia twarzy. Pierwszy i drugi etap oczyszczania powinien skutecznie usunąć makijaż i zabrudzenia, ale także wolne rodniki, które przyspieszają procesy starzenia.

Krok 3 – peeling/złuszczanie

Azjatki wykonują peeling nawet codziennie stosując do tego bardzo delikatne kosmetyki lub specjalnie do tego przeznaczone szczotki albo myjki. Peeling powinien być dopasowany do rodzaju skóry, przy czym gruboziarnisty polecany jest do cery tłustej, a w przypadku skóry wrażliwej dobrze sprawdzi się peeling enzymatyczny.

Krok 4 – tonizacja

Tonizacja ma na celu przywrócenie skórze po jej oczyszczeniu lekko kwaśnego PH oraz przygotowanie jej na przyjęcie substancji nawilżających. Stosuje się do tego toniki lub hydrolaty.

Krok 5 – nawilżanie esencją

Intensywne nawilżanie powinny zapewnić skoncentrowane, silnie nawilżające kosmetyki do twarzy, pod postacią odżywczej i regenerującej esencji.

Krok 6 – serum lub ampułki nawilżające

Właściwa pielęgnacja twarzy przewiduje także nawilżanie przy pomocy serum z dodatkowymi składnikami odżywczymi, np. witaminą C lub retinolem.

Krok 7 – maseczki w płachcie

Koreańskie maseczki w płachcie stały się przebojem nie tylko na azjatyckim, ale i na polskim rynku. Są stosunkowo niedrogie i proste w użyciu. W zależności od typu cery mogą zawierać cenne dla skóry składniki, takie jak śluz ślimaka, ekstrakt z kawioru lub kwas hialuronowy.

Krok 8 – krem pod oczy

Stosowanie kremu pod oczy dwa razy dziennie powinno uchronić delikatną skórę przed starzeniem.

Krok 9 – krem nawilżający

Jak wskazuje pielęgnacja twarzy na wzór koreański, właściwe nawilżenie skóry zapewni krem do twarzy o działaniu nawilżającym, regenerującym i odżywczym. Koreanki nakładają go przy pomocy szpatułki, unikając dotykania twarzy rękami.

Krok 10 – ochrona przeciwsłoneczna

Koreańska pielęgnacja twarzy kończy się zapewnieniem skórze właściwej ochrony przed działaniem promieni słonecznych, które przyspieszają procesy starzenia. Na tym etapie stosowane są kosmetyki do twarzy z filtrem SPF. Jest to krok obowiązkowy!

Kosmetyki do twarzy

W polskich drogeriach i sklepach internetowych można nabyć oryginalne koreańskie kosmetyki do twarzy w postaci toników, maseczek, serum, emulsji. Bazują one na naturalnych substancjach (np. śluz ślimaka, gniazda salangany czy korzeń lukrecji) o aktywnym działaniu i doskonale sprawdzą się przy 10-etapowej pielęgnacji twarzy na wzór koreański.

Pielęgnacja twarzy na wzór koreański – efekty

Dzięki złożonej procedurze, którą przewiduje pielęgnacja twarzy na wzór koreański skóra twarzy jest doskonale oczyszczona z zanieczyszczeń, sebum, resztek kosmetyków i martwego naskórka, co ułatwia wnikanie w głąb skóry substancji nawilżających, regenerujących i odżywczych, zawartych w emulsji, serum i kremach nawilżających. To nie jest marketingowy kit. Koreańska pielęgnacja twarzy przynosi spektakularne efekty – skóra staje się wyraźnie nawilżona, odmłodzona i pełna blasku.

Za i przeciw

Wiele kobiet słysząc o rewelacyjnych efektach, które uzyskują Koreanki w wyniku stosowania 10-etapowej pielęgnacji twarzy, zastanawia się czy warto spróbować. Trzeba zatem rozważyć wszystkie za i przeciw. Dla zabieganych Polek z pewnością wadą tej metody jest jej czasochłonność. Ale przecież można podejść do niej bardziej elastycznie i cały rytuał stosować tylko w wybrane dni tygodnia np. w weekendy, a w pozostałe dni realizować wersję skróconą (np. bez peelingu i maseczki). Kolejną wadą może wydawać się konieczność zaopatrzenia się w odpowiednie kosmetyki do twarzy. Warto jednak zainwestować w domową pielęgnację twarzy, dzięki czemu zaoszczędzimy na zabiegach kosmetycznych.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas