16 lipca 2021

Organizacja ślubu i wesela 2021 to niezwykle stresujące wydarzenie dla każdej Pary Młodej. Podróż poślubna to doskonały sposób na to, by nowożeńcy mogli się zrelaksować po tym nerwowym okresie. Idealnym miejscem na wyjazd na miesiąc miodowy są urokliwe zakątki naszego kraju. Dzisiaj przedstawiamy Wam inspiracje na to, jak może wyglądać Wasza podróż poślubna w Polsce.

Dlaczego podróż poślubna w Polsce to dobry pomysł?

Polska jest wyjątkowo pięknym krajem pod względem różnorodności krajobrazów. Można u nas wypocząć zarówno nad morzem, w górach, nad jeziorami, jak i w dużych miastach. Podróże po Polsce są często również tańsze niż wyjazdy zagraniczne. Ponadto w przypadku wakacji w naszym kraju opłacalne są tak samo dwutygodniowe wyjazdy, jak i weekendowe wycieczki. Co ważne nie musicie też martwić się o wyrobienie paszportu czy wizy. Znacie już pierwsze powody, dla których warto wybrać Polskę jako kierunek Waszej podróży poślubnej. Poniżej przedstawiamy Wam najciekawsze pomysły na to, jak może wyglądać podróż poślubna w Polsce.

Romantyczny wyjazd we dwoje

Nowożeńcy w okresie miesiąca miodowego pragną spędzać czas razem. Idealnym miejscem na podróż poślubną w Polsce są zakątki pełne magii. W ten klimat doskonale wpisują się nadmorskie plaże. Wszystkie miejscowości położone nad Morzem Bałtyckim są owiane aurą romantyzmu i dobrej zabawy. Malownicze widoki, pyszne jedzenie i morska bryza to kolejne argumenty przemawiające za wyjazdem nad polskie morze. Wśród najciekawszych destynacji możemy wymienić Łebę, Hel oraz Międzyzdroje. Jeśli marzy Wam się jednak inny cel podróży, możecie rozważyć wyjazd do dużych miast. Warszawa, Wrocław, Poznań czy Łódź oferują turystom wiele fascynujących miejsc do zwiedzania, takich jak muzea, ogrody zoologiczne, kina czy teatry. Romantyczny wyjazd we dwoje spędzicie także w urokliwych miastach np. w Kazimierzu Dolnym, Sandomierzu czy Zwierzyńcu.

SPA dla dwojga

W sytuacji, gdy przygotowanie ślubu i wesela 2021 wykończyły Was fizycznie, koniecznie wybierzcie się do hotelu typu SPA. Są to ośrodki specjalizujące się w zabiegach pielęgnacyjnych, kosmetycznych, a także leczniczych. Znajdują się w nich m.in.: baseny, jacuzzi oraz sauny. Profesjonalni kosmetolodzy i masażyści sprawią, że poczujecie się nadzwyczaj zrelaksowani. Najpopularniejszymi kierunkami wyjazdów do SPA wśród nowożeńców są miejscowości górskie oraz nadmorskie. Okolice te są niezwykle interesujące nie tylko pod względem licznych atrakcji. Baza noclegowa w tym rejonie jest bardzo bogata. Bez problemu można skorzystać z noclegu w hotelach oferujących dostęp do basenów termalnych, Parków Wodnych i profesjonalnych zabiegów Spa. Oczywiście ofertę Spa dla dwojga znaleźć można w każdym rejonie Polski. Poza wspomnianymi kierunkami licznie odwiedzanymi miejscowościami są również te na Mazurach.

Aktywnie i z odwagą

Być może znajdujecie się w grupie osób dla których spacery za rękę i kąpiele w basenie są nudne. Romantyczny wyjazd we dwoje nie zawsze musi wiązać się z tym, by leniwie spędzać czas. W tym przypadku możecie rozważyć wyjazd w góry. Zdobywanie szczytów zaspokoi potrzebę ruchu, a urocze widoki spowite mgłą wprowadzą Was w romantyczny nastrój. Kierunki podróży, które szczególnie polecamy to Tatry, Bieszczady i Karkonosze. Miłośnicy wodnych atrakcji powinni odwiedzić okolice Szczawnicy, by przeżyć na własnej skórze spływ Dunajcem.

Jeśli lubicie ruch i wodę, to nie ma innego wyboru niż podróż poślubna w Polsce, a dokładniej na Mazurach. Okoliczne jeziora świetnie nadają się do żeglugi, sportów wodnych i wycieczek rowerowych. Mazury to również świetne miejsce na wyjazd pod namiot. Nocowanie na polu biwakowym pozwoli Wam także zaoszczędzić pieniądze.

Kiedy wybrać się w podróż poślubną w Polsce?

Podróże na terenie Polski są przyjemne i ciekawe o każdej porze roku. Ze względów na ładną pogodę o wiele lepiej jest udać się na romantyczny wyjazd we dwoje w okresie letnim. To doskonały okres, ponieważ przeważne wesela 2021 organizowane są w miesiącach maj – wrzesień. Musicie jednak pamiętać o tym, że ceny za noclegi i inne atrakcje w środku sezonu są wyższe niż w pozostałych miesiącach. W przypadku skorzystania z oferty „SPA dla dwojga” nie musicie martwić się o pogodę, bo wszystkie atrakcje są na miejscu. Nie zapominajcie też o tym, że niektóre obszary w Polsce są szczególnie urokliwe zimą. Podróż poślubna w Polsce w górskim otoczeniu to niezapomniana przygoda. Śnieg za oknem, ogień w kominku, pyszne wino i Ty razem ze swoją drugą połówką to fantastyczny sposób na wspólne celebrowanie pierwszych dni małżeństwa.

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda
Dołącz do nas