30 marca 2018

Jak wybrać najlepszy hotel przyjazny rodzinie? Przed planowaniem wyjazdu z dziećmi można ugrząźć w gąszczu możliwości, jakie serwują ośrodki wypoczynkowe. Zanim jednak dokonamy wyboru warto obrać kierunek poszukiwań i uwzględnić przy wyborze najważniejsze dla nas czynniki – bezpieczeństwo dla dzieci, mnogość atrakcji, ułatwienia dla rodzin i …opinie poprzednich gości.

Czym sugerować się przy wyborze najlepszej opcji na pobyt z rodziną? W pierwszej kolejności zastanówmy się na czym nam zależy – piękne widoki krajobrazowe, teren, który można eksplorować wspólnie z całą rodziną będzie bardzo istotny, by zapewnić atrakcje, gdy aura na zewnątrz do tego zachęca. Dotlenienie organizmu nie tylko przyjemnie zmęczy, zaktywizuje wiele partii mięśniowych, przyczyniając się do lepszej sylwetki i kondycji, ale także wpłynie zdrowotnie na cały organizm.

Wybierając Polskę na destynację naszego wyjazdu warto pomyśleć o pewnej podstawowej kwestii, która może pokrzyżować choćby największe plany spacerowe – o pogodzie. Ponoć zła być nie może, za to źle dobrana garderoba i owszem. W przypadku wyjazdu całą rodziną – również złe będzie niezapewnienie dzieciom alternatywnych atrakcji. Stąd tak istotne jest, by wybierając najlepszy hotel na pobyt z rodziną wziąć pod uwagę liczbę atrakcji, jakie obiekt jest w stanie zapewnić najmłodszym gościom. Animacje pod okiem profesjonalnych opiekunów, zabawy i gry zespołowe, zajęcia manualne, kulinarne czy sportowe albo basen ze zjeżdżalniami i zabawkami lub strefą dla małych dzieci. Dodatkowe atrakcje organizowane przez firmy zewnętrzne, takie jak pokaz gigantycznych baniek mydlanych, przedstawienie teatralne czy zespół muzyczny to dodatkowe plusy, które zajmą pełnych energii małych gości, a dorosłym pozwolą odetchnąć.

Nikt nie chce, by urlop był wieczną bieganiną za rozpędzonym dzieckiem z niespożytą energią. Chcemy odpocząć od codzienności, odprężyć się i zapomnieć o troskach. Niektóre hotele przyjazne dzieciom oferują dodatkową opiekę nad najmłodszymi, dzięki czemu rodzice mogą korzystać z zabiegów spa, podczas gdy ich dziecko będzie bawić się pod okiem profesjonalnej opiekunki.

Pobyt w hotelu przyjaznym dzieciom to nie tylko naszpikowany atrakcjami pakiet zabaw, ale szczegóły, w których ponoć diabeł tkwi. Plastikowe, kolorowe sztućce, specjalnie przystosowane krzesełka w sali restauracyjnej, łóżeczka dla dzieci, podgrzewacze do butelek, podnóżki czy chociażby maty antypoślizgowe i zabezpieczenia do kontaktów. Brak choćby małego udogodnienia może sprawić, że cały pobyt pozostawia złe wspomnienia. Upewnijmy się, że hotel wspomoże nas w organizacji drobiazgów, które ułatwią urlop familijny.

Jeśli rodzina składa się także z czworonogów, to i one zasługują na wspólny wyjazd. Pies czy kot to coraz częstszy gość hotelowy – nic dziwnego, podczas wyjazdu z rodziną ciężko choćby jednego jej członka wykluczyć ze „stada”. Hotele przyjazne rodzinom nierzadko oferują również możliwość przyjęcia czworonożnego przyjaciela w swoje progi.

Nie sposób nie wspomnieć o zaspokajaniu podniebień najmłodszych gości, które jest dla wielu hoteli nie lada wyzwaniem. Hotel przyjazny rodzinie powinien wyjść im naprzeciw i zorganizować posiłki, które zaspokoją najbardziej wybrednych gości. Z jednej strony musi być zdrowo, by zapewnić rodziców o najwyższej formie dbania o zdrowie ich pociech, z drugiej – winno być kolorowo i zabawnie. Własnoręcznie zrobiona pizza, dzień zdrowych burgerów, robienie fit ciasteczek – to ciekawe opcje, by włączyć w jadłospis dzieci zdrowe produkty, a jednocześnie przykuć ich uwagę
i zachęcić do jedzenia.

Na koniec warto przejrzeć się opiniom na temat wybranego obiektu, szczególnie tym, które odnoszą się do pobytu rodzin, ułatwień podczas pobytu z dziećmi, wstawione ewidentnie przez innego rodzica. Dobrym pomysłem może okazać się także zapoznanie z fanpage hotelu – komentarze  i reakcje poprzednich gości dadzą pewien obraz tego, jaki jest ich stosunek do ich wypoczynku
w danym miejscu.

Sprawdź ofertę nad morzem dla rodzin z dziećmi – Primavera Jastrzębia Góra. Jako jedyny w Polsce obiekt otrzymaliśmy prestiżową nagrodę Gold Award od portalu Holiday Check, która to przyznawana jest tylko głosami gości za pośrednictwem serwisu Trip Advisor!

Primavera Jastrzębia Góra
ul. Rozewska 40/42
84-104 Jastrzębia Góra

Odkryj
Bądź na bieżąco

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

Wymagana zgoda
Dołącz do nas